KROS logo
Novinky ALFA plus ALFA plus


Aktualizujte si program na novú verziu 8.10

Informujeme Vás o vydaní novej verzie 8.10, v ktorej vytvoríte Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby za rok 2016.

Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby za rok 2016 typ B

Daň z príjmov vypočítate za niekoľko minút. Stačí, keď zadáte svoje príjmy a výdavky, doplníte odvody na zdravotné a sociálne poistenie, skontrolujete nezdaniteľné časti a program si už s výpočtom poradí sám. 

K vyplneniu priznania sa Vám zíde niekoľko dôležitých informácií:

  • Daňové priznanie musíte podať vtedy, ak ste v roku 2016 zarobili viac ako 1 901,67 eur, alebo ste v daňovej strate.
  • Lehota na podanie daňového priznania je do 31. marca 2017. Do tohto termínu treba daň aj zaplatiť.
  • Lehotu na podanie daňového priznania si môžete predĺžiť v súlade s § 49 ods. 3 ZDP.
  • Nezdaniteľná časť základu dane na daňovníka je 3 803,33 eur a to v prípade, ak máte základ dane v roku 2016 rovný alebo nižší ako 19 809 eur. Ak máte základ dane vyšší ak 19 809 eur, nezdaniteľná časť sa kráti.
  • Nezdaniteľná časť základu dane na manželku/manžela je 3 803,33 eur a môžete si ju uplatniť iba vtedy, ak žijete v spoločnej domácnosti a spĺňate aspoň jednu z podmienok uvedených v § 11 ods. 4 písm. a) ZDP.
  • Nezdaniteľnú časť základu dane si nemôžete uplatniť, ak ste mali tzv. pasívne príjmy.
  • Viac informácií o podaní daňového priznania sa dočítate na našom blogu.

Daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby za rok 2016 typ A

Daňové priznanie typ A podávate vtedy, ak ste dosiahli príjmy iba zo zamestnania na základe pracovnej zmluvy alebo dohody (§ 5 ZDP). K vyplneniu potrebujete potvrdenie o príjme od všetkých zamestnávateľov, u ktorých ste pracovali.

 

Úprava inštalácie

Po nainštalovaní predchádzajúcej verzie 8.00 nebolo možné v niektorých prípadoch spustiť program. Takáto situácia nastala vtedy, ak vo Vašom počítači nebol aktualizovaný windows, súčasť .NET Framework. Situáciu sme vyriešili tak, že sme upravili inštaláciu programu a spustenie programu v novej verzii by malo prebehnúť v poriadku.

Ako získate novú verziu 8.10?

Najjednoduchší spôsob, ako získate novú verziu, je cez program ALFA plus, v menu Program / Aktualizácia. Pre aktualizáciu programu je potrebné, aby ste mali platný Balík podpory. Ak nemáte platný Balík podpory, obnovte si ho cez Zónu pre klienta. Po úhrade preddavkovej faktúry budete mať k dispozícii novú licenciu, ktorú načítajte do programu a následne si môžete stiahnuť a nainštalovať verziu 8.10.

 

 

2 videoškolenia len za 39 € + publikácia zadarmo

Inšpirujte sa užitočnými informáciami, ktoré Vám pomôžu pri uzávierke účtovníctva. Dozviete sa, čo zaúčtovať na konci roka, čo skontrolovať a ako vytvoriť výkazy a daňové priznanie. Spoznáte viaceré možnosti, ako vypočítať daň z príjmu a zistíte, čo je pre vás výhodnejšie. V publikácii nájdete podrobné komentáre k zákonu o dani z príjmov. Na desiatkach praktických príkladov sa naučíte vyplniť daňové priznanie, či už máte príjmy z podnikania, z prenájmu, príjmy zo zahraničia alebo zamestnania.

Využite našu ponuku a získajte videoškolenia Účtovná uzávierka 2016 a Daňové priznanie k dani z príjmov FO 2016 za zvýhodnenú cenu. K nim dostanete zadarmo elektronickú publikáciu Daňové priznanie 2016.                                       

 
Gabriela Trpišová


Gabriela Trpišová
vedúca odd. podpory programu ALFA plus

KROS a.s.,
ekonomický a stavebný softvér
A. Rudnaya 21, 010 01 ŽilinaKontakt
 
 
  

 
tel.: 041/707 10 51
e-mail:
internet: www.kros.sk


Potrebujete pomôcť s vyplnením daňového priznania? Nehľadajte kade-tade. Všetky legislatívne informácie vrátane desiatok príkladov máte na jednom mieste v publikácii Daňové priznanie 2016.