Menu
  1. KROS Fakturácia
  2. Začíname

Ako začať s KROS Fakturáciou?

Prinášame vám jednoduchý postup, vďaka ktorému sa zoznámite s prácou v aplikácii. 

CenníkVyskúšajte zadarmo


Registrácia

Pre prácu v aplikácii je potrebná registrácia, ktorú vytvoríte na web stránke: https://fakturacia.kros.sk pomocou prihlasovacieho mailu a hesla. Následne vyplníte základné údaje vašej firmy. Po založení máte možnosť vyskúšať 30 dňovú TRIAL verziu so všetkými dostupnými funkciami. Po uplynutí skúšobného obdobia sa môžete rozhodnúť, či prejdete do plateného balíka, alebo budete KROS Fakturáciu využívať bezplatne. O svoje doklady neprídete. Podmienky a ceny jednotlivých balíkov nájdete TU.

Prihlásenie

Do KROS Fakturácie sa prihlasujete cez webový prehliadač, cez odkaz: https://fakturacia.kros.sk pomocou prihlasovacieho mailu a hesla. KROS Fakturácia je webová aplikácia, takže je dostupná kedykoľvek z akéhokoľvek zariadenia. Pre stiahnutie aplikácie do telefónu, počítača, či tabletu prejdite cez odkaz nižšie.

Viac info

Nastavenia

Na začiatok vám odporúčame prejsť nastaveniami, cez ozubené koliesko priamo v aplikácii. Užívateľ si jednotlivé možnosti nastavuje už podľa svojej potreby. Primárne je vhodné skontrolovať údaje firmy, doplniť logo a pečiatku, nastaviť číslovanie dokladov, doplniť číslo bankového účtu, nastaviť vzhľad dokladov a podobne.

Viac info

Užitočné tipy

Ako si prácu v KROS Fakturácii ešte viac uľahčiť? Pripravili sme pre vás rýchle tipy, ktoré vám zabezpečia pohodlnejšiu prácu.

Viac info

Potrebujem poradiť

Úvodné nastavenia by ste mali mať už za sebou. Potrebujete však poradiť čo ďalej, prípadne vám je niečo nejasné? Pozrite si naše Často kladené otázky a Videonávody. Sme tu pre vás aj na telefónnom čísle: 041/707 10 01, e-maile: fakturacia@kros.sk, či čete priamo v aplikácii. Taktiež vám radi poradíme aj v našej skupine na Facebooku.

Potrebujete rýchlo poradiť?

Pozrite si najčastejšie otázky a odpovede, s ktorými sa stretávame.

Môžem si KROS Fakturáciu vyskúšať?

Áno. Poskytujeme bezplatnú 30 dňovú TRIAL verziu so všetkými dostupnými funkciami KROS Fakturácie, ktorú si môžete spustiť po vytvorení registrácie a založení firmy. Registráciu vytvoríte cez: fakturacia.kros.sk.

Čo sa stane po skončení skúšobnej verzie?
Po skončení skúšobnej verzie je na vás, či prejdete do plateného balíka, alebo budete pokračovať vo využívaní aplikácie zadarmo v rámci Balíka FREE. V bezplatnej verzii však vystavíte faktúry a zálohové faktúry maximálne 5 partnerom, ktorých nemôžete dodatočne meniť. KROS Sklad bude pre vás dostupný len na čítanie.

Informácie o našich balíkoch nájdete na: www.kros.sk/fakturacia/cennik/

Ako si KROS Fakturáciu nainštalujem?
KROS Fakturácia je webová aplikácia. To znamená, že nie je potrebná inštalácia. Pre prácu v KROS Fakturácii prejdete na web stránku: fakturacia.kros.sk a zadáte svoje prihlasovacie údaje.

Aplikáciu si môžete inštalovať priamo z webového prehliadača (tento typ aplikácie nepodporujú všetky prehliadače, preto odporúčame využiť Google Chrome, Edge, prípadne Operu). Stačí sa do aplikácie prihlásiť, následne sa vám cez možnosti prehliadača zobrazí možnosť inštalácie na pracovnú plochu.

Ako si kúpim a aktivujem balík?

Pokiaľ vám už aktuálny balík nestačí, môžete si priamo z aplikácie objednať Balík PRO, alebo Balík FLEXI. Viac informácii nájdete v našom postupe na: Ako si objednať vyšší balík.

Po úhrade sa vám balík automaticky aktivuje a môžete v práci plnohodnotne pokračovať.

Tip: Nemusíte myslieť na pravidelnú platbu za balík. Využite možnosť automatickej obnovy pre nepretržité využívanie funkcií KROS Fakturácie.

Ako získam výhodnejší balík?

Zvažujete, či kúpiť balík na mesiac, alebo na rok? V prípade kúpy na 12 mesiacov je balík výhodnejší.

Príklad: Cena Balíka PRO je 7,70€ bez DPH, v prípade kúpy na 1 mesiac. Cena rovnakého balíka je 66€ bez DPH v prípade kúpy na 12 mesiacov, čo predstavuje cenu 5,50€ bez/1 mesiac.

Tip: Využite taktiež výhody automatickej obnovy balíka, vďaka ktorej môžete využívať nepretržite funkcie KROS Fakturácie.

Môžem zmeniť svoje prihlasovacie údaje?
V KROS Fakturácii viete preniesť vašu firmu pod iný aktívny účet cez: Možnosti – Firma – Prenesenie firmy.

Zmena prihlasovacej mailovej adresy do aplikácie nie je priamo možná. Pre jej zmenu je potrebné poslať žiadosť z oboch e-mailových adries na: fakturacia@kros.sk. V e-maily uveďte, že žiadate o zmenu z pôvodnej e-mailovej adresy (abc@abc.sk) na novú adresu (xyz@xyz.sk) a uveďte IČO vašej firmy.

Môžem mať založených viacero firiem?
Pod svojím kontom môžete mať založených viacero firiem. V prípade potreby sa balík zakupuje na každé IČO zvlášť, prípadne je možné využiť kúpu multilicencie.
Ako vymažem svoje konto?

Konto registrované v KROSE nie je možné zo strany užívateľa vymazať. V prípade, že chcete Vaše konto úplne zmazať, kontaktujte nás a konto vám odstránime. Pred výmazom konta je však potrebné, aby ste si firmy z aplikácie vymazali.

Firmu viete vymazať cez záložku Nastavenia – Firma – Vymazanie firmy.

Ako pridám prístup svojej účtovníčke?
Do KROS Fakturácie máte v rámci každého balíka možnosť pridať prístup svojej účtovníčke cez Nastavenia – Používatelia – +Pridať používateľa. Následne zvolíte Prístupové právo s rolou Účtovník a odošlete pozvánku.

Vďaka takémuto prístupu si doklady stiahne jednoducho do účtovníctva.

Nenašiel som, čo som potreboval.

Pokiaľ ste nenašli, čo ste hľadali prejdite do časti Často kladené otázky alebo Videonávody. Môžete nás tiež kontaktovať na telefónnom čísle 041/707 10 01, e-maile fakturacia@kros.sk, či čete priamo v aplikácii.

Top zákaznícka podpora

KROS Fakturáciu neustále vyvíjame a zdokonaľujeme. Užite si všetky aktualizácie v appke okamžite po ich nasadení.
Potrebujete pomôcť, poradiť alebo dať námet na vylepšenie? Sme tu pre vás.

KROS
O nás
Blog
Kontakty