Menu

Prepojenie iKROSu s e-shopom

Chcete prepojiť iKROS s e-shopom, aby ste nemuseli ručne riešiť prenos objednávok alebo vystavovanie faktúr?
Čítajte ďalej a dozviete sa ako na to.

Aké sú výhody prepojenia iKROSu s e-shopom?

V prvom rade viete objednávku z e-shopu zobraziť priamo v iKROSe a vytvoriť z nej jedným klikom faktúru alebo zálohovú faktúru. Ak si v iKROSe evidujete aj množstvo na sklade, automaticky sa odpíše. Viete tiež jednoduchým spôsobom upraviť ceny tovaru v iKROSe a preniesť ich ako predajné ceny do e-shopu. Skrátka uľahčíte si množstvo práce a vystavené doklady budú bez prípadných preklepov.

Aký e-shop je možné s iKROSom prepojiť?
Prakticky akýkoľvek. Prestashop je možné prepojiť bez programátorských úprav v e-shope. V ostatných typoch e-shopov je potrebné zabezpečiť drobné úpravy.

Na prepojenie iKROSu s e-shopom slúži nastavenie “Prepojenie s e-shopom” v časti Moja firma.

Na výber sú dve možnosti. Prestashop a Vlastný e-shop.

Prestashop

Podpora pre prepojenie PrestaShopu je ukončená k 15.11.2018. Na prepojenie vášho e-shopu s fakturačnými programami (ALFA plus, OMEGA, iKROS) môžete použiť INTEO konektor API.

Podrobné info ako prepojiť iKROS s Prestashopom nájdete na našom blogu v článku Prepojenie iKROS – PrestaShop. Stačí urobiť pár nastavení v admin časti Prestashopu, vytvoriť autorizačný kľúč pre API a prepojiť iKROS s Prestashopom.

Vlastný e-shop
Táto možnosť slúži na prepojenie ľubovoľného e-shopu s iKROSom prostredníctvom API rozhrania. Čo všetko a ako je potrebné nastaviť vo “Vlastnom e-shope” nájdete v tejto dokumentácii.
V nastavení Prepojenie s e-shopom stačí zvoliť možnosť Vlastný e-shop, doplniť si Názov prepojenia a kliknúť tlačidlo Pridaj e-shop. Autorizačný kľúč pre API treba poslať firme/programátorovi, ktorý vám robí e-shop.

Pri prepojení s vlastným e-shopom všetko funguje automaticky. E-shop si sám podľa svojho nastavenia stiahne tovary a služby z iKROSu. Stačí ak tovary a služby majú v iKROSe zapnutú voľbu E-shop.

Rovnako podľa nastavenia pošle e-shop do iKROSu objednávky. Môže to byť napríklad vždy pri vytvorení novej objednávky alebo v balíku za určitý čas. Keď už máte objednávku v iKROSe, tak cez tlačidlo Viac jednoducho vystavíte potrebný doklad (faktúru, zálohovú faktúru…) a pošlete ju zákazníkovi.

V prípade otázok alebo námetov na vylepšenie prepojenia iKROSu s e-shopom nás neváhajte kontaktovať cez komentár pod článkom alebo e-mailom na info@ikros.sk.


Súvisiace témy k článku:
Komentáre k článku:
KROS
3 Shares
Copy link