Návrhy na vylepšenie programu

Počet príspevkov: 324, Posledná zmena: 17.08.2015, 09:50
Vaše meno:*
Emailová notifikácia:
Názov príspevku:*
Text príspevku:*
Vyplňte prosím všetky položky označené symbolom *.
re: priemerný počet zamestnancov
(Tomášiková Lenka - Kros,, 24.11.2008, 11:31, Reakcia na: priemerný počet zamestnancov)
Vážená pani Drahomíra Jačeková

V prvom rade musím skonštatovať, že nás veľmi teší, keď je zákazník s programom spokojný a ešte viac, keď nám to aj napíše. Ďakujeme. Čo sa týka Vami uvádzaného vylepšenia programu o nový dokument, na ktorom by sa nachádzal priemerný počet zamestnancov, tento dokument máme už na základe ohlasov od viacerých používateľov zaradený v najbližšom pláne pre ďalšie upgrade programu.
priemerný počet zamestnancov
(Drahomíra Jačeková, 23.11.2008, 18:19)
Dobrý deň,
pracujem s programom OLYMP už viac rokov. Som s ním veľmi spokojná. Teraz s týmto programom pracujem vo firme s 250 zamestnancami, ktorí majú rozličné fondy pracovnej doby- 8 hodinový, 7,5 hodinový aj 7,75 hodinový. Váš program nevypočítava priemerný počet zamestnancov, pričom tento údaj je potrebný do štatistík aj ročného výkazu zamestnávania občanov so ZPS. Veľmi by nám pomohlo zapracovanie výpočtu priemerného počtu zamestnancov do programu. Ďakujem
re: cenkros a linux
(j.matel, 30.09.2008, 00:23, Reakcia na: cenkros a linux)
Tato alternativa by sa pacila aj mne.
re: registračný list zamestnávateľa
(Melišová Anna - Kros, 13.08.2008, 09:54, Reakcia na: re: registračný list zamestnávateľa)
Pravdaže sa snažíme zapracovávať do programu rôzne vylepšenia, ktoré by uľahčovali prácu naších zákazníkov. Avšak nie je možné, aby sme vyhoveli všetkým požiadavkám. Každý návrh naších užívateľov prehodnocujeme a podľa toho, koľko naších zákazníkov žiadalo nejaké vylepšenie určujeme týmto návrhom prioritu. Pričom najvyššiu prioritu má vždy pre nás legislatíva a následne sa snažíme zapracovávať aj vylepšenia. Váš návrh sme preto zaradili k ostatným návrhom na vylepšenie programu Olymp.
re: registračný list zamestnávateľa
(Regina, 12.08.2008, 20:40, Reakcia na: re: registračný list zamestnávateľa)
nesúhlasím s tým, že reg.list zamestnávateľa potrebujete raz začas, program používajú aj účtovnícke firmy a mne osobne dosť chýba ,keď zavádzam novú firmu strávite dosť času pri jej datábáze a potom odísť z programu niekde na internet a tam znovu a znovu , bolo by super keby program obsahoval reg.listy do soc.poist a zdrav.poistovní
re: Pehľad o zrazených preddavkoch
(Melišová Anna - Kros, 12.08.2008, 07:57, Reakcia na: Pehľad o zrazených preddavkoch)
Vážená pani Regina.

V programe Olymp sú Prehľady o zrazených preddavkoch nastavené podľa "Oznámenia k vypĺňaniu prehľadov" vydaného Daňovým riaditeľstvom SR, preto nemáme dôvod meniť nastavenie programu.
Čo sa týka daňového bonusu, ak nechcete požiadať o jeho vrátenie, stačí, aby ste si pri generovaní prevodných príkazov odznačili voľbu "Poukázanie daňového bonusu", v tom prípade Vám program nevyplní riadok "D" na prehľade. Pravdaže, ak by ste si chceli požiadať o inú čiastku daňového bonusu, tak môžete prepísať čiastku vo vytvorenom fiktívnom prevodnom príkaze "Poukázanie bonusu". Program Vám potom túto čiastku uvedie do riadku "D" a v ďalšom mesiaci Vám bude o túto čiastku ponižovať preddavky na daň alebo zrážkovú daň.
Pehľad o zrazených preddavkoch
(Regina, 11.08.2008, 23:57)
Ide o problém pri štvrťročných prehľadoch. V riadku C je súhrnná suma bonusu vypl.zam., v riadku D by malo byť spolu riadok C - rozdiel, ale firma nepožiada , nemusí o rozdiel bonusu z riadku D,  len časť napr. za 01,02, - program robí chybu, lebo keď generujem príkazy automaticky dáva vyplatenie bonusu z riadku D, ale keď prepíšem v príkaze na inú sumu , čiže o nižšiu sumu program zmení aj sumu v riadku D, potom tie prehľady nesedia , a dokonca v nasledujúcom kvartáli zrátava jedno cez druhé, preplatky na dani omylom zaplatené s daňovým bonusom, v riadku D pýta bonus ponížený o daňové preplatky.Prosím o opravu.
re: Výplatná páska a mzdový list
(Kimáková Diana - Kros, 04.06.2008, 16:33, Reakcia na: Výplatná páska a mzdový list )
Vážená pani Božena.

Údaj Sporenie na Mzdovom liste znamená osobný účet. Váš návrh na zmenu tohto názvu na Mzdovom liste sme si poznačili do našej Databázy návrhov.
Výplatná páska a mzdový list
(Božena, 04.06.2008, 14:05)
Ak má zamestnanec zasielanú mzdu na účet v banke, čo je uvedené aj na výplatnej páske, tento údaj sa nezhoduje s jeho mzdovým listom. Na mzdovom liste je táto suma uvedená ako sporenie napriek tomu, že sporenie ako kód položky mzdy nebol použitýa ani nikde v priebehu mesiaca u zamestnanca použitý. Myslím, že mzdový list a výplatná páska by sa mali zhodovať a preto by mzda na účet mala byť na mzdovom liste uvedená. Tento údaj by bolo treba opraviť a v správnom znení  na mzdovom liste uvádzať. Ďakujem
re: Mzdový list
(Kimáková Diana - Kros, 03.06.2008, 11:05, Reakcia na: Mzdový list)
Vážená pani Mária.

Vami požadované úaje sa nachádzajú na 1.strane mzdové listu, ktorý je súčasťou mzdového listu. Nájdete ho cez Dokumenty - Mzdový list - Pesronálne a mzdové údaje pracovníka.
Mzdový list
(Mária, 02.06.2008, 16:32)
Po kontrola v SP vytkla, že Mzdový list neobsahuje údaj o vzniku pracovného pomeru. Pretgo je potrebné vyhotoviť kartu zamestnanca so všetkými údajmi. Nedalo by sa doplniť do formulára aj tento resp. aj dátum ukončenia pracovného pomeru v prípade, že pracovník už ukončil PP. Ďakujem
re: registračný list zamestnávateľa
(Kimáková Diana - Kros, 02.06.2008, 09:16, Reakcia na: registračný list zamestnávateľa)
Vážená pani Sadloňová.

Túto požiadvaku už máme zaradenú v pláne požiadaviek na vylepšenie programu, len priorita tejto požiadavky je dosť nízka, nakoľko sa jedná o dokument, ktorý potrebujete len raz za čas.
registračný list zamestnávateľa
(Veronika Sadloňová, 30.05.2008, 15:22)
Dobrý deň.

Prosím o informáciu, či neuvažujete zaradiť do tlačových zostáv registračný list zamestnávateľa pre sociálnu poisťovňu
re: Prehľadné podfarbenie prevodných príkazov
(Melišová Anna - Kros, 28.05.2008, 12:44, Reakcia na: Prehľadné podfarbenie prevodných príkazov)
Vážená pani Jarka.

V programe Olymp nie je možné podfarbovať riadky prevodných príkazov, resp. triediť na uhradené / neuhradené, lebo vygenerované prevodné príkazy sú programom vnímané ako uhradené. Taktiež musím konštatovať, že o takejto úprave prevodných príkazov zatiaľ ani neuvažujeme.
Ak si ale chcete v programe Olymp odsledovať reálne uhradené príslušné platby, môžete si pomôcť tým, že si ich označíte v prvom stĺpci. Označenie je veľmi jednoduché, stačí, ak pri príslušnom riadku dvojklikom  kliknete do prázdneho políčka, ktoré sa následne označí žltým štvorčekom.
Prehľadné podfarbenie prevodných príkazov
(jarka, 28.05.2008, 10:41)
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či by sa nedalo nejako upraviť podfarbenie prev.príkazov, tak ako v Alfe evidencia pohľ./záväzkov.Nemám prehľad, či mám všetky položky uhradené.Ak sa to v súčasnosti dá, prosím o radu, ako.
Ďakujem.
re: rozúčtovanie mzdových nákladov pre podvojné účtovníctvo
(Lucia Buntajova, 21.05.2008, 10:09, Reakcia na: re: rozúčtovanie mzdových nákladov pre podvojné účtovníctvo)
Dobry den,
riadila som sa podla vasich pokynov, urobila som este raz vyplatu problemovemu zamestnancovi a teraz to uz sedi. Dakujem.
Buntajova
re: rozúčtovanie mzdových nákladov pre podvojné účtovníctvo
(Melišová Anna - Kros, 21.05.2008, 09:55, Reakcia na: rozúčtovanie mzdových nákladov pre podvojné účtovníctvo)
Problém riešený prostredníctvom hot-line.
rozúčtovanie mzdových nákladov pre podvojné účtovníctvo
(Lucia Buntajova, 20.05.2008, 19:28)
Dobry deň,
Každý mesiac si tlačím po spracovani výplat rozúčtovanie mzdových nákladov pre podvojné účtovníctvo ako podklad k zaúčtovaniu a predpokladám, že asi upgradom 8.10 sa mi sice da vytlač tento podklad, ale čiastku - sumu mi od 4/08 nezaokruhluje na cele koruny, a teda nevyratava spravne. 
Neviete mi poradit, kde je problém?
Dakujem vopred za odpoved.
Buntajová
TRIV, s.r.o.
02/65422387
re: Hlásenie
(Kimáková Diana - Kros, 20.05.2008, 09:41, Reakcia na: Hlásenie)
Vážená pani Miklošová.

Daňový nedoplatok, ktorý Vám vznikol za rok 2006 sa mal do Prehladov za rok 2007 uviesť do riadku č.3. Túto sumu Vám však program neuvedie do tohto riadku sám, ale je potrebné uviesť ju ručne.
Ak Vám do Hlásenia za rok 2007 dáva zase nedoplatok, tento určite nesúvisí s rokom 2006, nakoľko program 1.1. vždy celú daň vynuluje a považuje ju automaticky za vysporiadanú.
Váš problém by bolo dobré vyriešiť tak, že si zobrazíte dokument Rekapitulácia uhradenej dane za rok 2007 a odkontrolujete si platby a daňové povinnosti za celý rok 2007.
Hlásenie
(Erika Miklošová, 19.05.2008, 13:23)
Dobrý deň. V hlásení za rok 2006 mi vznikol daňový preplatok r.8 ako som ho mala dostať do prehladov za rok 2007 aby mi nevznikol v hlásení za rok 2007 nedoplatok v tej istej sume? Ďakujem
re: Firma
(Melišová Anna - Kros, 19.05.2008, 10:31, Reakcia na: Firma)
Vážená pani Mária.

Ďakujeme za Váš návrh na vylepšenie programu Olymp. Vašu požiadavku sme zaevidovali do našej databázy návrhov na vylepšenie programu. Všetky požiadavky prijímame v písomnej forme a môžete ich adresovať na olymp@kros.sk, nakoľko evidujeme aj kto nám túto požiadavku zaslal z dôvodu, ak by sme potrebovali ešte nejaké doplňujúce informácie k návrhu na vylepšenie.
Firma
(Mária, 18.05.2008, 13:46)
Dávnejšie pracujem s programom, ktorý vyhovuje vo všetkých oblastiach. Ale som uvažovala nad možnosťou vahotovenia - prihlášky zamestnávateľa do poisťovní a pri tlači zadať viacej mesiacov pri spätnom vytlační rôznych dokladov - výstupov (napr. rozúčtovanie miezd, výplatná páska a pod.)
Ďakujem
re: Rodné číslo
(Melišová Anna - Kros, 05.05.2008, 15:42, Reakcia na: Rodné číslo)
Vážená pani Mária.

V programe Olymp máme vyriešený aj taký prípad, že cudzí štátny príslušník má iné RČ na zdravotnú poisťovňu a iné na sociálnu poisťovňu.

Rodné číslo pre zdravotnú poisťovňu si zadajte v evidencii Personalistika na záložke osobné údaje pracovníka do políčka RČ a rodné číslo pre sociálnu poisťovňu si zadajte na tej istej záložke do políčka ČPP.
Program pri tlači dokumentov pre zdravotnú poisťovnú bude používať údaje z políčka RČ a pri tlači na sociálnu poisťovňu použije RČ z políčka ČPP.
re: Ukoncenie dohod
(Melišová Anna - Kros, 05.05.2008, 15:25, Reakcia na: Ukoncenie dohod)
Vážený pán Dalloš.

Program Olymp stále vylešujeme aj na základe požiadaviek naších zákazníkov. Všetky požiadavky prijímame v písomnej forme a môžete ich adresovať na olymp@kros.sk. Pri zaslaní návhov o vylepšenie programu Vás prosíme o presné definovanie požiadaviek.

V prípade, ak máte v evidencii Pracovných pomerov zadaný dátum ukončenia dohody, program Olymp Vám automaticky urobí aj Registračný list FO - odhláška.
Rodné číslo
(Mária, 05.05.2008, 14:55)
Už som Vám písala vo veci rodných čísiel cudzích štátnych príslušníkov. Iné okresy asi nemajú taký problém ako v Nových Zámkoch, ale ja mám rôzne RČ pre zdravotnú a sociálnu poisťovňu. Bol by veľký problém vytvoriť možnosť voľby s dvomi rôznymi číslami.
Ďakujem