Menu

Vystavujte faktúry
a dobropisy v iKROSe

Vytvoriť účet

Hľadáte jednoduché riešenie pre vystavovanie faktúr, ktoré vám ušetrí kopec času? Vyskúšajte online fakturáciu iKROS. Balíček iKROS Štart navyše môžete využívať úplne zadarmo. Z faktúry jednoducho vystavíte dobropis, ktorý následne pošlete svojmu zákazníkovi.

Údaje sa doplnia automaticky

Faktúru vystavíte za niekoľko minút. Stačí zadať meno odberateľa a jeho fakturačné údaje sa vám vyplnia automaticky.

Zadáte dátum vystavenia, dodania a splatnosti faktúry. Následne vyplníte IBAN, zvolíte spôsob úhrady a dodania. Určíte množstvo a jednotkovú cenu fakturovanej položky. Doplníte zľavu a v prípade, že ste platiteľ DPH, uvediete výšku DPH. Celková suma faktúry sa vám vyráta automaticky. Ako vystavíte faktúru do zahraničia? Jednoducho kliknite na tlačidlo “Viac” a prelote doklad do anglického alebo nemeckého jazyka. 

Vyskúšať v iKROSe

Dobropis z faktúry jedným klikom

Dobropis je potrebné vystaviť v prípade zrušenia alebo vrátenia dodávky tovaru alebo služby. Taktiež je nutné vytvoriť dobropis v prípade, že sa zníži cena tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti. To môže nastať pri dodatočnom priznaní zľavy, rabatu alebo bonusu.

Už viac nemusíte hľadať vzor dobropisu, využi iKROS – Online faktúry zadarmo. Vystavenie dobropisu je úplne jednoduché – stačí preklopiť faktúru. Údaje máte vyplnené, upravte cenu podľa potreby a máte hotovo.

Vyskúšať v iKROSe

Pozrite sa, ako na to

Faktúra vystavená v iKROSe má všetky právne náležitosti a zopár špecialít. Nájdete na nej svoje fakturačné údaje, údaje odberateľa, všetky fakturované položky, zľavy, celkovú sumu, ale aj logo alebo QR kód pre moderný spôsob platby.

Dobropis z faktúry vystavíte úplne jednoducho. Stačí kliknúť na tlačidlo Viac a následne v menu vybrať “Vystaviť dobropis”. Jednoduché, že?

Dobropis sa zobrazí v zozname faktúr so zápornou sumou, naznačujúcou vašu platbu zákazníkovi. Stačí len upraviť všetko podľa potrieb a dobropis je pripravený na odoslanie.

Vystavený dobropis môžete napríklad odoslať mailom alebo ho stiahnuť vo formáte PDF. Vraveli sme, že to je jednoduché.

Vystavenie faktúry a dobropisu v iKROSe

 

Pozrite si aj vo videu, aké jednoduché môže byť vystavovanie faktúr a iných dokumentov. Už sa viac nemusíte trápiť s vypĺňaním fakturačných údajov v Exceli. V iKROSe faktúru vystavíte a v momente zašlete svojmu zákazníkovi. Môžete z nej vytvoriť ďalšie dokumenty alebo ju rovno vytlačíť.

 


Vytvoriť účet online

KROS
Copy link