Menu
  1. O nás

#krosfamily

Podpora

O nás

Už 27 rokov zjednodušujeme podnikanie na Slovensku a pomáhame firmám byť úspešnými. Malým aj veľkým. Živnostníkom, obchodným spoločnostiam, stavebným firmám, účtovníkom aj mzdárom.

Robustné desktopy meníme na šikovné webové riešenia a učíme podnikateľov, že to ide jednoduchšie.

A baví nás to.

zamestnancov

rokov na trhu

zákazníkov

Ako to začalo

Náš príbeh začal na žilinskej Masaryčke. Písal sa rok 1995. Dvaja chalani si povedali, že idú urobiť softvér pre slovenských podnikateľov. Aby sa im podnikalo ľahšie.

A dobre urobili.

Z malých snov vznikajú veľké veci. Dnes sme hrdou slovenskou IT firmou s viac ako 250 zamestnancami. Nedávno sme oslávili štvrťstoročnicu a tešíme sa na ďalšiu.

Podpora

Ľudia, ktorí stoja za našim príbehom

Ak sa stretnú dobrí ľudia s veľkým odhodlaním a dobrým úmyslom, nemôže to dopadnúť zle. K dvom zakladateľom sa pridali ďalšie múdre hlavy. Dnes máme pri kormidle silnú zostavu, ktorá presne pozná smer aj cieľ, za ktorým ide.

Alexander Matiščík

Alexander Matiščík

predseda predstavenstva

Prísne fúzy, otcovské rady a veľké srdce. Šaňo je otec. Chváli, karhá, dohliada.
Pri každom svojom  rozhodnutí myslí na 250 krosáckych rodín, ktoré máme doma. Inak to nevie.

Jaro Kuliška

Jaro Kuliška

podpredseda predstavenstva

Jaro je zberateľ. Zbiera spomienky. Nové krajiny, vône, chute, kultúry. Spoznáva ľudí, ich príbehy, múdrosť. A potom nás inšpiruje, učí a motivuje, ako nepremárniť tie správne okamihy.

Vlasto Kocian

Vlasto Kocian

člen predstavenstva

Vlasto miluje inovácie. Vždy hľadá spôsoby, ako robiť veci lepšie. Ak sa do niečoho pustí, zastaví ho až cieľová páska. Preto už niekoľko rokov behá maratóny po celom svete.

Peťo Troják

Peťo Troják

člen predstavenstva

Peťo je vizionár. Nebojí sa dávať si smelé ciele. A učí to aj ostatných. Vie čítať v ľuďoch. Zachraňuje svet po malých kúskoch. Za deň stihne všetko. Občas aj nestihne.

Marek Polic

Marek Polic

člen predstavenstva

Marek všade prináša hravosť. Dokazuje všetkým, že ciele sa môžu dosahovať aj tak, že sa pri tom ľudia bavia. Búra predsudky o tom, že podnikanie nemôže byť jednoduché.

Čím žijeme v KROSE?

Marek Polic
Člen predstavenstva

Baví nás to

KROS vonia nadšením. V práci nás to baví, a tak spoločne vytvárame veľké veci. Môžeme realizovať svoje nápady, vzdelávať sa. Vieme si povedať, keď niečo nefunguje. Vždy je tu niekto, kto nás počúva.

Ideme do online

Vymýšľame nové veci a zložité veci robíme jednoduchšími. Prinášame do firiem digitalizáciu, jednoduchosť a automatizáciu.

Janka Haderková
CEO

Dominika Bieliková
SCRUM master

Skutočný AGILE

Nechceme robiť programy plné funkcií, ktoré nikto nevyužíva. Preto sa pri vyvíjaní softvérov zákazníkov pýtame, čo potrebujú. Až potom sa pustíme do vývoja. Preto od roku 2011 u nás máme SCRUM.

Naše hodnoty

Sme KROS family

Dôverujeme si a pomáhame

Nadšene spolupracujeme

Máme radi
srandu

Práca nás baví

Chápeme
zmysel

Máme
priestor

Zlepšujeme sa a posúvame

Máme výnimočné výsledky

Máme inšpiratívne
prostredie

Tvoríme
výnimočné produkty

Sme zodpovední k prostrediu

KROS Family

U nás je to o rodine. Budovanej niekoľko rokov otvorenou komunikáciou, všednou každodennosťou aj nevšednými zážitkami. Ako na to? Náš recept je podozrivo jednoduchý. Stačí nájsť správnych ľudí, dať im prácu, ktorá ich baví, ponúknuť zázemie a oni si (vám) vytvoria rodinu. A od rodiny sa odchádza ťažko.

Staň sa súčasťou KROS family

Novinky z blogu

KROS ma novú fakturačnú adresu

KROS ma novú fakturačnú adresu

Je to oficiálne. KROS má nové sídlo. Minule sme vám spomínali, že nás čaká veľké sťahovanie. A konečne je to za nami. Kancelárie voňajú novotou, zamestnanci si zvykajú na nové miestečká, kde-tu ešte vylaďujeme drobné muchy, ale sme konečne doma. Po novom nás už aj...

Aký bol Online festival vzdelávania 2023

Aký bol Online festival vzdelávania 2023

Online festival vzdelávania je za nami. Tak dlho sme sa naň tešili, pripravovali program plný hodnotných informácií a tak rýchlo ubehol. Nestihli ste sledovať online alebo prísť osobne? Nezúfajte, už teraz pre vás striháme záznamy jednotlivých tém. Obzrite sa s nami,...

KROS čaká veľké sťahovanie

KROS čaká veľké sťahovanie

S radosťou vám dávame na známosť, že žilinská centrála KROSU bude čoskoro na novej adrese. Čakajú nás krásne, nové, voňavé priestory. Už sme takmer zbalení a pripravení vyhrnúť si rukávy. Od 5. 5. začíname veľké sťahovanie. Počas 2 týždňov nás neminie poriadna...

1 500 ľudí objavilo nový rozmer digitálneho účtovníctva

1 500 ľudí objavilo nový rozmer digitálneho účtovníctva

Minulý týždeň sa uskutočnila konferencia Digitálne účtovníctvo od A po Z. Hostia z praxe, daňová poradkyňa i špecialistka programu OMEGA spoločne diskutovali na tému elektronickej archivácie dokumentov. Konferenciu a jej záznam si pozrelo už viac ako 1 500 ľudí....

KROS
O nás
Blog
Kontakty