Menu

ALFA plus 15.40.00

Top novinky verzie 15.40.00

>

Nové sumy základnej náhrady za používanie cestných motorových vozidiel (od verzie 15.40)

Od 01. 05. 2024 boli ustanovené nové sumy základnej náhrady za používanie cestných motorových vozidiel.

>

Elektronická výmena dokladov s ISDOC (od verzie 15.30)

Od novej verzie bude exportovaná faktúra obsahovať aj prílohu ISDOC XML – formát elektronického dokumentu. Keď je ISDOC priložený do PDF faktúry, všetky potrebné informácie pre účtovníctvo sú uložené práve v nej. Pridanou hodnotou je, že príloha ISDOC zabezpečí jednoduchý import do podporovaného programu.

>

Import partnerov z KROS Digitálnej kancelárie (od verzie 15.30)

Z KROS Digitálnej kancelárie sa od novej verzie importujú do programu aj partneri z dokladov v KROS Digitálnej kancelárii do číselníka partnerov v programe ALFA plus.

>

Aktualizácia Daňovej a odvodovej kalkulačky na rok 2024 (od verzie 15.20)

Aktualizovali sme sprievodcu v Daňovej a odvodovej kalkulačke pre výpočet daňového bonusu na rok 2024. Zvýšila sa výška daňového bonusu na zaplatené úroky z pôvodných 400 eur na 1 200 eur, pri zmluvách o úvere uzatvorených od 01. 01. 2024.

>

Daňové priznania FO typ A a typ B pre rok 2023 (od verzie 15.10)

Daňové priznania k dani z príjmu fyzických osôb typ A a typ B pre rok 2023 môžete od tejto verzie vytvoriť, vyexportovať a podať elektronicky.

Ostatné novinky verzie 15.40.00

  • Elektronická výmena dokladov s ISDOC – od novej verzie bude exportovaná faktúra a preddavková faktúra obsahovať aj logo ISDOCu.
  • Upravili sme tlačovku PPD a VPD pri viacnásobnej úhrade, kde sa od novej verzie zobrazí viac úhrad.
  • Upravili sme import IČ DPH z KROS aplikácií, pričom od novej verzie sa zabezpečí správne naimportovanie zahraničného IČ DPH do programu.
  • Opravili sme report naimportovaného SEPA xml, v ktorom sa od novej verzie budú zobrazovať reálne naimportované sumy z bankového výpisu.
Zdieľať
KROS
O nás
Blog
Kontakty