Menu

Elektronizácia účtovníctva – strašiak alebo pomôcka moderného účtovníka?

Pracovať s digitálnym účtovníctvom je veľká výzva nielen pre účtovníka, ale aj pre podnikateľa. Je to však hlavne krok vpred pre našu budúcnosť. Digitalizáciou vieme vyriešiť nielen environmentálne problémy našej spoločnosti, ale aj zjednodušiť komunikáciu zainteresovaných strán a zrýchliť schvaľovacie procesy. Určite sa máme na čo tešiť.

Elektronizácia účtovníctva je už tu

Okrem toho, že sa každý rok mení legislatíva a s ňou pribúdajú povinnosti, mení sa aj objem dát, s ktorými každý deň pracujete. Preto účtovníci nevyhnutne potrebujú zmenu v spracovávaní údajov. Túto zmenu vníma a pozitívne na ňu reaguje aj Ministerstvo financií, ktoré nezaháľa a pripravuje novinky práve v oblasti elektronizácie účtovníctva. Zmena by mala nastať 1. 1. 2022. Čo to znamená v praxi ? Bude to práca navyše, alebo práve naopak, zjednoduší nám to našu každodennú rutinu?

Elektronické doklady sú nevyhnutnosťou

Možno si to ani neuvedomujete, ale už dnes využívame digitalizáciu oveľa viac ako v minulosti. Je len otázka času, kedy nahradí bežnú rutinnú prácu. Už dnes je možné elektronicky načítať a stiahnuť do účtovníctva faktúry a bločky bez toho, aby ste museli ručne prepisovať údaje alebo cestovať do práce. Doklady môžete prakticky nosiť všade so sebou. Dokonca si ich váš klient môže pozrieť kedykoľvek a kdekoľvek bez toho, aby ste museli pohnúť prstom. Na zjednodušenie práce postačuje internet, e-mail či kamera. O zvyšok sa postaráme my. S nami budete na digitálnu budúcnosť určite pripravení.

Čo sa mení a na čo sa máme pripraviť?

V tomto čase prebieha čítanie a následne schvaľovanie novely zákona o digitalizácii účtovníctva. Vy však nemusíte čakať na jej schválenie a študovať, aké zmeny nastanú. Naštudujeme to za vás.

Všetky novinky a dôležité informácie vám prinesieme na tohtoročnej Legislatívnej TOUR na prvej konferencii Uzávierka účtovníctva a zmeny v legislatíve. Prihláste sa a užite si spolu s nami prednášku o pripravovaných zmenách platných od roku 2022. Zároveň sme pre Vás pripravili diskusiu o elektronizácii účtovníctva, ktorá bude 3. 2. 2022.

Na Legislatívnej TOUR, ktorá štartuje už 1. decembra 2021, vás čaká ešte veľa silných tém a skúsených lektorov. Môžete sa tešiť na naše špecialistky na program OLYMP a OMEGA, daňovú poradkyňu Katarínu Synákovú a hostí priamo z Ministerstva financií.

Kedy? Kde?

Legislatívnu TOUR odštartujeme už 1. decembra prvou konferenciou k uzávierke. Pre mzdárov je určená januárová konferencia Novinky v mzdovej legislatíve a ročné zúčtovanie dane a vo februári znovu príde obľúbená účtovnícka konferencia DPPO 2021 pohľadom daňovej poradkyne a zmeny v DPH.

Čaká vás veľa silných tém a skúsených lektorov. Môžete sa tešiť na naše špecialistky na program OLYMP a OMEGA, daňovú poradkyňu a externých hostí.

Konferencie sú online. Môžete ich sledovať z pohodlia domova alebo vašej kancelárie. Ak už niečo v tieto dni máte, nevadí. V cene lístka je aj záznam, ktorý si pozriete v ľubovoľnom čase, kedy to vyhovuje vám. Spolu s ním získate aj materiál. Tešíme sa na vás.


Súvisiace témy k článku:
Komentáre k článku:
KROS
O nás
Blog
Kontakty
6 Shares
Copy link