Menu

25. 5. – 1. 6. 2022

Záznamy z festivalu

Hovorí sa, že všetko dobré raz musí skončiť. Výhodou nášho Online festivalu vzdelávania je to, že vám z neho vieme ponúknuť kvalitný videozáznam. A tak si ho môžete vychutnať aj takto po čase. Nech sa páči.

To najlepšie z diskusií

Známe mená, silné príbehy.  Aj tento ročník bol bohatý na diskusie. Stretli sa u nás odborníci z účtovnej a daňovej oblasti, machri zo sveta marketingu a e-commerce, zástupcovia bankového sektoru aj úspešní podnikatelia.

Veľká debata k digitalizácii: Nevyužitá príležitosť alebo strašiak podnikateľov?

Online fakturácia, automatické spracovanie objednávok z e-shopu, inteligentný sklad či schvaľovanie podkladov na diaľku, aj priamo z mobilu – toto všetko ponúka digitalizácia. Viete si predstaviť digitálne účtovníctvo či mzdy spracovávané celé online? Ako digitalizácia môže uľahčiť život aj vám a ušetriť nezmyselné náklady sa dozviete v diskusii s odborníkmi z praxe.

Ako ustáť infláciu a rast cien? Pohľad slovenských podnikateľov

Dramatický rast cien prináša podnikateľom nové riziká. V stavebníctve vzrástli ceny materiálov aj o viac ako 100%. Receptom na zvládnutie situácie má byť nový valorizačný vzorec. Je pre firmy reálne možné vyhnúť sa zvyšovaniu cien svojich produktov či služieb? Aké sú prognózy vývoja? Odpovede sme hľadali s odborníkmi z praxe a špecialistom z Národnej banky Slovenska.

Pomoc Ukrajine: Návod na použite pre podnikateľov

O dobrých veciach treba hovoriť. V diskusii vám ponúkame pohľad do zákulisia pomoci Ukrajine. Ako funguje hľadanie ubytovania pre ľudí z Ukrajiny, s čím sa boria dobrovoľníci, aké povinnosti majú utečenci a ako je to so zamestnávaním Ukrajincov v slovenských firmách? O vzácne skúsenosti z prvej línie sa podelia zakladatelia CAMPU Žilina, Ukrajinskej spilky, zástupca Červeného kríža a daňová poradkyňa.

Budovanie storočnej firmy môže byť realitou. Ako zvládajú slovenské firmy generačnú výmenu?

Príbehy úspešných slovenských firiem, ktoré riadi druhá či tretia generácia majiteľov svedčia o tom, že storočná firma nie je utópiou. Čo to v praxi znamená? Ako zvládnuť túto náročnú výzvu a ako novej generácii uľahčiť prechod riadenia? Spolu s expertkou na rodinné firmy Erikou Matwij sme hľadali odpovede na otázky, kedy je ten správny čas na generačnú výmenu a čo robiť, ak v rodinných firmách nie je nasledovník.

Digitalizácia účtovníctva v praxi pohľadom účtovných firiem

Na trend digitalizácie naskočili už aj účtovníci. Čo by ste mali vedieť o digitalizácii účtovníctva, aby sa z neho nestala nočná mora? Ako pomáha účtovným firmám v praxi, v čom vidia najväčší prínos digitalizácie a ako im elektronické doklady pomáhajú šetriť náklady? Čo im v praxi naopak chýba? O skúsenosti sa podelia zástupcovia účtovných firiem.

E-shopy po pandémii. Ako udržať predaje trvalo v dobrých číslach?

Pandémia priniesla zlatý vek e-commerce predaja. Aká je prognóza vývoja e-shopov po ústupe pandémie? V akých sektoroch je pokles predaja cez e-shopy najviac viditeľný? Predstavíme tipy na to, ako udržať e-shop trvalo v číslach ako počas pandémie a ukážeme, ako ušetriť  automatizáciou e-shopu a na čo si dať pri jeho tvorbe pozor.

Diskusia s daňovou poradkyňou: Finančný príspevok na stravovanie a stravovacie poukazy v praxi

Popri poskytovaní stravovacích poukazov sa zamestnávatelia od minulého roku pasujú aj s poskytovaním finančného príspevku na stravovanie. Na čo si dať pozor, akým chybám sa vyhnúť a ako si poskytovanie gastráčov či finančného príspevku na stravovanie čo najviac zjednodušiť?

Doba e-shopová: Teraz je správny čas na e-shop

Pandémia nás okrem kváskovania naučila aj viac nakupovať a predávať cez internet. Posuňte svoj e-shop znovu o krok ďalej. O tom, čo dnes od e-shopu zákazníci očakávajú, aké sú aktuálne trendy e-commerce predaja a ako ho jednoducho prepojiť s účtovným programom OMEGA budeme diskutovať so skúseným odborníkom z praxe.

Ako na majetok u živnostníka?

Na evidenciu majetku a správny výpočet účtovných a daňových odpisov už viac nie ste sami. Vďaka ALFE plus všetko hravo zvládnete. Pozrite si, ako postupovať pri prerušení odpisov či pri vyradení majetku napríklad preradením do osobného užívania či predajom. Posvietime si taktiež na luxusné automobily aj na to, akú sumu vypočítaných odpisov si môžete zahrnúť do základu dane.

Stravovanie zamestnancov a živnostníka po novom

Na zmenu výšky stravného od 1. mája 2022 si posvietime aj z pohľadu živnostníkov. Aké zmeny nastanú v stravovaní zamestnancov a aký vplyv budú mať na daňové výdavky? Ukážeme vám, ako ručne evidovať mzdové záväzky, ale aj to, ako si viete pomôcť automatickým importom z OLYMPU. Prezradíme tiež, ako sa popasovať s účtovaním finančného príspevku na stravovanie pre živnostníka.

Záznamy jednotlivých dní

Jednoduchšie už to nebude. Stačí si uvariť dobrú kávu, vybrať deň a spustiť videozáznam. Je z čoho vyberať. Čaká na vás viac ako 50 rečníkov, viac ako 30 online webinárov. Sú plné praktických rád, noviniek z oblasti legislatívy a vychytávok, ktoré ušetria kopec času.

1. deň – 25. 5. 2022

2. deň – 26. 5. 2022

3. deň – 27. 5. 2022

4. deň – 30. 5. 2022

5. deň – 31. 5. 2022

6. deň – 1. 6. 2022

KROS
O nás
Blog
Kontakty