Menu

Dobropisy a faktúry v KROS Fakturácii

Prelomové online riešenie. Nielen pre podnikateľov.
Zoznámte sa

Hľadáte jednoduché riešenie pre vystavovanie faktúr, ktoré vám ušetrí kopec času? Vyskúšajte novú online aplikácia KROS Fakturácia. Balíček FREE môžete využívať úplne zadarmo. Z faktúry jednoducho vystavíte dobropis, ktorý následne pošlete svojmu zákazníkovi. Presvedčte sa sami.

Údaje sa doplnia automaticky

Faktúru vystavíte za niekoľko minút. Stačí zadať meno odberateľa a jeho fakturačné údaje sa vám vyplnia automaticky.

Zadáte dátum vystavenia, dodania a splatnosti faktúry. Následne vyplníte IBAN, zvolíte spôsob úhrady a dodania. Určíte množstvo a jednotkovú cenu fakturovanej položky. Doplníte zľavu a v prípade, že ste platiteľ DPH, uvediete výšku DPH. Celková suma faktúry sa vám vyráta automaticky.

Dobropis z faktúry jedným klikom

Dobropis je potrebné vystaviť v prípade zrušenia alebo vrátenia dodávky tovaru alebo služby. Taktiež je nutné vytvoriť dobropis v prípade, že sa zníži cena tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti. To môže nastať pri dodatočnom priznaní zľavy, rabatu alebo bonusu.
Už viac nemusíte hľadať vzor dobropisu, využi KROS Fakturáciu. Vystavenie dobropisu je úplne jednoduché – stačí preklopiť faktúru. Údaje máte vyplnené, upravíte len cenu podľa potreby a máte hotovo.

Pozrite sa, ako na to

Faktúra vystavená v KROS Fakturácií má všetky právne náležitosti a zopár špecialít. Nájdete na nej svoje fakturačné údaje, údaje odberateľa, všetky fakturované položky, zľavy, celkovú sumu, ale aj logo alebo QR kód pre moderný spôsob platby.


Dobropis z faktúry vystavíte úplne jednoducho. Stačí kliknúť na ikonu/logo papiera/dokladu a z ponúkaných možností vybrať typ dokladu „Dobropis“. Jednoduché, že?

Dobropis sa zobrazí v zozname faktúr so zápornou sumou, naznačujúcou vašu platbu zákazníkovi. Stačí len upraviť všetko podľa potrieb a dobropis je pripravený na odoslanie.

Vystavený dobropis môžete napríklad odoslať mailom alebo ho stiahnuť vo formáte PDF. Vraveli sme, že to je jednoduché.

Používatelia odporúčajú KROS Fakturáciu

Super, možno by som chcela aby bolo trochu výraznejšie vidieť fakturačné údaje, kto FA vystavil. Možnosť doplniť záverečný text a forma úhrady... Inak za mňa super 🙂

Hanka

Zatiaľ skvelé

Je to skvelý program!

Som čerstvý živnostník bez skúseností a fakturujem druhý krát v živote a ... podarilo sa! Ďakujem 🙂

Veľmi sa mi páči prostredie.

KROS
O nás
Blog
Kontakty