Návrhy na vylepšenie programu

Počet príspevkov: 340, Posledná zmena: 15.07.2016, 13:38
Vaše meno:*
Emailová notifikácia:
Názov príspevku:*
Text príspevku:*
Vyplňte prosím všetky položky označené symbolom *.
re: Sociálna poisťovna - zostavy
(Tkáčiková Katarína - Kros, 16.02.2009, 16:07, Reakcia na: Sociálna poisťovna - zostavy)
Vážená pani Pastirčinová.

Ďakujeme na Váš námet. Vítame všetky zákaznícke podnety na úpravy, resp. vylepšenia programu Olymp, ktoré môžu skvalitniť program a pomôcť aj ďalším používateľom. Touto cestou by sme Vás chceli požiadať o zaslanie bližšieho popisu k navrhnutému dokumentu, čo všetko by mal daný dokument obsahovať, v akom členení a ako by ste si ho predstavovali. Je to z dôvodu, ak by sme sa rozhodli daný dokument zapracovať do programu, aby vyhovoval čo najširšiemu počtu používateľov. Nakoľko námety od našich používateľov evidujeme v písomnej forme, prosíme Vás, aby ste nám doplnený popis zaslali na našu emailovú adresu: olymp@kros.sk. Ďakujeme.
Sociálna poisťovna - zostavy
(Blanka Pastirčinová, 12.02.2009, 10:36)
Dobrý deň.
V týchto dňoch máme kontrolu zo Sociálnej poisťovne a vytkli nám, že zostavy z programu sú nedostačujúce ku kontrole. Týka sa to hlavne odvodov na jednotlivé fondy. Keďže máme 75 zamestnancov, tak na jednotlivé odvody máme po 2 papiere. Takže za mesiac ich je  14 papierov.Zostavy odvodov poistného sú jednotlivo na NP, DP,IP -atď., hrubé mzdy nie sú
v týchto zostavách spočítané iba vymeriavacie základy a nie sú tam uvedené ani dni poistenia. Uvítali by jednu zostavu pre všetky odvody, kde bude uvedený každý zamestnanec s hrubou mzdou, vymeriavací základ, dni poistenia, jednotlivé odvody a na konci sumár. Bolo by to možné?
Ďakujem.
re: Omega versus Shoper
(Slávka Ferencová, 11.02.2009, 14:46, Reakcia na: re: Omega versus Shoper)
Vážený pán Valter, ďakujeme za informáciu. Tak ako sme už písali, klasický vernostný systém nie je v programe Omega podporený. V budúcnosti uvažujeme nad rozšírením programu o možnosť sledovania vernostného systému, ale nevieme Vám poskytnúť konkrétny termín. Ideálna by bola osobná konzultácia s našimi konzultantmi. Potrebujeme poznať systém Vašej práce, aby sme mohli navrhnúť možnosti sledovania v Omege. Ďakujeme za pochopenie.
re: Omega versus Shoper
( Rudolf Valter, 07.02.2009, 10:49)
Ďakujem.
Naši zákazníci majú idetifikačné karty s EAN, na ktorých sa kumulujú ich nákupy a od ich výšky sa mení % zľavy.
Tento spôsob nám vyhovuje.
re: Omega versus Shoper
(Martina Kavecká, 06.02.2009, 13:56, Reakcia na: Omega versus Shoper)
Dobrý deň pán Valter,
čo sa týka vernostnej zákazníckej karty, tam neviem, akú máte predstavu o tom, ako by to malo fungovať. Pre tento spôsob sa dajú nastaviť niektoré veci, ale nie je to klasický vernostný systém.
E-shop - naša spoločnosť nepodporuje a nemá žiadný internetový obchod. Vieme, že  niektorí naši zákazníci si to zabezpečili vo vlastnej réžii. Čo by sme Vám vedeli poskytnúť je štruktúra, ktorú vie náš program načítať a ak Vám dodávateľ Vášho e-shopu vie upraviť výstup pre Omegu podľa tejto štruktúry, tak by to mohlo fungovať.
V prípade otázok môžete kontaktovať číslo 041/707 10 59 alebo obchod@kros.sk
Omega versus Shoper
( Rudolf Valter, 04.02.2009, 17:08)
Dobrý deň.
Na základe odporučania býv. kolegu používame v maloobchodnej predajni  SHOPER+ FM od Sunsoftu. Nie som s týmto softom spokojný. Potreboval by som vedieť či máte vyriešenú možnosť používať vernostné zákaznícke karty a tiež  spoluprácu s e-shopom. Dakujem .
re: Daňové tlačivá
(Tkáčiková Katarína - Kros, 29.01.2009, 16:30, Reakcia na: Daňové tlačivá)
Vážená pani Malčeková.

Tlačivá Prehľad o zrazených preddavkoch a Hlásenie o vyúčtovaní dane za rok 2008 môžete tlačiť či už na verzii 9.00, 9.10 alebo 9.11, lebo tieto sú ešte pôvodné (sumy sú vykazované v Sk). Nové Prehľady o zrazených preddavkoch MFSR zatiaľ nevydalo a očakávame, že tieto vydá niekedy v priebehu 1.Q.2009, lebo ich prvé použitie bude potrebné až na vykázanie dane z 1.Q.09 (čiže od apríla). Touto verziou umožníme teda len jednu "neštandardnosť" pri tlači z programu a to je tlač výkazov na ZP a SP aj za 12/08. Možnosť tlače mesačných výkazov do SP a ZP za obdobie do 12/2008 aj od 01/2009 v jednej verzii (vo verzii 9.11) bude iba dočasná. Od v. 9.20 bude umožnená tlač mesačných výkazov do SP a ZP už iba na tlačivách platných od 01/2009.
Daňové tlačivá
(Jana Malčeková, 29.01.2009, 14:40)
Dobry den, vo verzii 9.11 bude mozné tlacit výkazy Zp, SP platné do 12/08 aj platné od 1/09. Chcem sa Vas opýtať ako to bude s Prehľadmi, ročným hlásením na daň zo záv. činnosti, potvrden o príjme a ročnom zúčtovaní za rok 2008. Je to mozné len vo verzii 9.00 resp. 9.11 alebo bude možné aj vo verzii 9.10, 9.20 a ďalších
Ďakujem JM
PP a OON
(Tomášiková Lenka - Kros,, 20.01.2009, 15:41)
Vážená pani Hlucháňová,
skutočne ak máte zamestnanca, ktorý pracuje na HPP a aj súčasne na Dohodu, je potrebné ho v programe Olymp zadať pod dve osobné čisla. A to, že pod jedným osobným číslom budete mať HPP a pod druhým osobným číslom Dohodu. Je to z dôvodu, že SP žiada vykazovať každý pracovný pomer (HPP, Dohody) na samostatnom riadku. Samozrejme sa snažíme zapracovávať v programe Olymp vylepšenia na základe požiadaviek od zákazníkov.
V prípade veľkého počtu záujemcov o toto vylepšenie nevylučujeme zapracovanie v niektorom z upgradov programu OLYMP. Váš návrh sme preto zaradili k ostatným návrhom na vylepšenie programu Olymp.
PP a OON
(Mariana Hlucháňová, 20.01.2009, 11:05)
Naši zamestnanci majú uzatvorený prac. pomer, avšak niektoré práce musia vykonávať na DOVP v rámci OON. Doteraz sme boli zvyknutí, že pokiaľ má ten istý zamestnanec PP a DOVP, bolo to riešené ako 1 zamestnanec, licenciu sme o DOVP nenavyšovali, vo výplatnej páske sa z DOVP vypočítala daň z príjmu, z ostatných položiek, ktoré sa týkali PP, sa vykonal výpočet dane a poistných odvodov. Samozrejme, ak má zamestnanec len DOVP, počítal sa
ako ďaľšia osoba.
Zmenili sme program. vybavenie na KROS, zdal sa nám jednoduch-
ší a lacnejší. Výpočet mzdy zamestnanca na PP a DOVP však musí-
me vykonávať oddelene a samozrejme do licencie každého zamest-
nanca započítať dvakrát. ako nás informovali zamestnanci KROS-u.
Zdá sa nám to nelogické. Alebo nám viete poradiť niečo iné?
Ďakujem!

re: prepojenie krosu s eshopom a import
(Ing. Silvia Lukáčeková, 04.12.2008, 16:29, Reakcia na: prepojenie krosu s eshopom a import)
Vážený zákazník,
súčasťou programu Omega nie je modul e-shopu. Máme informácie, že e-shop je možné si zabezpečiť externe a v prípade Vášho záujmu vám môžeme poskytnúť podklady, ktoré evidencie, reps.moduly je možné prepojiť z programu Omega. Vhodné by bolo priamo sa skontaktovať s našou firmou na tel.č. 041/707 10 21, kde Vám poskytneme ďalšie informácie. Prípadne Vám môžeme odporúčať informácie na stránke www.zoner.sk/inshop/.
Čo sa týka Vašej druhej otázky, pre import údajov do programu Omega v textovom súbore je potrebné si vyžiadať materiály na úpravu textových štruktúr. Tieto materiály zasielame aj mailom spolu s návodom ako postupovať.
prepojenie krosu s eshopom a import
(Tomáš, 03.12.2008, 19:30)
Dobry den

chcem sa opytat bude mozne prepojit uctovny program omega s eshopom /sklady, dosle objdenavky, faktruacie...../


Co vsetko sa da naimportovat do omegy v textovom subore, je mozne naimortovat do skladovych kariet cennik v excelli?

dakujem za skoru odpoved

s pozdravom

                                            Tomas
re: prečerpaná dovolenka
(Tkáčiková Katarína - Kros, 27.11.2008, 15:58, Reakcia na: prečerpaná dovolenka)
Vážená pani Anna.

Podľa § 117 Zákonníka práce je "zamestnanec povinný vrátiť vyplatenú náhradu mzdy za dovolenku alebo jej časť, na ktorú stratil nárok alebo mu nárok nevznikol." Takéto "prečerpanie" dovolenky je možné urobiť formou zrážky zo mzdy (§ 131 Zákonníka práce, ods. 2, písm. g). Zrážky zo mzdy sa vykonávajú z čistej mzdy zamestnanca. Zrážku za prečerpanú dovolenku zadávame v programe Olymp ako "zrážka mzdy za dovolenku na zotavenie." Do čiastky je potrebné zadať čiastku vyplatenej náhrady v hrubom. V zmysle stanoviska Sociálnej poisťovne sa vymeriavacie základy na odvod poistného nemajú ponižovať o zrazenú náhradu mzdy za dovolenku.
prečerpaná dovolenka
(anna, 27.11.2008, 14:39)
Dobrý deň, ako zadať zamestnancovi prečerpanie dovolenky pri skončení pracovného pomeru, pretože pri zadaní ako zrážka prečerpanie dovolenky, nie sú z hrubej mzdy opravené odvody do
poisťovní. Odvod je urobený z celej hrubej mzdy a nie z hrubej mzdy po odpočítaní vrátenej náhrady mzdy za dovolenku.ďakujem
re: Evidenčný list dôchodkového poistenia-prerušenie poistnenia
(Tkáčiková Katarína - Kros, 27.11.2008, 14:05, Reakcia na: Evidenčný list dôchodkového poistenia-prerušenie poistnenia)
Vážená pani Ľudmila Boháčová.

V prípade, že mal zamestnanec prerušenie poistenia (podľa §26 Zákona o sociálnom poistení), ako napr. neplatené voľno (ZM_A20), absencia (ZM_A30) a toto prerušenie trvalo iba časť dňa (časť pracovnej zmeny), nemá sa toto považovať za prerušenie a nemá byť uvedené ani na ELDP. V takomto prípade je potrebné vo výplate zamestnanca, v zadanej zložke mzdy A20 vyznačiť deň neplateného voľna v kalendári a vymazať údaje Dátum od, Dátum do. V tom prípade nebude daný deň program evidovať ako prerušenie poistného.
Evidenčný list dôchodkového poistenia-prerušenie poistnenia
(Boháčová Ľudmila, 27.11.2008, 13:46)
Dobrý deň,
pri tlači ELDP v prípade, že zamestnanec čerpá neplatené voľno len časť určeného pracovného času (napr. pri 8 hod. úväzku 4 hodiny), na ELDP je uvedené prerušenie poistenia. Podľa pokynov Sociálnej poisťovne, prerušenie je len pri neplatenom voľne za celú pracovnú zmenu. Prosím o preverenie uvedenej problematiky.
re: priemerný počet zamestnancov
(Tomášiková Lenka - Kros,, 24.11.2008, 11:31, Reakcia na: priemerný počet zamestnancov)
Vážená pani Drahomíra Jačeková

V prvom rade musím skonštatovať, že nás veľmi teší, keď je zákazník s programom spokojný a ešte viac, keď nám to aj napíše. Ďakujeme. Čo sa týka Vami uvádzaného vylepšenia programu o nový dokument, na ktorom by sa nachádzal priemerný počet zamestnancov, tento dokument máme už na základe ohlasov od viacerých používateľov zaradený v najbližšom pláne pre ďalšie upgrade programu.
priemerný počet zamestnancov
(Drahomíra Jačeková, 23.11.2008, 18:19)
Dobrý deň,
pracujem s programom OLYMP už viac rokov. Som s ním veľmi spokojná. Teraz s týmto programom pracujem vo firme s 250 zamestnancami, ktorí majú rozličné fondy pracovnej doby- 8 hodinový, 7,5 hodinový aj 7,75 hodinový. Váš program nevypočítava priemerný počet zamestnancov, pričom tento údaj je potrebný do štatistík aj ročného výkazu zamestnávania občanov so ZPS. Veľmi by nám pomohlo zapracovanie výpočtu priemerného počtu zamestnancov do programu. Ďakujem
re: cenkros a linux
(j.matel, 30.09.2008, 00:23, Reakcia na: cenkros a linux)
Tato alternativa by sa pacila aj mne.
re: registračný list zamestnávateľa
(Melišová Anna - Kros, 13.08.2008, 09:54, Reakcia na: re: registračný list zamestnávateľa)
Pravdaže sa snažíme zapracovávať do programu rôzne vylepšenia, ktoré by uľahčovali prácu naších zákazníkov. Avšak nie je možné, aby sme vyhoveli všetkým požiadavkám. Každý návrh naších užívateľov prehodnocujeme a podľa toho, koľko naších zákazníkov žiadalo nejaké vylepšenie určujeme týmto návrhom prioritu. Pričom najvyššiu prioritu má vždy pre nás legislatíva a následne sa snažíme zapracovávať aj vylepšenia. Váš návrh sme preto zaradili k ostatným návrhom na vylepšenie programu Olymp.
re: registračný list zamestnávateľa
(Regina, 12.08.2008, 20:40, Reakcia na: re: registračný list zamestnávateľa)
nesúhlasím s tým, že reg.list zamestnávateľa potrebujete raz začas, program používajú aj účtovnícke firmy a mne osobne dosť chýba ,keď zavádzam novú firmu strávite dosť času pri jej datábáze a potom odísť z programu niekde na internet a tam znovu a znovu , bolo by super keby program obsahoval reg.listy do soc.poist a zdrav.poistovní
re: Pehľad o zrazených preddavkoch
(Melišová Anna - Kros, 12.08.2008, 07:57, Reakcia na: Pehľad o zrazených preddavkoch)
Vážená pani Regina.

V programe Olymp sú Prehľady o zrazených preddavkoch nastavené podľa "Oznámenia k vypĺňaniu prehľadov" vydaného Daňovým riaditeľstvom SR, preto nemáme dôvod meniť nastavenie programu.
Čo sa týka daňového bonusu, ak nechcete požiadať o jeho vrátenie, stačí, aby ste si pri generovaní prevodných príkazov odznačili voľbu "Poukázanie daňového bonusu", v tom prípade Vám program nevyplní riadok "D" na prehľade. Pravdaže, ak by ste si chceli požiadať o inú čiastku daňového bonusu, tak môžete prepísať čiastku vo vytvorenom fiktívnom prevodnom príkaze "Poukázanie bonusu". Program Vám potom túto čiastku uvedie do riadku "D" a v ďalšom mesiaci Vám bude o túto čiastku ponižovať preddavky na daň alebo zrážkovú daň.
Pehľad o zrazených preddavkoch
(Regina, 11.08.2008, 23:57)
Ide o problém pri štvrťročných prehľadoch. V riadku C je súhrnná suma bonusu vypl.zam., v riadku D by malo byť spolu riadok C - rozdiel, ale firma nepožiada , nemusí o rozdiel bonusu z riadku D,  len časť napr. za 01,02, - program robí chybu, lebo keď generujem príkazy automaticky dáva vyplatenie bonusu z riadku D, ale keď prepíšem v príkaze na inú sumu , čiže o nižšiu sumu program zmení aj sumu v riadku D, potom tie prehľady nesedia , a dokonca v nasledujúcom kvartáli zrátava jedno cez druhé, preplatky na dani omylom zaplatené s daňovým bonusom, v riadku D pýta bonus ponížený o daňové preplatky.Prosím o opravu.
re: Výplatná páska a mzdový list
(Kimáková Diana - Kros, 04.06.2008, 16:33, Reakcia na: Výplatná páska a mzdový list )
Vážená pani Božena.

Údaj Sporenie na Mzdovom liste znamená osobný účet. Váš návrh na zmenu tohto názvu na Mzdovom liste sme si poznačili do našej Databázy návrhov.
Výplatná páska a mzdový list
(Božena, 04.06.2008, 14:05)
Ak má zamestnanec zasielanú mzdu na účet v banke, čo je uvedené aj na výplatnej páske, tento údaj sa nezhoduje s jeho mzdovým listom. Na mzdovom liste je táto suma uvedená ako sporenie napriek tomu, že sporenie ako kód položky mzdy nebol použitýa ani nikde v priebehu mesiaca u zamestnanca použitý. Myslím, že mzdový list a výplatná páska by sa mali zhodovať a preto by mzda na účet mala byť na mzdovom liste uvedená. Tento údaj by bolo treba opraviť a v správnom znení  na mzdovom liste uvádzať. Ďakujem