Menu

KROS Dev Meetup #2 

Continuous Integration/Continuous Delivery

4. február 2020 | Žilina, A. Rudnaya 21, KROS a.s., 3. poschodie

Stretli ste sa už s pojmami continuous integration alebo continuous delivery? Vo vývoji softvéru sú automatické buildy a nasadzovanie v súčasnosti veľmi populárne. V KROSE sme ich zaviedli na všetkých nových projektoch a berieme ich už ako samozrejmosť.
 
Na ďalšom krosáckom meetupe si prostredníctvom 2 vývojárskych prednášok a demo príkladov ukážeme, ako buildujeme, testujeme a nasadzujeme naše knižnice a webové aplikácie. V KROSE využívame Microsoft Azure DevOps a demá v prednáškach budú robené pomocou neho. Veríme však, že na svoje si prídu aj používatelia iných systémov, ktoré môžeme rozobrať v následnej diskusii.
 
PIVO a PIZZA sú zabezpečené. Vstup je zdarma.

Program meetupu                                 

}

17:00

Uvítanie

}

17:05

Continuous Integration
 
Gabo (Stano Peťko) na demo aplikácii prakticky ukáže, ako v KROSE buildujeme naše projekty. Aplikáciu skompiluje, spustí nad ňou testy a pripraví na nasadenie. Okrem toho porozpráva o veciach, s ktorými sme sa na našich projektoch potrápili.
}

18:05

Prestávka/občerstvenie

}

18:20

Continuous Delivery
 
Miňo (Milan Martiniak) na aplikácii z prvej prednášky ukáže nasadzovanie do rôznych prostredí. Jedno z prostredí bude aj testovacie, ktoré sa automaticky vytvorí počas nasadzovania a po spustení a úspešnom dokončení sa automaticky zmaže.
}

19:20

Voľná diskusia

KROS
O nás
Blog
Kontakty