Menu

Septembrové číslo KROS NEWS 5/2020 pre ALFU plus

KROS NEWS

Objavte KROS NEWS
v nových Balíkoch podpory

S poslednými letnými lúčmi dnes uzrelo svetlo sveta aj nové číslo dvojmesačníka KROS NEWS pre používateľov programu ALFA plus. Pozrite sa, čo všetko sme za vás naštudovali a pretavili do hodnotných článkov, ktoré vám opäť uľahčia prácu.

Poskytovanie elektronických služieb pre občanov EÚ

Práve táto téma je zaujímavá pre mnohých podnikateľov, ktorí poskytujú rôzne digitálne služby nielen pre iných podnikateľov, ale aj pre občanov z Európskej únie. Legislatívna analytička Mgr. Martina Kavecká v hlavnej téme čísla upozorňuje na registračné a odvodové povinnosti v členských štátoch EÚ, ktoré môžu plynúť z týchto obchodov. Vysvetlí vám, čo sú elektronické služby a prečo je dôležité určiť miesto dodania týchto služieb. Posvieti si aj na osobitnú úpravu uplatňovania dane, tzv. Mini One Stop Shop (MOSS). V článku nájdete aj 3 praktické príklady a dôležitý tip pre účtovníčky.

V čísle 5/2020 sa môžete tešiť aj na témy:

 • Podnik v ťažkostiach
 • Krádež majetku z daňového a účtovného pohľadu
 • Stravné lístky z pohľadu účtovania
 • Živnosť alebo s. r. o. – čka,  čo sa viac oplatí
 • Dočasná ochrana podnikateľov a jej účinky
 • Vrátenie DPH zo štátov EÚ

  KROS NEWS nájdete v Zóne pre klienta

  Prístup k exkluzívnemu obsahu legislatívneho časopisu KROS NEWS získate s platným Balíkom podpory ŠTANDARD alebo PRÉMIUM. Stačí sa prihlásiť do Zóny pre klienta a stiahnuť si aktuálne číslo. Nájdete tam aj archív starších čísel, ku ktorým sa môžete kedykoľvek vrátiť.

  Zdieľať
  Súvisiace témy k článku
  KROS
  O nás
  Blog
  Kontakty