Menu

Náš názor je počuť

Skúsenosti s viac ako 100 000 zákazníkmi z nás robia jednotku na trhu. Vyznáme sa v oblastiach ako účtovníctvo, mzdy, stavebníctvo či digitalizácia.

Kontaktujte nás

Najnovšie informácie z prvej ruky

Marek Polic

0908 912 964  polic@kros.sk

Marek je člen predstavenstva spoločnosti zodpovedný za riadenie ekonomických programov a služieb.

Je nadšencom digitalizácie a umelej inteligencie. Záleží mu na zvyšovaní kvality digitálnych služieb štátu na Slovensku, preto sa angažuje v združení Slovensko.Digital.

Vidieť ste ho mohli vo viacerých reláciách, napríklad aj v TA3. Ak hľadáte informácie z prvej ruky, Marek je tá správna osoba.

KROS pre TA3: Index daňovej spoľahlivosti – aj podnikatelia dostávajú vysvedčenie

ta3.com | 19. október 2022

V júli si každý podnikateľ, ktorý je registrovaný pre daň z príjmov a podniká minimálne 2 roky našiel vo svojej schránke oznámenie o indexe daňovej spoľahlivosti. Zároveň malo Finančné riaditeľstvo SR do konca septembra 2022 zverejniť zoznam podnikateľských subjektov s prideleným indexom. Nestalo sa tak. Čítať viac. 

Za nehnuteľnosti si opäť priplatíme. Ceny stavebných materiálov nekontrolovateľne rastú

ta3.com | 12. október 2022

Najviac skloňovanou témou v stavebníctve naďalej zostáva nekontrolovateľný nárast cien stavebných materiálov. Premieta sa do rozpočtov všetkých súkromných aj  verejných zákaziek. Obidva sektory naň museli reagovať zvýšením cien nehnuteľností. Čítať viac. 

Digitalizácia vie uľahčiť podnikanie

ta3.com | 5. október 2022

Pre úspešné fungovanie firiem je dôležité, aby v nich bola dobre nastavená firemná kultúra. Firma by však nemohla napredovať bez zamestnancov. No a za skvelé tímy sú zodpovední manažéri. Ako tento reťazec vyzerá v praxi sme si povedali s Janou Haderkovou, riaditeľkou spoločnosti KROS a s Marekom Policom, členom predstavenstva spoločnosti KROS.

KROS pre TA3: Kedy majú rodičia nárok na pandemickú OČR?

ta3.com | 18. október 2022

S príchodom nového školského roka a návratom detí do kolektívu sa každý rok zvyšuje chorobnosť detí. Prichádzajúca jesenná vlna pandémie koronavírusu so sebou prináša aj vyšší počet detí v karanténe. Aký test potrebujete, ako získať potvrdenie o prekonaní a ako postupovať v prípade, ak je vaše dieťa pozitívne alebo sa na neho vzťahuje povinná karanténa? Čítať viac. 

Chaosu z podávania PN-ky by malo odzvoniť. Riešením je jej elektronická forma

ta3.com | 6. október 2022

Večný chaos, v tom ktorý papier z 5 – dielneho tlačiva PN-ky je ten správny, komu ho odovzdať či dlhé čakanie v Sociálnej poisťovni – tomuto všetkému by malo odzvoniť. Riešením je elektronická PN-ka z dielne Sociálnej poisťovne a Národného centra zdravotníckych informácii, ktorá je pre Slovákov dostupná od 1. júna.
Čítať viac.
 

Digitalizácia vie uľahčiť podnikanie

ta3.com | 27. september 2022

Aktuálny rebríček ukázal, že v digitalizácii ekonomiky je Slovensko na chvoste Európskej únie. O tejto téme sme sa rozprávali so spolumajiteľom firmy KROS Marekom Policom.

Kniha „Nasleduj svoju vášeň“ od Martina Spana a Mareka Polica

nasledujsvojuvasen.sk | 19. máj 2022

„Spoznajte svet podnikania. Šikovné tipy, ako začať podnikať, vám dáme úplne zadarmo“, hovoria tvorcovia knihy Martin a Marek. Prečítajte si príbehy úspešných slovenských podnikateľov a získajte návod, ako sa medzi nich môžete zaradiť aj vy. Viac na www.nasledujsvojuvasen.sk. 

Digitalizácia vo firme: ako využívať technológie a udržať krok s dobou

Podnikajte.sk | 27. december 2021

Odborníci o tom, aké dokumenty možno mať len elektronicky, kde všade je možné využiť e-podpis či ako funguje digitálne bankovníctvo a čo môže podnikateľ vybaviť cez smartfón. Čítať viac >

Čo je u nás nové

Čo prináša nová verzia OMEGY?

Čo prináša nová verzia OMEGY?

OMEGA nikdy nespí... Týmto heslo sa riadime pri vývoji programu. Z časti je za to zodpovedná aj legislatíva, ktorá neustále prináša nové zmeny, ale aj vaše námety a postrehy, ktoré zapracovávame pre zjednodušenie práce. Poďme sa pozrieť, aké novinky sme pripravili v...

Nové číslo KROS NEWS

Nové číslo KROS NEWS

Legislatívne zmeny pre rok 2024 v podobe minimálnej mzdy a povinných príplatkov, na čo si dať pozor pri zostavovaní Súvahy, ale aj informácie o tom kedy si môže príspevok na rekreáciu uplatniť daňovník, ktorý dosahuje príjmy z podnikania a inej samostatne zárobkovej...

J&D Consulting: Naša cesta k digitalizácii

J&D Consulting: Naša cesta k digitalizácii

Janka Osinová pracuje okolo účtovníctva už od roku 1991 a viac ako 10 rokov vlastní účtovnú firmu J&D Consulting, s. r. o. O jej ceste k digitalizácií sa viac dočítate v zaujímavej prípadovej štúdii.Prečo sme prešli k digitalizácii v účtovnej firme Účtovnú firmu...

Efektívne účtovníctvo na dosah ruky

Efektívne účtovníctvo na dosah ruky

Digitalizácia, digitalizácia, digitalizácia,... Že vy ešte stále nie ste na jej vlne? Je na čase na ňu nastúpiť, nielenže sa jej pravdepodobne nevyhnete, ale čím skôr sa do nej pustíte, tým skôr objavíte všetky pozitíva, ktoré prináša. Zahoďte papiere, objavte online...

Spojte sa s nami  KROS a. s. spracúva Vaše osobné údaje za účelom vybavenia Vašej požiadavky a v rozsahu, ktorý je nevyhnutný pre riešenie požiadavky. Vaše údaje budú spracované v interných systémoch poučenými pracovníkmi po dobu platnosti požiadavky a nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám.
  Viac o ochrane osobných údajov.

  KROS
  O nás
  Blog
  Kontakty