Menu
  1. CENKROS
  2. BIM

Spoznajte BIM

Každý chce stavať rýchlo a kvalitne. S efektívnou organizáciou a komunikáciou počas celého životného cyklu stavby to ide jednoduchšie. Držte krok s konkurenciou a objavte BIM.

Vyskúšajte BIM v praxi

Spoznajte platformu KROSbuild, v rámci ktorej si už dnes môžete vyskúšať webové úložisko dát a zdieľanie súborov.

 

Prihlásiť sa

BIM (Building Information Management/Building Information Modeling) môžeme voľne preložiť ako informačné modelovanie stavby. Spoznajte nový spôsob a prístup k príprave, riadeniu, kontrole a správe výstavby.

Čo vám BIM prinesie?

Predstavte si dokonalú spoluprácu investora, projektanta, rozpočtára, zhotoviteľa a správcu budovy, ktorí si medzi sebou zdieľajú informácie. Nie len, že si tak uľahčia prácu, ale získajú aj konkurenčnú výhodu.

Vizualizácia stavby

Či už ste investor, rozpočtár alebo zhotoviteľ, pozrite sa, ako bude v skutočnosti stavba vyzerať.

Informácie pokope

Majte dokonalý prehľad. Všetky informácie o stavbe nájdete na jednom mieste.

Nedostatky stavby

Zistite a komunikujte nedostatky stavby ešte pred jej realizáciou. Kolízie rozvodov sú minulosťou.

Automatizácia práce

Objavte šikovné nástroje k dátam, ako automatický výpočet množstva či upozorňovanie na chyby.

Aby mohli všetci účastníci využívať výhody BIM, musia počas celého priebehu stavby pracovať v spoločnom prostredí.

BIM v platforme KROSbuild

Základom BIM riešenia je platforma krosbuild.sk. Ide o webové prostredie, kde si účastníci stavebného procesu zdieľajú svoje dáta, dokumenty a informácie v rámci celého životného cyklu stavby.

Aké aplikácie na vás v platforme KROSbuild čakajú?

Aby vám práca na stavebnej zákazke išla ako po masle, sú súčasťou platformy aplikácie, ktoré spoluprácu nad dátami podporujú a zefektívňujú.

Cloudové úložisko

Uložte si všetky dokumenty potrebné k realizácii stavby do online úložiska. Bez nutnosti inštalácie si jednoducho uložíte exporty rozpočtov, zálohy zákaziek či zmluvy. Navyše ich môžete zdieľať s rozpočtármi, projektantmi, investormi a ostatným účastníkmi stavby. Všetci k nim máte prístup kedykoľvek a kdekoľvek, stačí len prístup na internet.

Zistiť viac o cloudovom úložisku.

Prehliadač BIM modelu

3D model s informáciami o budúcej stavbe si zamilujete. Projektant ho jednoducho vytvorí a pomocou aplikácie BIM prehliadača si investor, rozpočtár alebo zhotoviteľ skontrolujú vizualizáciu a návrh budúcej stavby. Uvidia všetky detaily a včas upozornia na nejasnosti v projekte.

Prehliadač je nabitý skvelými funkciami. Priblížte či skryte si časť modelu alebo si zobrazte informácie o vlastnostiach jednotlivých častí stavby.

Oceňovanie BIM modelu

Ocenenie modelu bude hračka. Aplikácia je prepojená s CENKROSOM 4. Pohodlne pripravíte cenu stavby rozdelenú na jednotlivé časti podľa modelu. Pracujte ešte efektívnejšie s funkciami na odčítavanie výmer z modelu či zobrazenie detailov o materiálovom zložení jednotlivých častí stavby. Oceníte aj nemodelované náklady stavby. Výsledkom je celková cena stavby rozdelená na časti modelu, ktorú si pomocou Prehliadača BIM modelu skontroluje investor.

Viac o oceňovaní BIM modelu.

Chcete spoznať BIM v praxi?

Chcete sa dozvedieť viac a spoznať BIM v praxi? Kontaktujte nás a radi vám riešenie predstavíme.

Kontaktujte nás

KROS
O nás
Blog
Kontakty