KROS logo
Nová verzia 20.10 OMEGA


Tlačivo DPPO a ďalšie novinky

Novú verziu 20.10 si od dnes môžete stiahnuť priamo z programu, alebo z našej internetovej stránky.

Zmeny v Daňovom priznaní právnických osôb a nové pomocné kontroly

Upravili sme výpočty z dôvodu zmeny sadzby dane. Navyše sme v tlačive dopracovali nové kontroly, ktoré Vám pomôžu nájsť rôzne druhy chýb, aby ste správne vyplnili a odovzdali daňové priznanie.

Úpravy sa dotkli aj ďalších zostáv, ktoré súvisia s daňou z príjmu ako napr. výsledovka komplexná, prehľad o firme, či finančné analýzy.

Podávate Kontrolný výkaz DPH elektronicky vo formáte XML za január 2017?

Už za január 2017 budete posielať na Finančnú správu SR či eDANE nové tlačivo Kontrolného výkazu DPH v novej XML štruktúre.

V čase vydania verzie nebol elektronický formulár KV DPH prístupný pre otestovanie. Odporúčame počkať na novšiu verziu, ktorú zverejníme začiatkom februára po sprístupnení formulárov na FR SR.

Overenie IČ DPH partnera priamo na doklade vo fakturácii

Novou funkciou Vám urýchlime prácu tým, že si údaje o partnerovi nemusíte kontrolovať na internete. Priamo v doklade zistíte, či je IČ DPH partnera správne. Zároveň si takto jednoducho viete overiť IČ DPH aj zahraničných partnerov.

Intrastat - tlačivá pre rok 2017

Hlásenie o prijatí a odoslaní tovaru za január 2017 už môžete od tejto verzie podávať na nových tlačivách. Aktualizované boli aj kódy TARIC podľa colného sadzobníka pre rok 2017.

Videoškolenie Daňové priznanie PO za rok 2016

Pomôže Vám zorientovať sa v problematike vypĺňania DPPO, resp. Daňového priznania pre FO typ B a odovzdávania výkazov pre Finančnú správu SR. Dozviete sa tiež ako postupovať ak ste nezisková organizácia alebo ak potrebujete podať Oznámenie o schválení účtovnej závierky, či dodatočné Daňové priznanie.

mam-zaujem-zelene.png

Ako získať novú verziu OMEGY?

Pre aktualizáciu programu je potrebné, aby ste mali platný Balík podpory. Ak nemáte platný Balík podpory, obnovte si ho cez Zónu pre klienta. Po úhrade preddavkovej faktúry budete mať ihneď k dispozícii aktuálnu licenciu programu.

 

Ak máte platný Balík podpory, verziu si stiahnete z našej internetovej stránky alebo priamo z programu OMEGA - tlačidlo Over/Stiahni verziu. 
Barbora Cisárová


Ing. Barbora Cisárová
vedúca odd. podpory programu OMEGA

KROS a. s.
ekonomický a stavebný softvér
A. Rudnaya 21, 010 01 ŽilinaKontakt
 
 
  

 
tel.: 041/707 10 21
e-mail:
internet: www.kros.sk