Profil

KROS a.s., je úspešná slovenská softvérová firma zaoberajúca sa už od roku 1995 vývojom a predajom ekonomického softvéru (programy ALFA plus, OLYMP, OMEGA a iKROS), stavebného softvéru (program CENKROS 4, SMART plus) a znaleckého softvéru (programy HYPO a MEMO) určených pre operačný systém Microsoft Windows.

Na stiahnutie:

História

Predchodcom spoločnosti bola spoločnosť ODIS SYSTEM s. r. o., ktorá sa zaoberala vývojom a predajom softvéru určeného pre rozpočty v stavebníctve od roku 1992. V roku 1995 prišlo k transformácii na spoločnosť KROS s. r. o. a firma sa začala zaoberať aj vývojom softvéru pre účtovníctvo a mzdy a personalistiku. V roku 2007 došlo k zmene právnej formy na akciovú spoločnosť (výpis z obchodného registra).

 

Súčasnosť

Programy už používa viac ako 86 tisíc zákazníkov a spoločnosť je tak lídrom na slovenskom trhu v segmente ekonomického, stavebného a znaleckého softvéru. Naše programy sa stali najpredávanejším balíkovým ekonomickým softvérom na Slovensku v posledných rokoch (zdroj: TREND TOP v infotechnológiách).

Usilujeme sa, aby sme uspokojili požiadavky používateľov a dbáme aj na zvyšovanie kvality nami poskytovaných služieb. Máme vytvorené skúsené tímy odborníkov, ktoré sa venujú celému procesu tvorby produktu, teda od dôkladných analýz legislatívy, precíznych programátorských úprav, kvalitnej zákazníckej podpory až po spoľahlivú a rýchlu expedíciu. O spokojnosť zákazníkov sa stará v sídle spoločnosti v Žiline, ako aj v pobočkách v Banskej Bystrici, Košiciach, Bratislave, Nitre, Trenčíne a Spišskej Novej Vsi viac ako 100 zamestnancov a 100 externých spolupracovníkov po celom území Slovenska.

Vyvíjame rozsiahle aktivity zastrešené v bezplatnom projekte Podpora škôl, ktoré napomáhajú rozvoju vzdelávania v oblastiach nášho podnikania. 

 

Smerovanie

K našim cieľom patrí zvyšovanie spokojnosti zákazníkov. V najbližších rokoch si chceme nielen udržať svoje miesto na trhu, ale aj kvalitnými produktmi a službami prispieť k zväčšeniu svojho podielu na trhu ekonomického a stavebného softvéru v Slovenskej republike. Budeme sa naďalej uchádzať o dôveru zákazníkov.

 

Firemné hodnoty

  • Tvorivosť  - Máme množstvo nových, originálnych a výnimočných nápadov.
  • Dokonalosť - Všetko, čo robíme, neustále zdokonaľujeme a vieme, že je to nikdy nekončiaci proces.
  • Spolupráca - Vieme spolu otvorene komunikovať, rešpektovať sa, vzájomne si pomáhať a spoločne vytvárať produkt.
  • Orientácia na produkt - Pracujeme preto, aby sme vytvorili hodnotný produkt. Každý vo firme je hodnotený na základe množstva a kvality produktu, ktorý vytvára.
  • Dobrá hra - Vytváranie produktu je pre nás hrou, ktorá nás baví, za ktorú sme plne zodpovední a sami rozhodujeme, ako ju budeme hrať.
  • Spokojnosť zákazníka - Rozumieme nášmu zákazníkovi a robíme všetko preto, aby bol vďaka našim produktom úspešný.

 

Poslanie

Vytvárame a dodávame našim zákazníkom výnimočne dobré programy, ktoré im pomáhajú v tom, aby boli úspešní.

Slogan KROS pod sebou odsadený