Menu

Náš názor je počuť

Skúsenosti s viac ako 100 000 zákazníkmi z nás robia jednotku na trhu. Vyznáme sa v oblastiach ako účtovníctvo, mzdy, stavebníctvo či digitalizácia.

Kontaktujte nás

Najnovšie informácie z prvej ruky

Marek Polic

0908 912 964  polic@kros.sk

Marek je člen predstavenstva spoločnosti zodpovedný za riadenie ekonomických programov a služieb.

Je nadšencom digitalizácie a umelej inteligencie. Záleží mu na zvyšovaní kvality digitálnych služieb štátu na Slovensku, preto sa angažuje v združení Slovensko.Digital.

Vidieť ste ho mohli vo viacerých reláciách, napríklad aj v TA3. Ak hľadáte informácie z prvej ruky, Marek je tá správna osoba.

KROS pre TA3: Index daňovej spoľahlivosti – aj podnikatelia dostávajú vysvedčenie

ta3.com | 19. október 2022

V júli si každý podnikateľ, ktorý je registrovaný pre daň z príjmov a podniká minimálne 2 roky našiel vo svojej schránke oznámenie o indexe daňovej spoľahlivosti. Zároveň malo Finančné riaditeľstvo SR do konca septembra 2022 zverejniť zoznam podnikateľských subjektov s prideleným indexom. Nestalo sa tak. Čítať viac. 

Za nehnuteľnosti si opäť priplatíme. Ceny stavebných materiálov nekontrolovateľne rastú

ta3.com | 12. október 2022

Najviac skloňovanou témou v stavebníctve naďalej zostáva nekontrolovateľný nárast cien stavebných materiálov. Premieta sa do rozpočtov všetkých súkromných aj  verejných zákaziek. Obidva sektory naň museli reagovať zvýšením cien nehnuteľností. Čítať viac. 

Digitalizácia vie uľahčiť podnikanie

ta3.com | 5. október 2022

Pre úspešné fungovanie firiem je dôležité, aby v nich bola dobre nastavená firemná kultúra. Firma by však nemohla napredovať bez zamestnancov. No a za skvelé tímy sú zodpovední manažéri. Ako tento reťazec vyzerá v praxi sme si povedali s Janou Haderkovou, riaditeľkou spoločnosti KROS a s Marekom Policom, členom predstavenstva spoločnosti KROS.

KROS pre TA3: Kedy majú rodičia nárok na pandemickú OČR?

ta3.com | 18. október 2022

S príchodom nového školského roka a návratom detí do kolektívu sa každý rok zvyšuje chorobnosť detí. Prichádzajúca jesenná vlna pandémie koronavírusu so sebou prináša aj vyšší počet detí v karanténe. Aký test potrebujete, ako získať potvrdenie o prekonaní a ako postupovať v prípade, ak je vaše dieťa pozitívne alebo sa na neho vzťahuje povinná karanténa? Čítať viac. 

Chaosu z podávania PN-ky by malo odzvoniť. Riešením je jej elektronická forma

ta3.com | 6. október 2022

Večný chaos, v tom ktorý papier z 5 – dielneho tlačiva PN-ky je ten správny, komu ho odovzdať či dlhé čakanie v Sociálnej poisťovni – tomuto všetkému by malo odzvoniť. Riešením je elektronická PN-ka z dielne Sociálnej poisťovne a Národného centra zdravotníckych informácii, ktorá je pre Slovákov dostupná od 1. júna.
Čítať viac.
 

Digitalizácia vie uľahčiť podnikanie

ta3.com | 27. september 2022

Aktuálny rebríček ukázal, že v digitalizácii ekonomiky je Slovensko na chvoste Európskej únie. O tejto téme sme sa rozprávali so spolumajiteľom firmy KROS Marekom Policom.

Kniha „Nasleduj svoju vášeň“ od Martina Spana a Mareka Polica

nasledujsvojuvasen.sk | 19. máj 2022

„Spoznajte svet podnikania. Šikovné tipy, ako začať podnikať, vám dáme úplne zadarmo“, hovoria tvorcovia knihy Martin a Marek. Prečítajte si príbehy úspešných slovenských podnikateľov a získajte návod, ako sa medzi nich môžete zaradiť aj vy. Viac na www.nasledujsvojuvasen.sk. 

Digitalizácia vo firme: ako využívať technológie a udržať krok s dobou

Podnikajte.sk | 27. december 2021

Odborníci o tom, aké dokumenty možno mať len elektronicky, kde všade je možné využiť e-podpis či ako funguje digitálne bankovníctvo a čo môže podnikateľ vybaviť cez smartfón. Čítať viac >

Čo je u nás nové

Vyšlo nové číslo legislatívneho časopisu KROS NEWS

Vyšlo nové číslo legislatívneho časopisu KROS NEWS

Najnáročnejšie obdobie pre účtovníkov a mzdárov je v plnom prúde. Nezúfajte však, na pomoc prichádza časopis KROS NEWS. Všetko dôležité sme za vás naštudovali a spracovali do prehľadných článkov s množstvom praktických príkladov.KROS NEWS pre ALFU plus V novom vydaní...

Daňové priznanie právnických osôb za rok 2022

Daňové priznanie právnických osôb za rok 2022

Je tu marec a vy narýchlo dokončujete rok. Premýšľate, či vôbec stihnete podať DPPO. Ak ste si povedali: „Úf, to už určite nedám, ani sa mi neoplatí naháňať...“, je tu riešenie. Predĺžiť lehotu na podanie je možné až do 30. 6. 2023, resp. do 2. 10. 2023, ak ste...

Fotomomentky a záznamy z Legislatívnej TOUR

Fotomomentky a záznamy z Legislatívnej TOUR

Tretí ročník Legislatívnej TOUR bol epický. 4 konferencie, 9 dní nabitých informáciami, 13 spíkrov, stovky zodpovedaných otázok, tisícky účastníkov, kopec poznatkov a skvelá atmosféra. Poďme si spolu zaspomínať, pozrieť fotomomentky a navnímať dojmy zúčastnených.Prax...

Spojte sa s nami  KROS a. s. spracúva Vaše osobné údaje za účelom vybavenia Vašej požiadavky a v rozsahu, ktorý je nevyhnutný pre riešenie požiadavky. Vaše údaje budú spracované v interných systémoch poučenými pracovníkmi po dobu platnosti požiadavky a nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám.
  Viac o ochrane osobných údajov.

  KROS
  O nás
  Blog
  Kontakty