Aktualizácia OMEGA - 17.52.00

Ponúkame vám aktuálnu verziu programu OMEGA. Pre nainštalovanie aktuálnej verzie programu musíte mat platný Balík podpory (viac informácií v Podmienkach aktualizácie).

 

 

Súbory na stiahnutie

Súbor Dátum Veľkosť Poznámky
OmegaInstall.exe 14.08.2014 283.8 MB - k bodu 1
upgrade.zip 14.08.2014 93.2 MB - k bodu 2
Omega.chm 19.03.2014 37.1 MB Help k programu - 17.30

TOP novinky

Kontrolný výkaz (úprava pre oddiel C1)

V programe sme zmenili spôsob napĺňania sadzby DPH pre oddiel C1 kontrolného  výkazu. Sadzba DPH sa má uvádzať len v tom prípade, ak sa mení oproti pôvodnému  dokladu, inak sa nevypĺňa. Pri exporte do XML sa sadzba DPH z programu exportuje  vždy prázdna a prípadné úpravy je možné urobiť ručne v aplikáciách Finančného  riaditeľstva SR.

Popis inštalácie

 • 1. Ak používate verziu 16.52 alebo nižšiu

  1. Stiahnite si súbor OmegaInstall.exe a spustite ho. Počkajte, kým prebehne automatické rozbalenie inštalačných súborov,  ktoré trvá niekoľko desiatok sekúnd.

  2. Po rozbalení sa automaticky spustí Inštalátor programu OMEGA. Postupujte  ďalej podľa jeho pokynov. Ak inštalátor ponúkne na výber cieľový priečinok  s  inštaláciou OMEGY, potvrďte alebo ho zmeňte (ak chcete upgradovať inú  existujúcu inštaláciu OMEGY).

  3. Program sám zaktualizuje aj HELP.

  2. Ak používate verziu 17.00 alebo vyššiu

  1. Do adresára, v ktorom máte nainštalovaný program OMEGA (štandardne  C:\OMEGA) si stiahnite súbor upgrade.zip z vyššie  uvedenej tabuľky.

   • Postup pre stiahnutie súboru: Kliknete pravým tlačidlom myši na  príslušný súbor. Kliknete na položku "Uložiť cieľ ako..." ("Save Target  As..."). Objaví sa formulár pre zadanie cieľového adresára. Vyberte cestu,  v ktorej máte nainštalovanú OMEGU, napr. C:\OMEGA, a uložte  súbor.

  2. Súbor nerozbaľujte. Stačí spustiť OMEGU a program sa zaktualizuje   sám.

  3. Ak si chcete zaktualizovať HELP, do adresára, v ktorom máte nainštalovaný  program OMEGA (štandardne C:\OMEGA) si stiahnite súbor omega.chm a spustite  OMEGU, HELP už bude zaktualizovaný.

  4. Ak by sa Vám po nainštalovaní aktuálnej verzie vyskytli problémy, napr. pri  spúšťaní programu, tlači alebo otváraní okien v programe, stiahnite  si súbor OmegaInstall.exe podľa  postupu, ako keby ste mali verziu 16.52 alebo nižšiu.

 •  

  Ostatné novinky verzie

  Legislatíva
  Legislatíva (1)
  V programe sme zmenili spôsob napĺňania sadzby DPH pre oddiel C1 kontrolného výkazu. Sadzba DPH sa má uvádzať len v tom prípade, ak sa mení oproti pôvodnému dokladu, inak sa nevypĺňa. Pri exporte do XML sa sadzba DPH z programu exportuje vždy prázdna a prípadné úpravy je možné urobiť ručne v aplikáciách Finančného riaditeľstva SR.