Návrhy na vylepšenie programu

Počet príspevkov: 289, Posledná zmena: 09.09.2014, 09:01
Vaše meno:*
Emailová notifikácia:
Názov príspevku:*
Text príspevku:*
Vyplňte prosím všetky položky označené symbolom *.
re: Uživateľské výstupy
(Kimáková Diana - Kros, 02.04.2008, 09:45, Reakcia na: Uživateľské výstupy)
Vážený pán Bruncko.

K bodu 1: Samozrejme do budúcnosti pripravujeme tvorbu zostáv, ale zatiaľ je to len vo fáze analýz. Každopádne môžete ale využiť export výstupov do Excelu, kde je možné ich následne upravovať. Poprípade je možné využiť novú funkciu (dostupnú od verzie 8.00), kedy je možné v evidencii Personalistika stlačením klávesy CTRL+E priamo vyexportovať údaje z evidencie do EXCELU.

K bodu 2: Čo sa týka databázy - je možné vytvoriť kópiu databázy ktorá bude nazaheslovaná. V tomto bode však odporúčam nakontaktovať  sa na nás telefonicky.
Uživateľské výstupy
(Ján Bruncko, 02.04.2008, 08:12)
V jednej Vašej odpovedi som čítal, že Váš program je krabicová verzia a nemôže preto samozrejme postihnúť všetky špecifiká jednotlivých užívateľom. S tým možno len súhlasiť, ale práve preto by ste mali umožniť niektoré činnosti tak, aby si užívateľ mohol sám nadefinovať čo potrebuje.
Napr.:
1. Umožniť tvorbu vlastných reportov s výstupom údajov, ktoré si nadefinuje užívateľ. (Napr. vo výstupe zoznam zamestnancov)
2. Prípadne uvoľnit databázu pre výstupy do hromadnej korešpondencie vo worde.
cenkros a linux
(vasko, 20.02.2008, 09:23)
Dobry den, pozeram ze v 2006tom este nebola verzia vasich program ov pre linux. Chcem sa opytat ci to aj nadalej plati ze o tejto moznosti neuvazujete.... dakujem
re: Hmotná zodpovednosť
(Karol Remeň - Kros, 14.02.2008, 15:21, Reakcia na: Hmotná zodpovednosť)
Vážená pani Račeková Mihálová.

Ďakujeme za podnet, už sme nad tým uvažovali. Tento dokument však každá organizácia potrebuje prispôsobovať svojim potrebám a preto si bude vyžadovať podrobnejšiu analýzu, aby sme napokoln dospeli k niečomu univerzálnemu, čo by mohlo byť použité pre široký záber firiem. Predpokladám však, že v niektorej budúcej verzii sa tento dokument objaví.
Hmotná zodpovednosť
(Jana Račeková Mihálová, 14.02.2008, 12:01)
Chcela by som sa informovať, či by sa do progrmu Olymp do personálnych tlačív nedalo vsunúť tlačivo o hmotnej zodpovednosti pre zamestnanca. V prevažnej väčšine sú zamestnanci zodpovední za im zverené hodnoty a v pracovnej zmluve to nie je zakomponované. Dalo by sa to urobiť aj ako samostatné tlačivo. Ďakujem
re: Nahlasovacia povinnosť - doplnenie k 15.8.2006
(Lucia Buntajova, 19.11.2007, 14:54, Reakcia na: re: Nahlasovacia povinnosť - doplnenie k 15.8.2006)
Dakujem za radu.  :-).
L.Buntajova
re: vylepšenia
(Karol Remeň - Kros, 19.11.2007, 09:10, Reakcia na: vylepšenia)
Vážená pani Glavová.

Ďakujem za Vaše vylepšenia. Zaevidujeme ich medzi návrhy od užívateľov.

Mohli by ste mi ešte napísať, na čo sa odvolával Inšpektorát práce, keď Vám vyčítali, že nemáte číslovanú evidenciu dohôd, prípadne o aké číslovanie sa jedná? Nie je mi jasné na základe čoho by ste mala mať povinnosť číslovať evidenciu dohôd. Vašu odpoveď uvítam na e-mailovej adrese: olymp@kros.sk.
re: Nahlasovacia povinnosť - doplnenie k 15.8.2006
(Kimáková Diana - Kros, 16.11.2007, 15:56, Reakcia na: re: Nahlasovacia povinnosť - doplnenie k 15.8.2006)
Vážená pani Buntajová.

Mesiac december 2007 si do kalendára pridáte, urobíte RLFO a nič Vám nebráni v tom, aby ste ho hneď následne vymazali, vrátili sa do novembra, dopracovali údaje a až ak budeme mať dokončený november, potom si nanovo pridali december.
re: Nahlasovacia povinnosť - doplnenie k 15.8.2006
(Lucia Buntajova, 16.11.2007, 15:26, Reakcia na: re: Nahlasovacia povinnosť )
Dobry den,
na toto by som chcela reagovat a poprosit, ak je to mozne, o vylepsenie programu. Ide o to, ze ked mam naraz vytvorene dva mesiace, v ktorych este aktualizujem údaje v personalistike, musim tieto udaje nahodit v oboch mesiacoch. Zda sa mi to dost pracne a neprakticke. Ako priklad uvediem, ze ked zamestname zamestnanca/dohodara od 1.12.2007, musime hned vytvorit decembrovy kalendar (aby sme mohli poslat RLFO a prihlasku do ZP),do ktoreho sa mi skopiruju dovtedy nahodene udaje z 11/2007. Vsetky nasledne menene-doplnane udaje v personalistike za november musim nahodit este aj do decembra. Keby sme nepotrebovali poslat RLFO a prihlasku do ZP, tak si nevytvorime potrebny kalendar, ale bez toho to nie je mozne. Dakujem za skoru reakciu. Lucia Buntajová/TRIV, s.r.o. 02/65422387
vylepšenia
(Katarína Glavová, 16.11.2007, 13:50)
Na úvod musím povedať, že som s Vaším programom veľmi spokojná, prešla som niekoľkými kontrolami a všetky dopadli bezchybne. Za 3 roky,pri 6 firmách a niekedy až 85 aktívnych pracovníkoch mám niekoľko návrhov, ktoré by mne, možno aj ostatným, uľahčili prácu v Olympe.

1. export resp. import užívateľských textov medzi jednotlivými firmami, ktoré v Olympe evidujem
2. export osobných údajov medzi jednotlivými firmami (mávame pohyb dohodárov, kde napr. brigádnik pol roka pracuje v jednej firme a pol roka v druhej)
3. dokument - evidencia pracovných pomerov (podobne ako evidencia dohôd, kde by sa zobrazila evidencia zamestnancov v hlavnom pp so začiatkom a koncom pp (resp. aj so skúšobnou dobou)
4. upozornenie na koniec skúšobnej doby, koniec pracovného pomeru na určitú dobu - napr. pri otvorení nového mesiaca, resp. formou kalendára, do ktorého by sa natiahli údaje z personalistiky, tak , aby som nemusela prácne zisťovať, komu sa pracovný pomer, alebo dohoda končí v danom mesiaci), alebo aspoň zobraziť začiatok a koniec pracovných pomerov v personalistike, pri fluktuácii  zamestnancov mi to robí problémy ustriehnuť)
5. dokument, ktorý by vytvoril zostavu miezd vyplatených v hotovosti spolu (teda záloha v hotovosti, mzda v hotovosti, zrážky v hotovosti - tzn. celkový objem miezd vyplatených cez pokladňu)
6. vhodné by bolo, aby sa vo finančnej štatistike zobrazili aj zálohy vyplatené v hotovosti
7. zabrániť možnosti vymazať v personalistike zamestnaca, ktorý už mal niekedy vypočítanú mzdu (minule som si omylom takto vymazala jedného, musela som obnoviť údaje a nanovo dahodiť chýbajúce údaje medzi zálohou a novým stavom, ktorý ešte nebol zálohovaný(aj takýto užívateľ programu sa nájde :))
8. inšpektorát práce Žilina mi vyčítal, že nemáme evidenciu dohôd číslovanú
9. kontrola so Sociálnej poisťovne mi vyčítala, že na mzdovom liste nie je pracovná pohotovosť evidovaná samostane (dnes už len mimo pracoviska), pretože sa z nej neplatia odvody a jej robí problém, keď musí hľadať toto rozúčtovanie v iných dokumentoch
10. chýba mi dokument - tlač bankových účtov aj s možnosťou tlače podľa druhu
11. v tejto súvislosti by bolo vhodné, aby sa v dokumente osobné údaje (pracovné údaje) zobrazili aj čísla účtov, ktoré má v zrážkach konkrétny zamestnanec zadané

viac mi v tejto chvíli neprišlo na um, ak sa niečo bude dať zrealizovať, budem rada.
re: Oprava údajov o firme
(Kimáková Diana - Kros, 17.09.2007, 13:07, Reakcia na: Oprava údajov o firme)
Vážený pán Toma.

Podnikové údaje je možné zmeniť cez voľbu Organizácia - Podnik. Podmienkou je, že musíte mať daný mesiac, v ktorom chcete zmeny robiť, odomknutý (cez Mzdy - Kalendár je potrebné mesiac odomknúť cez tlačítko Odomkni).
Názov banky sa zadáva cez Organizácia - Bankové účty. Nájdete si firemný účet (účty stredísk) a cez Oprav si vyplníte políčko Peňažný ústav.
Oprava údajov o firme
(Ivan Toma, 17.09.2007, 08:40)
Chcela by som sa vedieť ako sa dajú opraviť údaje o firme čo sa zadávajú na začiatku.Nemôžem sa k tomu dostať. Na výkazoch do ZP a SP mi nepíše telefón, IČZ je ako IČO a nezadalo ani názov banky.
Ďakujem za pomoc.
re: Rodné číslo
(Kimáková Diana - Kros, 11.07.2007, 11:48, Reakcia na: Rodné číslo)
Vážená pani Mária.

Keď sme preverovali túto skutočnosť na Sociálnej poisťovni a v jednotlivých ZP, dostali sme informáciu, že cudzincom najskôr zdravotná poisťovňa vytvorý jedinečné číslo (namiesto RČ) a následne by ho mala akceptovať aj Sociálna poisťovňa. Ak Vám ale najskôr pridelila Sociálna poisťovňa číslo, tak toto Vám zdravotná poisťovňa neakceptuje, ale vytvorý Vám nové číslo.
V programe chystáme v niektorej z nasledujúcich verzií zmenu a to takú, že sa budú vypisovať osobitne čísla pre cudzincov platné pre SP a osobitne čísla pre ZP.
Rodné číslo
(Mária, 06.07.2007, 07:57)
Mám taký problém, že firma zamestnáva cudnizncov a najnovšie pre týchto občanov rodné číslo vygenerovala tak Sociálna poisťovňa ako aj Zdravotná, ale čo je najhoršie tieto tzv. RČ sú rozlišné a pri výkazoch mám problém (nakoľko vždy zabudnem na túto skutočnosť) prepisovať výkaz na internetovej stránke poisťovne, hlavne teraz, že na stránke VšZP som nenašla vyplniteľné tlačivo.´Pri elektronickom zasielaní neviem ako toto riešiť - jedine po jednom výkaze zmením RČ do druhého ale pri vňčšom počte ľudí je to problém. Nedalo by sa to doriešiť.
Ďakujem
re: kod zdravotne poistovne
(Remeň Karol - Kros, 20.12.2006, 13:17, Reakcia na: kod zdravotne poistovne)
Vážená pani Večeríková.

Zdravotná poisťovňa Union, začne oficiálne fungovať až od 1.1.2007. Jedná sa teda o Legislatívu platnú od 1.1.2007. Na legislatívnych zmenách, ktoré budú platné od 1.1.2007 momentálne intenzívne pracujeme. Tieto zmeny budú dostupné vo verzii, ktorú vydáme koncom januára 2007.
Je teda potrebné počkať si na novú verziu, v ktorej si už budete môcť nahrať aj Zdravotnú poisťovňu Union.
kod zdravotne poistovne
(Večeríkova, 20.12.2006, 12:35)
Dobrý den,
od 1/2007 mi zamestnanec nastupuje do novej zdravotnej poitovne Union. Kod 27 prisluchajuci tejto poistovni mi neakceptuje program. Budem musiet poziadat o nejaky novy abgrade?? Mam verziu 6.50

dakujem velmi pekne
re: Nahlasovacia povinnosť
(Kimáková Diana - Kros, 16.08.2006, 09:44, Reakcia na: Nahlasovacia povinnosť )
Vážená pani Krásová.

Ak chcete tlačiť pracovnú zmluvu, prihlášku do ZP, popr. RLFO pre zamestnanca, ktorý nastupuje v mesiaci august, musíte to urobiť v mesiaci august. Ak nemáte spracované mzdy za júl, jednoducho si pridáte do kalendára mesiac august a presuniete sa do augusta, vytlačíte dokumenty a vrátite sa späť do júla. Ak bude júl zamknutý, tak ho jednoducho odmknete.
Druhá možnosť je možnosť nechať si odomknuté 2 mesiace. Teda, aby som mohla pridať august a neuzamklo mi ešte júl. Urobíte to cez Firma - Nastavenia. Políčko "Iba jedno neuzavreté obdobie" necháte prázdne. Vtedy si môžete pridať august a program Vám automaticky neuzamkne júl a po vytlačení dokumentov sa vrátite do júla.
Nahlasovacia povinnosť
(Krásová, 15.08.2006, 18:33)
Dobrý deň,
prosím Vás, ako mám postupovať, keď zamestnáme nových pracovníkov napr. 4.,5.,... augusta, v programe ešte nemám uzávierku za júl, pretože ešte spracovávam výplaty za júl, a preto neviem vytlačiť prihlášku do VŠZP a ani elektronický výstup mi nevygeneruje.
re: Návrhy
(Kimáková Diana - Kros, 10.08.2006, 09:25, Reakcia na: Návrhy)
Vážená pani Matušíková.

Rada by som reagovala na Vaše návrhy k programu OLYMP:

1/ Problém so zložkami mzdy a Mzdovým listom je v tom, že vzhľadom k tomu, že v programe máme vyše 100 - zložiek mzdy, určite uznáte, že nemožno ich všetky zaradom vymenovať v Mzdovom liste. Preto sú zoskupované podľa typov a jednotlivé zložky mzdy patriace do rovnakého typu sú znázornené v jednom riadku. V opačnom prípade by mal Mzdový list možno aj 5 strán.

Sviatok na Mzdovom liste nefiguruje ako pracovný deň, pretože za pracovný deň sa ani nepovažuje. Ak pripadne sviatok na obvyklý pracovný deň a zamestnanec ho neodpracuje a má ho preplatený mesačnou mzdou, považuje sa za ODPRACOVANÝ a nie pracovný.

2/ Zamestnancovi samozrejme môžete generovať mzdu aj po skončení PP (napr. preplatenie nevyčerpanej dovolenky...). Ak sa ale nechcete pomýliť, môžete si vo formulári Mzdy - Výpočet miezd zapnúť filter Položky - aktuálne. Vtedy sa Vám vyfiltruje iba zoznam ľudí, ktorí majú v danom mesiaci uzavretý pracovný pomer.

3/ Ak si chcete sledovať časový fond, na to slúži riadok Časový fond, ktorý sa nachádza v Tvorbe výplaty (teda ak vstúpite do vygenerovanej mzdy cez OPRAV) v pravom hornom rohu. Tento riadok by mal vždy svietiť na čierno. Akonáhle je MODRÝ, toto Vás upozorňuje, že nespĺňate (prekračujete, alebo nedosahujete) časový fond.

4/ Na tieto účely slúži dokument Čerpanie dovolenky, ktorý nájdete cez Dokumenty - Ostatné dokumenty - Čerpanie dovolenky. Tento si môžete vytlačiť na začiatku nového kvartálu a v ňom uvidíte, priemer na dovolenku z predošlého kvartálu, ktorý sa bude používať v tomto štvrťroku.

Ďakujeme za Vaše pripomienky. Bod 1/ sme si poznačili medzi návrhy od užívateľov a po prehodnotení, popr. v prípade väčšieho počtu užívateľov ich zapracujeme do niektorých z ďalších verzií.
Návrhy
(Matušíková, 09.08.2006, 18:06)
Dobrý deň
Používam Olymp asi rok a mám nasledujúce propomienky a návrhy:
1.Mali sme kontrolu z inšpektorátu práce a tá nám vytýkala, že cestovné náhrady sú v inom a nie samostatne na mzdovom liste, ďalej nám vytkli, že v mesiaci kedy bol sviatok na mzdovom liste sú na mzdovom liste pracovné dni bez sviatkov a sviatok nie je pridaný a potom to nesedí s odpracovanými dňami. Týka sa to odmeňovania mesačnou mzdou.
2.Keď je zamestnanec mimo pomeru pri zadávaní zložiek mzdy program na to neupozorní, môžte nahodiť čo len chcete.
3.Taktiež neupozorní, keď zabudneme nahodiť nejakú zložku mzdy, že zamestnancovi chýba do normy, napr. nejakým blikaním s mínus hodinami, ktoré mu chýbajú.
4.Lepšiu orientáciu by som privítala, keby sa na začiatku štvrťroka dal vytlačiť zoznam priemeriek na dovolenku, teda meno, mzda a hodiny za predchádzajúci štvrťrok a tiež priemer. Podľa toho sa rozhodnej či mu priemer nechám alebo opravím/keď nemá 22 dní/ Mne osobne by sa tak ľahšie pracovalo ako otvárať každého zamestnanca.
Ďakujem
re: Finančný príspevok
(Kimáková Diana - Kros, 02.08.2006, 14:21, Reakcia na: Finančný príspevok)
Vážená pani Krásová.

Export ISCP pre spoločnosť Trexima sa úplne menil, takže preto sa mohlo stať, že v starom zberacom programe sa Vám táto chyba nevyskytla. Vyskúšali sme nasimulovať Vami zadaný prípad a skutočne sa jedná o chybičku v Exporte. Preto v najbližšej verzii bude táto chyba pri exporte ISCP už opravená.
re: Návrh vylepšenie programu
(Krásová, 31.07.2006, 17:48, Reakcia na: Návrh vylepšenie programu )
Dobrý deň pani Natália,
Podobných otázok ako Vy som pred časom mala plnú hlavu aj ja. Niektoré sa doriešili a niektoré nie. Tiež som prechádzala z iného programu na tento. A trvalo mi dosť dlho, než som pochopila  l o g i k u  tohto programu.
Hovorí sa, že dobrá rada nad zlato... Preto s vlastných skúseností Vám odporúčam: Vytlačte si všetky, ale doslova všetky možné tlačové zostavy ktoré sa dajú z tohto programu vytlačiť a podrobne si ich preštudujte a založte ako vzorové.  Niekedy tam nájdete také údaje, ktoré by Vás možno ani nenapadlo tam hľadať. A ešte jedna dobrá rada. Ak máte viac zamestnancov, je dobrá pomoc, že si ich viete označiť a tlačové zostavy tlačiť iba za týchto označených zamestnancov.
Rôzne zostavy chýbajú aj mne. Napríklad jednoduchá zostava s najzákladnejším údajom o zamestnancoch - akú majú hodinovú, či mesačnú mzdu, ktorú nahrávam 2 krát do programu, raz v pracovných pomeroch a raz v zložkách mzdy a vytlačiť ju neviem ani raz.
Tak želám veľa trpezlivosti a veľa chuti riešiť všetky problémy.
Finančný príspevok
(Krásová, 31.07.2006, 15:18)
Dobrý deň,
po nainštalovaní nového zberacieho programu firmy TREXIMA ISCP2006 a následnom odoslaní exportu s Olympu mi zberací program vygeneroval závažnú chybu v dávke "Súčet zložiek mzdy sa nerovná zúčtovanej mzde",  pre väčšinu zamestnancov. Porovnaním Mzdových listov, Rekapitulácie zložiek mzdy a prevzatých údajov v zberacom programe som zistila, že do výstupu pre Treximu  nezahrnulo položku č. 980 - finančný príspevok, tú istú položku, ktorú nevykazujete ani na Mzdovom liste /aj keď ste mi to telefonicky prisľúbili/ preto bola kontrola o to pre mňa zdĺhavejšia a pracnejšia s neuveriteľným množstvom zničeného papiera. Neviem čím to môže byť, lebo v starom zberacom programe mi takúto chybu nehlásilo.
re: Návrh na vylepšenie programu
(Lapšová Martina - Kros, 21.07.2006, 12:16)
Vážená pani Zniszczolová

Predovšetkým by som chcela zdôrazniť, že program Olymp je krabicový softvér. To znamená, že svojimi funkciami sa síce snaží plniť požiadavky čo najväčšej skupiny zákazníkov, avšak pri zachovaní primeranej veľkosti programu, aby si jeho inštalácia nevyžadovala špeciálne hardvérové vybavenie.
Každý zákazník má ešte pred kúpou programu možnosť vyskúšať si program v plnej funkčnosti a tým zistiť, aké funkcie obsahuje a či mu tieto funkcie postačujú. Rôzne štatistiky v programe Olymp skutočne nie sú zapracované, je to predovšetkým z dôvodu ich rozsiahlosti. Program Olymp však obsahuje štatistiku o cene práce, ktorú využívajú tí užívatelia, ktorých o túto štatistiku žiada firma TREXIMA. Tento export by ste teda samozrejme mohli použiť aj Vy. Aby ste získali prístup do vyexportovaných údajov, bude však potrebné, aby ste si z internetovej stránky firmy TREXIMA stiahli ich programček (Zberací program ISCP), do ktorého sa tieto údaje prenesú a následne s nimi môžete pracovať (editovať, ...). Jedná sa o voľne šíriteľný program, takže žiadne riziko nehrozí. Stačí si ho stiahnuť, nainštalovať a túto štatistiku môžete v prípade potreby používať aj Vy, čím by ste zrejme poriešili Vašu požiadavku uvedenú v Bode 1/.
Samozrejme nevylučujeme, že v budúcnosti zapracujeme aj niektoré ostatné Vami zaslané návrhy. Tieto návrhy sme teda samozrejme zaevidovali.

A teraz k niektorým bodom, ktoré sú už dnes vyriešené.

Bod 4/ Ak v evidencii Mzdy - Personalistika kliknete na záhlavie databázovej tabuľky na názov stĺpca Rodné číslo, zoradia sa Vám zamestnanci podľa rodného čísla. Potom kliknite do ktorejkoľvek bunky tohto stĺpca a do textového poľa Nájdi na paneli nástrojov vpíšte začiatok rodného čísla. Program nielenže okamžite nájde rodné číslo, ale Vy hneď vidíte, či ho máte v Personalistike zadané raz, alebo viackrát.

Bod 6/ Priemer na dovolenku v danom štvrťroku je možné si zobraziť v dokumente, ktorý sa nachádza v skupine dokumentov Ostatné - Čerpanie dovolenky.
Bod 7/ Ako podklady pre vyplnenie tlačiva na účely žiadosti o dávky v nezamestnanosti slúžia dva dokumenty:
1. Poistenie v nezamest. Po prac. v skupine Dokumenty - Odvody poistného
2. Prehľad nemocí ročný v skupine Dokumenty - Prehľad nemocí ročný

Bod 8/ K tomuto bodu môžem len konštatovať, že pokiaľ sú v programe zadané všetky údaje, nemôže nastať situácia, ktorú ste popísali. To znamená, že ak bola v Pracovných pomeroch v minulosti zadaná DoVP a potom bol pridaný ďalší pracovný pomer a to Hlavný pracovný pomer, pokiaľ ste do vygenerovanej mzdy za obdobie, kedy zamestnanec pracoval na DoVP zadávali zložku mzdy 60 dohoda o vykonaní práce, program v období hlavného pracovného pomeru správne vyplní Potvrdenie na účely ND.

Bod 9/ To, že zobrazenie dokumentu Potvrdenie na účely uplatnenia ND až po zadaní čo len jedného dňa zložky mzdy N03 nem. dávky – od 11. dňa 55 % má svoje opodstatnenie. Sú totiž prípady, kedy program má všetky potrebné údaje pre tento dokument až po zadaní tejto zložky mzdy. Preto sme zvolili pre zobrazovanie tohto dokumentu práce túto cestu, aby sme zabezpečili, že program má určite všetky potrebné údaje pre správne vytvorenie tohto dokumentu. Aj samotná logika hovorí, že keďže nárok na nemocenskú dávku začne až od 11. dňa nemoci a toto hovoríme programu práve tým, že pridáte od 11. dňa nemoci zložku mzdy N03, tak až potom program vie, že má vytlačiť spomínané potvrdenie.
Návrh vylepšenie programu
(Natália Zniszczolová, 21.07.2006, 00:24)
Dobrý den,
donedávna som používala iný program na spracovanie miezd, teraz využívam Váš. Musím povedať, že som v ňom našla veľa plusov, ale aj veľa vecí mi chýba. Tak tu sú niektoré moje postrehy:

1. chýba mi možnosť zistiť Priemerný evidenčný počet zamestnancov /PEPZ/ za rôzne obdobie Q, rok
taktiež PEPZ prepočítaný, PEPZ vo fyzických osobách - pre štatistiky sú to najpoctatnejšie údaje

2. chýba mi možnosť vytvoriť si vlastné zostavy podľa môjho uváženia za rôzne obdobie - napr. počet odprac.hodín, hrubá mzda,  odstupné,  preplatenie dovolenky pri rozv.PP, DoVP  za 2.Q

3. chýba mi kontrola rodného čísla - rodné číslo má byť deliteľné 11

4. ak nahadzujem nového zamestnanca, kontrola napr.rodného čísla, či už daného zamestnanca nemám nahodeného. Mám cca 50 DoVP mesačne a stále iných ľudí...preto by mi to veľmi pomohlo.

5. ak pri výplate nahodíte napr.D tak Vám odráta dni aj sumu z odpracovaných, ale ak ho vymažete nenačíta Vám hodiny ani sumu naspäť

6. možnosť vytlačiť priemerky

7. podklady,alebo tlačivo "potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestnanosti", ktoré sa vydáva po rozv.PP pre úrad práce

8. ak bol zamestnanec u nás na DoVP a potom bol prijatý do trvalého PP, tak pri PN, ak chcete vytlačiť potvrdenie ku kladenke pre sociálku, musíte najprv vymazať všetky DoVP a nechať len daný PP,aby vám vytlačilo toto tlačivo správne. A potom nahádzať DoVP späť.

9. ak potrebujete vytlačiť potvrdenie pre sociálku ku PN  musíte zadať najprv do výplat N03 čiže 11 deň PN-ky, je to o to zložitejšie ak je PN-ka na prelome mesiacov...treba vytvoriť nový mesiac a zadať NO3 tam a keď poväčšine  ešte neviete do kedy bude PN trvať, tak sa k tomu musíte aj tak pri výplate vrátiť a opravovať to...  nedalo by sa to urobiť jednoduchšie..napr. zadať vytvorenie tlačiva /tak ako je to doteraz/ a tam definovať začiatok PN...v inom programe to tak funguje

Viac ma v tomto momente nenapadá :o)

Viem,že k realizácií  zapracovania nových návrhov treba viac hlasov, preto prosím každého komu sa niečo pozdávalo, ozvite sa.

Ďakujem.