Menu
 1. CENKROS
 2. Nová verzia CENKROS 4

Mimoriadna verzia databázy CENEKON  

Vydávame pre vás mimoriadnu verziu cenníkovej databázy CENEKON s aktualizovanými cenami prác a materiálov, ktorá je dostupná iba v aktuálnej verzii CENKROS 4 2022/I a v ONLINE cenníkovej databáze CENEKON.

Ak nemáte aktuálnu verziu, môžete si ju stiahnuť.

Stiahnuť verziu 2022/I

Aktualizované ceny materiálov

h

Archivácia stavieb a prehliadač rozpočtu na webe

 

Cenníková databáza v mobile

Novinky a zmeny v databáze CENEKON od mája 2022

Stavebný trh sa stal v mnohých smeroch nestabilným a ceny vstupov sa dynamicky menia. To si vyžaduje zmeny v rozhodovaní a čo možno najaktuálnejšie informácie. Rovnako ako v 3. kvartáli minulého roka, aj teraz na tieto zmeny reagujeme vydaním mimoriadnej verzie databázy CENEKON. V nej vám prinášame veľké množstvo aktualizovaných cien stavebných materiálov a komodít z rôznych oblastí, ale i ďalších vstupov (PHM, mzdy), ktoré ovplyvňujú výslednú cenu stavebných prác.
V cenníku materiálov prešlo aktualizáciou 137 firiem

Elektroinštalácie 
ABB, EATON ELEKTRIC, LEGRAND, ELKO EP, MURAT, SEZ Dolný Kubín, SEZ Krompachy, SCHRACK, HAGARD,  KOPOS,  KRUGEL, AMI, OEZ, PEMA, GEMTECH, ELV, DEVI.  

Kúrenie, zdravotechnika, vzduchotechnika 
IVAR, POLOPLAST, WAVIN, REHAU, KORADO, TZB GLOBAL, TZB-KOMPLET, ALCAPLAST, GABOTHERM-KKH, KLUDI, INSTALATER SHOP, DZ Dražice, GEBERIT, GEBERIT-KOLO, GIACOMINI, GIENGER, HAWLE, HERZ, PALOMINO KRBY, REFLEX SK, BUDERUS, STIEBEL ELTRON, UNIVENTA, VIEGA, VIESSMANN, ELEKTRODESIGN, JIKA, SANELA, FLAMCO, EKODREN, RAVAK, RETECOM, NIBE.  

Stavebná chémia 
BAUMIT, CAPAROL, DEN BRAVEN, HA-UZ market, CHEMOLAK, SIKA, CHEMIA SERVIS, CEMIX, STACHEMA, MUREXIN, CERESIT, ALLMEDIA, SCHOMBURG, SOUDAL.  

Strešné krytiny 
BRAMAC, ICOPAL, TERRAN, RUUKKI, RHEINZINK, CEMBRIT, MASLEN, MEDIDERMA.  

Vonkajšie úpravy 
ACO, GEOMAT, BG-Graspointner, KAISER + KRAFT, PLOTY SKALA, PRORAIN.  

Podlahy a obklady 
PREMAC, LAMINAM, PARKETT MANN, WOODLOOK, LASSELSBERGER, SPOLTEX, FUNDERMAX, IZOL TRADE, JAFHOLZ, RAKO, BEK, MBMMAT.  

Výplne otvorov 
VELUX, FAKRO, Sieťky proti hmyzu.  

Materiály hrubej stavby 
YTONG, POROTHERM, DOKA, VERONY OAS, DORKEN, FATRA IZOLFA, FERMACELL, RIGIPS, KNAUF, JUB, MFC SK-MORFICO, BALEX METAL, BAT-MAN, CRH, IVENTILATORY, FEBORD, BRITTERM, CETRIS, DEN BRAVEN, KREISEL, PROFIBAUSTOFFE, BASF-PCI, STO, IZOLA, RECTOR, PORFIX, SCHIEDEL.  

Tepelné izolácie 
SLOVIZOL, AZ FLEX, ISOVER, STO, VELOX, ROCKWOOL, TEBAU, KNAUF INSULATION, RAVAGO.  

Dopravné stavby 
DT – Slovenská výhybkáreň, EŽ PRAHA, ŽPSV Čaňa, ŽPSV CZ, TSS GRADE.  

Kovové prvky, hutníctvo 
KILLICH, KOELNER, RAVEN. 

Okrem toho sme sa zamerali aj na ďalšie dôležité komodity a vybrané výrobky. Ide o všeobecne dostupné materiály, ktoré nie sú v programe spravidla naviazané na konkrétneho výrobcu. 

Spolu (firmy a komodity) sme v databáze zmenili nákupnú cenu pre viac ako 58 000 materiálov.  Navýšené boli aj ceny PHM (nafta, benzín, LPG), ktoré priamo ovplyvňujú výšku sadzieb strojohodín a dopravného nákladu na materiál.  Zareagovali sme aj na nárast miezd, ktoré boli navýšené o 0,6 %, čo má priamy vplyv na ceny všetkých položiek prác, v ktorých je zahrnutý pracovník. Okrem aktualizovaných cien sme doplnili aj viac ako 1 100 materiálov od 14 firiem. 

V cenníku materiálov pribudlo 1148 nových materiálov.

 

 

Firma 

Popis 

Počet materiálov  

číslo materiálu 

1 

KNAUF INSULATION 

Tepelné izolácie  

85  

631440044000  

2 

IVENTILATORY 

Ventilačné mriežky  

14  

429720337280  

3 

FUNDERMAX 

Fasádne hliníkové rošty  

16  

553620006005  

4 

SIKA 

Lepidlá  

6  

247410003151  

5 

KRUGEL 

Optické káble  

67  

341250010100  

6 

KOELNER 

Hmoždinky  

13  

311310009100  

7 

ISOVER 

Izolácie potrubí  

284  

283310030000  

8 

AZ FLEX 

Izolácie potrubí  

494  

283310045000  

9 

WIENERBERGER 

Vencové tehly  

1  

596450000150  

10 

XELLA-YTONG 

Tepelnoizolačné dosky  

13  

595340001900  

11 

MANADA TRADING 

Hospodárenie s vodou  

106  

562410001000  

12 

ELEKTRODESING 

Jednotky rekuperačné lokálne a príslušenstvo  

18  

429530030100  

13 

STIEBEL ELTRON 

Jednotky rekuperačné lokálne a príslušenstvo  

16  

429530032100  

14 

PARKETTMANN 

Laminátové podlahy  

5  

611980003070  

Spolu materiálov: 

1148 

 

Materiály online sme rozšírili o 7551 položiek. 

 

Firma 

Popis 

Počet materiálov 

1 

VIAKOM 

Kovový program CSAT (konzoly, držiaky, stojany, úchyty) a konzoly ISPonte pre zateplené fasády 

484 

2 

FLAMCO CZ 

Voda, kúrenie, zdravotechnika 

7067 

Spolu materiálov: 

7551 

Čo nájdete v aktuálnej verzii CENKROS 4 2022/I? 

Jednoduché zdieľanie rozpočtu 

Pri oceňovaní ponuky, tvorbe rozpočtu či odovzdaní zákazky musíte často zákazku kompletizovať na viacerých počítačoch a prenášať ju komplikovaným spôsobom. Do programu sme preto zapracovali novinku, ktorá vám prenos zákazky uľahčí. Stačí zvoliť požadovanú stavbu a pomocou novej funkcie ju poslať do KROS Platformy. Na druhom počítači si zákazku jednoducho stiahnete a pracujete ďalej. Zákazku ľahko zazdieľate aj iným osobám. Výhodou je tiež evidencia histórie zdieľania:  

 • verzie stavby, 
 • kto a kedy stavbu nahral, 
 • poznámka k verzii stavby. 

Prehliadač rozpočtu na webe 

Komunikácia s klientom nad návrhom rozpočtu prebieha často zložito pomocou Excelov alebo PDF súborov, ktoré posielate e-mailom. Vznikajú rôzne varianty rozpočtu, klient sa stráca, nevie, ktorý variant je aktuálny. V novoročnej verzii preto prichádzame s novinkou, ktorá vám komunikáciu uľahčí. Rozpočet zazdieľate s klientom priamo z programu a komunikujete nad aktuálnou verziou rozpočtu cez komentáre. Samozrejme s prístupom k histórii komunikácie, pohodlne aj cez mobilné zariadenia.  

Archivácia stavieb 

Prenášajte a archivujte zákazku z jedného počítača do druhého. Využite stavbárske úložisko so 100 GB priestoru na archiváciu stavieb, prácu s výkresmi a dokumentmi. Zákazku ľahko zazdieľate aj iným osobám.  

 

Cenníková databáza v mobile

Potrebujete rýchlo zistiť orientačnú cenu prác, materiálov, alebo si cenu overiť? Aktuálne ceny si teraz pozriete aj z mobilu či tabletu. Priamo na stavenisku, z kancelárie, aj pri rokovaní s investorom. Bez toho, aby ste niečo museli inštalovať. S novou aplikáciou vyhľadáte položky databázy CENEKON za pár sekúnd. Nájdete v nej neuveriteľných 91 000 prác a 113 000 materiálov z celého spektra stavebníctva, od zemných prác až po detské ihriská. Užite si ju s platným Balíkom podpory až pol roka zadarmo.

Prehľady projektov

Majitelia neustále potrebujú informácie, ako napredujú jednotlivé stavby. V súčasnosti takéto informácie často pripravujú zamestnanci „ručne“. Pripravili sme preto novú aplikáciu, s ktorou máte aktuálne informácie o stavbách vždy poruke. Zoskupujte a filtrujte stavby podľa vlastných požiadaviek a sledujte, ako sa realizujú v rámci jednotlivých mesiacov. 

Fotogaléria

Aby bolo jasné, čo sa na stavbe dokončilo, je potrebná okrem súpisu vykonaných prác aj vizuálna dokumentácia. Do aplikácie KROS Priebeh výstavby sme preto doplnili fotogalériu, ktorú jednoducho zazdieľate s inými používateľmi vrátane súpisu vykonaných prác. Umožní vám vytvoriť časovú os realizácie stavby za pomoci fotiek a prepojiť fotografie stavby so zoznamom čerpaných položiek.

Vytvárajte súpis zrealizovaných prác priamo na stavbe

Evidencia výkonov zrealizovaných prác prebieha často neefektívnym spôsobom, kedy stavbyvedúci či iný zamestnanec zaznamenáva práce na papieri alebo si ich pamätá. Následne ide do kancelárie, kde vypisuje výkony a kompletizuje súpis vykonaných prác. Zefektívnite si prácu pomocou aplikácie KROS Priebeh výstavby, ktorá je plne podporovaná na mobiloch a tabletoch. Spolu s Fotogalériou môžete priamo na stavbe evidovať výkony zrealizovaných prác a odfotiť ich. Tieto údaje sa okamžite ukladajú do zvoleného obdobia v Priebehu výstavby, kde k ním majú prístup vaši vybraní kolegovia. Vďaka tomu dokáže napríklad kolega v kancelárii rýchlo skompletizovať súpis vykonaných prác bez čakania na osobné stretnutie so stavbyvedúcim a majiteľ v reálnom čase vidí, ako napredujú jednotlivé stavby.

Aktuálna cenníková databáza

Aj keď to na trhu stavebných komodít neustále kolíše, spoľahnite sa, že pracujete s aktuálnymi cenami prác a materiálov. Cenníkovú databázu CENEKON pre vás neúnavne aktualizujeme a rozširujeme.

Zelené strechy 

Vzhľadom na rastúci trend výstavby vodozádržných opatrení pre pozemné stavby sme do databázy pridali položky prác, ktoré slúžia k oceneniu väčšiny systémov zelených striech. Položky sú spracované ako smerné (bez komerčných názvov), rozdelené do troch cenníkov 011, 231 a 711. 

Fasády 

V cenníku 011 – Bežné stavebné práce sme kompletne prepracovali jadrové omietky WEBER, ktoré sme nahradili aktuálnym sortimentom. Všetky omietky zo suchých zmesí sú spracované pre rôzne konštrukcie a hrúbky. Doplnili sme aj nové produktové rady tak, aby ste mali poruke všetko aktuálne. 

Do cenníka pribudol aj nový zatepľovací systém CAPATECT DARKSIDE, ktorý je určený pre tmavé odtiene fasád. Doplnili  a aktualizovali sme i sortiment pre povrchovú úpravu fasád od firmy CAPAROL. Konkrétne ide o penetračné nátery, pastovité omietky, fasádne nátery a príslušenstvo pre KZS. Pribudli aj položky dekoračných prvkov z polystyrénu pre fasády od spoločnosti AUSTROTHERM. 

Potrubia s tvarovkami v rozbore 

Na základe vašich požiadaviek sme zapracovali do cenníka 721 – Zdravotechnické inštalácie budov a cenníka 731 – Ústredné vykurovanie položky prác pre ocenenie potrubí s tvarovkami v rozbore. Ide o položky pre potrubia z nerezu, plastu, ocele, plasthliníka a medi. Umožní vám to jednoduchšie ocenenie rozvodov potrubí aj pri nižšom stupni projektovej dokumentácie. 

Vykurovacie telesá – konvektory 

Pripravili sme sadu položiek pre ocenenie prác na osadenie podlahových a lavicových vykurovacích telies – konvektorov. Ide o technológiu, ktorá rozširuje ocenenie už existujúcich technológií. 

Zámočnícke konštrukcie 

Do cenníku 767 pribudla nová technológia pre montované oceľové stavby z moderných oceľových prvkov od spoločnosti FEBORD, vhodná pre výstavbu hál, rodinných a bytových domov, či iných objektov. Ďalej tieniace siete pre oplotenie z pletiva, ktoré sú rozdelené do dvoch kategórií do 1,6 m a nad 1,6 m, pričom nosný materiál je možné vybrať v zloženej špecifikácii podľa požadovanej miery transparentnosti. V neposlednom rade pribudla montáž pochôdznych podest z pozinkovaných oceľových roštov (pororoštov), delená podľa spôsobu spájania zváraním a skrutkovaním a plošnej hmotnosti. Položky práce sú spracované bez komerčných názvov, pre zjednodušenie práce na m2 

Trakčné vedenia 

V spolupráci s projekčnou firmou sme aktualizovali a doplnili položky prác a materiálov pre ocenenie trakčných vedení pre železnice.

LED svietidlá 

Podľa vašich požiadaviek sme doplnili chýbajúce technológie pre svietidlá a osvetľovacie zariadenia. Aktualizovali sa položky prác z titulu časov práce, popisov a materiálových špecifikácií. Doplnili sme nové položky pre interiérové, núdzové, medicínske, parkové a uličné svietidlá. 

Maľby 

Databázu sme rozšírili o položky pre nanášanie interiérových farieb s fungicídnym a antibakteriálnym účinkom od rôznych firiem. Spracovali sme položky pre ručné i strojné nanášanie bielej farby v jednej aj v dvoch vrstvách. 

Materiály 

Cenník materiálov sme doplnili nielen o materiály, ktoré sú naviazané na nové technológie, ale i o ďalší sortiment. Významnú časť z neho tvoria materiály pre trakčné vedenia AZD PRAHA, BETAMONT, ELTRA, AETRON a mnohé iné. 

Aktualizovali a rozšírili sme tiež Materiály online, v ktorých je zastúpených 750 000 materiálov od vyše 200 výrobcov a predajcov. V neposlednom rade vám chceme prinášať reálne ceny, preto stále aktualizujeme aj sortiment materiálov a komodít. 

 

Cenníková databáza v mobile

Potrebujete rýchlo zistiť orientačnú cenu prác, materiálov, alebo si cenu overiť? Aktuálne ceny si teraz pozriete aj z mobilu či tabletu. Priamo na stavenisku, z kancelárie, aj pri rokovaní s investorom. Bez toho, aby ste niečo museli inštalovať. S novou aplikáciou vyhľadáte položky databázy CENEKON za pár sekúnd. Nájdete v nej neuveriteľných 91 000 prác a 113 000 materiálov z celého spektra stavebníctva, od zemných prác až po detské ihriská. Užite si ju s platným Balíkom podpory až pol roka zadarmo.

Prehľady projektov

Majitelia neustále potrebujú informácie, ako napredujú jednotlivé stavby. V súčasnosti takéto informácie často pripravujú zamestnanci „ručne“. Pripravili sme preto novú aplikáciu, s ktorou máte aktuálne informácie o stavbách vždy poruke. Zoskupujte a filtrujte stavby podľa vlastných požiadaviek a sledujte, ako sa realizujú v rámci jednotlivých mesiacov. 

Fotogaléria

Aby bolo jasné, čo sa na stavbe dokončilo, je potrebná okrem súpisu vykonaných prác aj vizuálna dokumentácia. Do aplikácie KROS Priebeh výstavby sme preto doplnili fotogalériu, ktorú jednoducho zazdieľate s inými používateľmi vrátane súpisu vykonaných prác. Umožní vám vytvoriť časovú os realizácie stavby za pomoci fotiek a prepojiť fotografie stavby so zoznamom čerpaných položiek.

Vytvárajte súpis zrealizovaných prác priamo na stavbe

Evidencia výkonov zrealizovaných prác prebieha často neefektívnym spôsobom, kedy stavbyvedúci či iný zamestnanec zaznamenáva práce na papieri alebo si ich pamätá. Následne ide do kancelárie, kde vypisuje výkony a kompletizuje súpis vykonaných prác. Zefektívnite si prácu pomocou aplikácie KROS Priebeh výstavby, ktorá je plne podporovaná na mobiloch a tabletoch. Spolu s Fotogalériou môžete priamo na stavbe evidovať výkony zrealizovaných prác a odfotiť ich. Tieto údaje sa okamžite ukladajú do zvoleného obdobia v Priebehu výstavby, kde k ním majú prístup vaši vybraní kolegovia. Vďaka tomu dokáže napríklad kolega v kancelárii rýchlo skompletizovať súpis vykonaných prác bez čakania na osobné stretnutie so stavbyvedúcim a majiteľ v reálnom čase vidí, ako napredujú jednotlivé stavby.

Aktuálna cenníková databáza

Aj keď to na trhu stavebných komodít neustále kolíše, spoľahnite sa, že pracujete s aktuálnymi cenami prác a materiálov. Cenníkovú databázu CENEKON pre vás neúnavne aktualizujeme a rozširujeme.

Zelené strechy 

Vzhľadom na rastúci trend výstavby vodozádržných opatrení pre pozemné stavby sme do databázy pridali položky prác, ktoré slúžia k oceneniu väčšiny systémov zelených striech. Položky sú spracované ako smerné (bez komerčných názvov), rozdelené do troch cenníkov 011, 231 a 711. 

Fasády 

V cenníku 011 – Bežné stavebné práce sme kompletne prepracovali jadrové omietky WEBER, ktoré sme nahradili aktuálnym sortimentom. Všetky omietky zo suchých zmesí sú spracované pre rôzne konštrukcie a hrúbky. Doplnili sme aj nové produktové rady tak, aby ste mali poruke všetko aktuálne. 

Do cenníka pribudol aj nový zatepľovací systém CAPATECT DARKSIDE, ktorý je určený pre tmavé odtiene fasád. Doplnili  a aktualizovali sme i sortiment pre povrchovú úpravu fasád od firmy CAPAROL. Konkrétne ide o penetračné nátery, pastovité omietky, fasádne nátery a príslušenstvo pre KZS. Pribudli aj položky dekoračných prvkov z polystyrénu pre fasády od spoločnosti AUSTROTHERM. 

Potrubia s tvarovkami v rozbore 

Na základe vašich požiadaviek sme zapracovali do cenníka 721 – Zdravotechnické inštalácie budov a cenníka 731 – Ústredné vykurovanie položky prác pre ocenenie potrubí s tvarovkami v rozbore. Ide o položky pre potrubia z nerezu, plastu, ocele, plasthliníka a medi. Umožní vám to jednoduchšie ocenenie rozvodov potrubí aj pri nižšom stupni projektovej dokumentácie. 

Vykurovacie telesá – konvektory 

Pripravili sme sadu položiek pre ocenenie prác na osadenie podlahových a lavicových vykurovacích telies – konvektorov. Ide o technológiu, ktorá rozširuje ocenenie už existujúcich technológií. 

Zámočnícke konštrukcie 

Do cenníku 767 pribudla nová technológia pre montované oceľové stavby z moderných oceľových prvkov od spoločnosti FEBORD, vhodná pre výstavbu hál, rodinných a bytových domov, či iných objektov. Ďalej tieniace siete pre oplotenie z pletiva, ktoré sú rozdelené do dvoch kategórií do 1,6 m a nad 1,6 m, pričom nosný materiál je možné vybrať v zloženej špecifikácii podľa požadovanej miery transparentnosti. V neposlednom rade pribudla montáž pochôdznych podest z pozinkovaných oceľových roštov (pororoštov), delená podľa spôsobu spájania zváraním a skrutkovaním a plošnej hmotnosti. Položky práce sú spracované bez komerčných názvov, pre zjednodušenie práce na m2 

Trakčné vedenia 

V spolupráci s projekčnou firmou sme aktualizovali a doplnili položky prác a materiálov pre ocenenie trakčných vedení pre železnice.

LED svietidlá 

Podľa vašich požiadaviek sme doplnili chýbajúce technológie pre svietidlá a osvetľovacie zariadenia. Aktualizovali sa položky prác z titulu časov práce, popisov a materiálových špecifikácií. Doplnili sme nové položky pre interiérové, núdzové, medicínske, parkové a uličné svietidlá. 

Maľby 

Databázu sme rozšírili o položky pre nanášanie interiérových farieb s fungicídnym a antibakteriálnym účinkom od rôznych firiem. Spracovali sme položky pre ručné i strojné nanášanie bielej farby v jednej aj v dvoch vrstvách. 

Materiály 

Cenník materiálov sme doplnili nielen o materiály, ktoré sú naviazané na nové technológie, ale i o ďalší sortiment. Významnú časť z neho tvoria materiály pre trakčné vedenia AZD PRAHA, BETAMONT, ELTRA, AETRON a mnohé iné. 

Aktualizovali a rozšírili sme tiež Materiály online, v ktorých je zastúpených 750 000 materiálov od vyše 200 výrobcov a predajcov. V neposlednom rade vám chceme prinášať reálne ceny, preto stále aktualizujeme aj sortiment materiálov a komodít. 

 

Stiahnite si aktuálnu verziu CENKROS 4

Aktuálnu verziu 2022/I si kedykoľvek môžete stiahnuť s platným Balíkom podpory. Nemáte platný Balík podpory? Jednoducho si ho predĺžte vo svojom KROS účte alebo priamo z programu CENKROS 4.

Stiahnuť verziu 2022/I

Výnimočná starostlivosť len pre vás

Žilina

 • 041/707 10 31
 • cenkros@kros.sk

Bratislava

 • 02/68 20 82 31
 • cenkros.ba@kros.sk

Košice

 • 055/633 98 71
 • cenkros.ke@kros.sk

Spišská Nová Ves

 • 053/429 76 31
 • cenkros.snv@kros.sk
KROS
O nás
Blog
Kontakty