Menu

Nahradenie súboru kros.mdb

Niekedy pri nesprávnom vypnutí programu môže nastať situácia že pri opätovnom spúšťaní CENKROS 4 hlási chybu so súborom kros.mdb. Túto chybu odstránite jednoduchým nahradením, ideálne nakopírovaním nového súboru z inštalačného DVD.

Ešte predtým než z DVD nakopírujete súbor Kros.mdb musíte priamo v adresári kde máte vytvorenú záložku CenkrosData, najčastejšie na umiestnení C:\CenkrosData premenovať poškodený súbor (napríklad na kros_starý.mdb).

 

Po premenovaní súboru kros.mdb vložíte inštalačné DVD aktuálnej verzie programu (tej verzie, ktorú máte nainštalovanú na Vašom PC) do DVD mechaniky a zobrazený automatický inštalátor zrušte.

 

Otvorte obsah inštalačného DVD a zvoľte cestu E:\Install\Cenkros\CenkrosData, kde nájdete súbor Kros.mdb. Súbor je potrebné nakopírovať do adresára CenkrosData, v ktorom sme súbor v predchádzajúcom kroku premenovali.

Pozor! Nahradením súboru kros.mdb prídete o vlastné pohľady, vzorové nastavenia a podobne. Všetky tieto nastavenia budú ako po prvej inštalácií programu. Ak ste mali namapované iné úložisko zákaziek ako je štandardne prednastavené na C:\CenkrosData\ toto nastavenie je potrebné tiež namapovať odznova.

Tip! Ak nemáte inštalačné DVD, náhradný súbor kros.mdb nájdete aj priamo vo vašom počítači v zložke C:\CenkrosData\Vzory.

KROS
Copy link