Menu
  1. ALFA plus
  2. Jednoduché účtovníctvo

Jednoduché účtovníctvo

Ste živnostník, podnikateľ alebo účtovná firma? V ALFE plus zvládnete viesť jednoduché účtovníctvo, daňovú evidenciu alebo paušálne výdavky. Spoľahnúť sa môžete na množstvo automatických funkcií, ktoré vám pomôžu so zaúčtovaním dokladov. Vždy aktuálna legislatíva sa postará o správnosť celého účtovníctva.

Vyskúšajte zadarmoCenník

Peňažný denník

Evidencia vám poskytne prehľad o finančnej situácii vašej firmy. V peňažnom denníku zaúčtujete všetky príjmy a výdavky, či už v hotovosti, na bankových účtoch alebo cez interné doklady.

Automatické účtovanie bankových výpisov vám ušetrí množstvo času. Stačí, ak si výpis stiahnete z banky do účtovníctva a všetky pohyby, vrátane úhrad faktúr, máte za pár sekúnd v denníku. Nechýbajú ani vzorové doklady, ktoré vám pomôžu rýchlo a správne zaúčtovať bežné výdavky.

S účtovaním dokladov z registračky vám pomôže import bločkov. Stačí naskenovať QR kód a doklad máte na pár klikov zaúčtovaný v peňažnom denníku.

Pohľadávky a záväzky

Všetky prijaté faktúry, odvody a daňové povinnosti sa nachádzajú v evidencii záväzkov. So zaevidovaním vyúčtovacích faktúr vám pomôžu pripravené vzory, ktoré vyplnia najdôležitejšie údaje za vás. V pohľadávkach si môžete pozrieť vystavené faktúry a ich úhrady. Jednoducho tak zistíte, ktoré faktúry máte zaplatené a kto vám ešte dlhuje peniaze.

Chcete si ušetriť starosti s platbou dane z došlej faktúry priamo daňovému úradu? Overte si, či bankový účet, ktorý dodávateľ uvádza vo faktúre, oznámil FRSR. 

Účtovná závierka

Do daňového priznania a výkazu Účtovná závierka program automatický doplní údaje z účtovníctva. Sumy vo výkaze si môžete ľahko skontrolovať pomocou tlačovej zostavy, v ktorej nájdete prehľad dokladov, konkrétne sumy za doklad a tiež jednotlivé súčty.

Ďalšie zaujímavé funkcie

  • Evidovanie dlhodobého majetku s výpočtom odpisov 
  • Prehľadná daňová a odvodová kalkulačka  
  • Jednoduchá archivácia a obnova údajov 
  • Filtrovanie dokladov podľa rôznych kritérií  
  • Prispôsobenie evidencií svojim potrebám 

ALFA plus vám okrem účtovníctva pomôže aj s ďalšími povinnosťami a uľahčí vám tak každodennú prácu. Presvedčte sa sami. Stiahnite si demoverziu a vyskúšajte na 3 mesiace zadarmo všetky funkcie a výhody, ktoré program ponúka.

Vyskúšajte zadarmoCenník

KROS
O nás
Blog
Kontakty