Menu

Reinštalácia programu CENKROS 4

Ak potrebujete reinštalovať program CENKROS 4 ale obávate sa aby ste neprišli o žiadne dáta. Viete si poradiť nasledujúcim postupom.

V prvom kroku vyhľadajte umiestnenie v ktorom máte uložené staršie zákazky a databázy. Najčastejšie sa k nemu dostanete cez: Tento počítač na DISK (C:) a adresára CenkrosData.

Tento priečinok premenujte (napríklad CenkrosData-záloha), poprípade ho skopírujte na iné umiestnenie.

Následne cez ponuku ŠTART – Ovládací panel zvoľte ponuku Programy a súčasti.

V zozname nainštalovaných programov nájdete program CENKROS 4, postavte sa naň a zvoľte možnosť odinštalovať. Po potvrdení prebehne odinštalácia programu z Vášho počítača.

(Postup si môžete pozrieť v priložených obrázkoch)

Po odinštalovaní programu odstráňte inštalačný adresár Cenkros – dostaňte sa cez ikonu Tento počítač na Disk (C:), priečinok Program Files (x86) (poprípade iba Prgram Files) a následne odstráňte celý adresár Cenkros.

Následne je možné nainštalovať CENKROS 4. Na inštaláciu môžete zvoliť dva spôsoby:

1. Ak máte zakúpené inštalačné DVD – inštaláciu spravíte vložením DVD do mechaniky a zvolením možnosti Inštalovať sa automaticky spustí sprievodca inštaláciou, ktorý Vás bude jednoduchým spôsobom viesť až do úspešného nainštalovania programu.

2. Inštalačnú súbor si viete stiahnuť na našej internetovej stránke v sekcií aktualizácia programu, kde je k dispozícií najnovšia verzia programu. Po stiahnutí inštalačného súboru, dvojklikom súbor otvoríte a prejdete postupnou inštaláciou na konci ktorej sa program úspešne nainštaluje.

Na záver je potrebné preniesť všetky Vaše dáta, aby ste mohli bezproblémovo pokračovať v práci. Do novo vytvoreného adresára CenkrosData nakopírujte súbory z Vami zálohovaného adresára. Dôležité sú obsahy priečinkov Archív, Databázy, Zákazky, Firmy.mdb. (Zálohovaný adresár hneď nevymažte, ale až v prípade, ak budete mať istotu, že Vám v programe nič nechýba.)

KROS
Copy link