Menu
  1. O nás

#krosfamily

Podpora

O nás

Už 27 rokov zjednodušujeme podnikanie na Slovensku a pomáhame firmám byť úspešnými. Malým aj veľkým. Živnostníkom, obchodným spoločnostiam, stavebným firmám, účtovníkom aj mzdárom.

Robustné desktopy meníme na šikovné webové riešenia a učíme podnikateľov, že to ide jednoduchšie.

A baví nás to.

zamestnancov

rokov na trhu

zákazníkov

Ako to začalo

Náš príbeh začal na žilinskej Masaryčke. Písal sa rok 1995. Dvaja chalani si povedali, že idú urobiť softvér pre slovenských podnikateľov. Aby sa im podnikalo ľahšie.

A dobre urobili.

Z malých snov vznikajú veľké veci. Dnes sme hrdou slovenskou IT firmou s viac ako 250 zamestnancami. Nedávno sme oslávili štvrťstoročnicu a tešíme sa na ďalšiu.

Podpora

Ľudia, ktorí stoja za našim príbehom

Ak sa stretnú dobrí ľudia s veľkým odhodlaním a dobrým úmyslom, nemôže to dopadnúť zle. K dvom zakladateľom sa pridali ďalšie múdre hlavy. Dnes máme pri kormidle silnú zostavu, ktorá presne pozná smer aj cieľ, za ktorým ide.

Alexander Matiščík

Alexander Matiščík

predseda predstavenstva

Prísne fúzy, otcovské rady a veľké srdce. Šaňo je otec. Chváli, karhá, dohliada.
Pri každom svojom  rozhodnutí myslí na 250 krosáckych rodín, ktoré máme doma. Inak to nevie.

Jaro Kuliška

Jaro Kuliška

podpredseda predstavenstva

Jaro je zberateľ. Zbiera spomienky. Nové krajiny, vône, chute, kultúry. Spoznáva ľudí, ich príbehy, múdrosť. A potom nás inšpiruje, učí a motivuje, ako nepremárniť tie správne okamihy.

Vlasto Kocian

Vlasto Kocian

člen predstavenstva

Vlasto miluje inovácie. Vždy hľadá spôsoby, ako robiť veci lepšie. Ak sa do niečoho pustí, zastaví ho až cieľová páska. Preto už niekoľko rokov behá maratóny po celom svete.

Peťo Troják

Peťo Troják

člen predstavenstva

Peťo je vizionár. Nebojí sa dávať si smelé ciele. A učí to aj ostatných. Vie čítať v ľuďoch. Zachraňuje svet po malých kúskoch. Za deň stihne všetko. Občas aj nestihne.

Marek Polic

Marek Polic

člen predstavenstva

Marek všade prináša hravosť. Dokazuje všetkým, že ciele sa môžu dosahovať aj tak, že sa pri tom ľudia bavia. Búra predsudky o tom, že podnikanie nemôže byť jednoduché.

Čím žijeme v KROSE?

Marek Polic
Člen predstavenstva

Baví nás to

KROS vonia nadšením. V práci nás to baví, a tak spoločne vytvárame veľké veci. Môžeme realizovať svoje nápady, vzdelávať sa. Vieme si povedať, keď niečo nefunguje. Vždy je tu niekto, kto nás počúva.

Ideme do online

Vymýšľame nové veci a zložité veci robíme jednoduchšími. Prinášame do firiem digitalizáciu, jednoduchosť a automatizáciu.

Janka Haderková
CEO

Dominika Bieliková
SCRUM master

Skutočný AGILE

Nechceme robiť programy plné funkcií, ktoré nikto nevyužíva. Preto sa pri vyvíjaní softvérov zákazníkov pýtame, čo potrebujú. Až potom sa pustíme do vývoja. Preto od roku 2011 u nás máme SCRUM.

Naše hodnoty

Sme KROS family

Dôverujeme si a pomáhame

Nadšene spolupracujeme

Máme radi
srandu

Práca nás baví

Chápeme
zmysel

Máme
priestor

Zlepšujeme sa a posúvame

Máme výnimočné výsledky

Máme inšpiratívne
prostredie

Tvoríme
výnimočné produkty

Sme zodpovední k prostrediu

KROS Family

U nás je to o rodine. Budovanej niekoľko rokov otvorenou komunikáciou, všednou každodennosťou aj nevšednými zážitkami. Ako na to? Náš recept je podozrivo jednoduchý. Stačí nájsť správnych ľudí, dať im prácu, ktorá ich baví, ponúknuť zázemie a oni si (vám) vytvoria rodinu. A od rodiny sa odchádza ťažko.

Staň sa súčasťou KROS family

Novinky z blogu

Zmeny v zákone o DPH od roku 2023 v praxi

Zmeny v zákone o DPH od roku 2023 v praxi

Každoročne nastane v účtovných zákonoch plno noviniek. Je náročné všetko sledovať a niekedy, aj z nedostatku času, nemožné. Na Legislatívnej TOUR si prejdeme zmeny, ktoré vznikli pri daňových priznaniach k dani z príjmov. To však nie je jediná oblasť, v ktorej nastali...

Výška bez prijímačiek či platená stáž 

Výška bez prijímačiek či platená stáž 

Olympiáda Mladý účtovník, začne tento rok písať svoj 25. ročník. Pri príležitosti tohto jubilea sme v spolupráci so spoločnosťou KPMG, pripravili jedinečné výhry. Platená študentská stáž, deň otvorených dverí či možnosť dostať sa na vysokú bez prijímačiek. Lákavé,...

Daňové priznanie právnických osôb 2022 a zmeny v DPH

Daňové priznanie právnických osôb 2022 a zmeny v DPH

Nastal začiatok roka 2023 a my, účtovníci, máme hrôzu z toho, ako si „upratať“ celý minulý rok v účtovníctve. Je to daňový náklad, pripočítateľná alebo odpočítateľná položka? To je každoročná dilema nejedného z nás. Prečo by ste mali mrhať drahocenným časom na...

Legislatívne novinky v mzdovej učtárni 2023 a RZD

Legislatívne novinky v mzdovej učtárni 2023 a RZD

Ani sme sa nezadali a opäť pečieme vianočné koláčiky. Pre mzdárov však zákonodarcovia pripravili extra búrlivý koniec roka. Prvú časť zmien, ktoré vstúpili do platnosti ešte v roku 2022, sme predstavili na konferencii v októbri. Čo nás však čaká v novom...

KROS
O nás
Blog
Kontakty