Menu
  1. TAXA
  2. Daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb

TAXA

Daňové priznanie
k dani z príjmov fyzických osôb za rok 2022

V TAXE vyplníte a odošlete daňové priznanie za pár minút aj bez študovania zákonov. Ak ste fyzická osoba, ktorá má príjmy len zo zamestnania, vyplníte tlačivo typu A. Pre živnostníkov a podnikateľov je určené tlačivo typu B.

CenníkVyskúšajte zadarmo

Prečo zveriť daň z príjmov fyzických osôb TAXE?

Z

Praktický sprievodca vyplnením

V TAXE vypočítate daň jednoducho, stačí vyplniť údaje. Na nesprávne sumy alebo súčty vás upozorní kontrola.

Z

Automatický výpočet dane

Daň vypočíta TAXA za vás. Údaje sa automaticky doplnia do originálneho tlačiva.
Z

Elektronické podanie

Daňové priznanie k dani z príjmov FO si ľahko vyexportujete a podáte elektronicky na Finančnej správe SR.

Ako vyplniť daňové priznanie?

Nezdaniteľné časti základu dane, daňový bonus alebo daň z príjmov. S vyplnením daňového priznania vám pomôže praktický sprievodca a automatické výpočty. Na nesprávne sumy vás upozorní kontrola. Svoju daňovú povinnosť si tak splníte pohodlne a bez chýb.

Elektronické podanie priznania

Ak ste podnikateľom registrovaným pre daň z príjmov, daňové priznanie podávate elektronicky. Z programu TAXA jednoducho údaje vyexportujete, načítate do tlačiva daňového priznania na Finančnej správe SR a odošlete.

Odložené daňové priznanie

Nestihnete podať priznanie do konca marca? Predĺžte si lehotu o tri alebo šesť mesiacov. Odklad daňového priznania oznámite na tlačive Oznámenie daňovníka o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania. Tlačivo odovzdáte daňovému úradu alebo ho podáte elektronicky. Odložili ste si daňové priznanie na jún? Nezabudnite ho do 30. 6. 2022 nielen podať, ale daň aj zaplatiť. 

65 000 podaných priznaní za rok 2020

Na TAXU sa spolieha viac ako 65 000 podnikateľov, ktorí s jej pomocou minulý rok zvládli svoje daňové priznania. Spoľahnite sa na ňu tiež.

CenníkVyskúšajte zadarmo

KROS
O nás
Blog
Kontakty