Aprílové novinky v iKROSE

Tentokrát sme z vašich námetov vybrali tri novinky. Vlastný SMTP server pre odosielanie e-mailov z iKROSU, možnosť vymazať nepotrebnú firmu a vytvorenie pravidelnej faktúry z bežnej faktúry.

Vlastný SMTP server na odosielanie e-mailov
V nastaveniach, v časti Odoslanie e-mailu pribudla možnosť nastaviť si vlastný SMTP server pre odosielanie e-mailov z iKROSU. Výhodou je napríklad aj to, že e-maily odoslané z iKROSU, uvidíte vo svojej odoslanej pošte (samozrejme ak túto funkciu podporuje váš e-mailový účet).

Pre najpoužívanejšie e-mailové účty (Gmail, Azet a Zoznam) sme zapracovali automatické predvyplnenie údajov. Ak používate jeden z týchto e-mailov, stačí kliknúť na danú ikonku a všetky nastavenia pre SMTP server sa nastavia automaticky. Pre Gmail je potrebné urobiť ešte pár nastavení priamo v Gmaily. Viac info v článku Ako povoliť SMTP pre Gmail na našom blogu.

Pre ostatné e-mailové kontá je potrebné nastavenia vyplniť ručne. Nebojte, Google vám určite pomôže nájsť správne údaje do nastavení.

Ako posledný krok nastavenia vlastného SMTP servera odporúčame použiť funkciu Otestuj nastavenie. Funkcia skontroluje, či je všetko OK a vy budete mať istotu, že e-maily sa naozaj odošlú.

Vymazanie firmy
Nedávno sme zverejnili možnosť založiť viac firiem na jeden iKROS účet a viacerí z vás túto možnosť využili. Nie všetci však reálne potrebujú viac firiem. Niektorí si to naozaj iba vyskúšali a pri prihlásení do iKROSU si teraz vyberajú, do ktorej firmy sa prihlásia.
Aby ste si mohli urobiť poriadok vo vašich firmách, doplnili sme funkciu Vymaž firmu.

POZOR: pri tejto funkcii platí dvakrát meraj a raz strihaj. Funkcia vymaže firmu so všetkými dokladmi a údajmi a táto operácia sa nedá vrátiť späť.

Vytvor pravidelnú faktúru z faktúry
Pravidelné faktúry v iKROSE už poznáte. Viac o nich píšeme v článku Pravidelné faktúry. Dnes prinášame drobné vylepšenie, ktoré vám uľahčí vytvorenie vzoru pravidelnej faktúry.
Ak chcete vytvoriť vzor pravidelnej faktúry, nemusíte už celú faktúru ručne nahodiť. Stačí, ak si danú faktúru nájdete v zozname faktúr a cez tlačidlo Viac, funkciou Vytvor pravidelnú faktúru si ju “prenesiete” medzi pravidelné faktúry. Tu si už iba nastavíte, kedy sa má pravidelná faktúra generovať a je to hotové.

Dajte nám vedieť, či tieto novinky fungujú tak ako majú. Postrehy píšte do komentára pod článkom alebo na info@ikros.sk.

Komentáre k článku:

Súvisiace témy k článku:
            
KROS
Copy link