Menu
  1. CENKROS
  2. Cenníky CENEKON

Cenníky CENEKON

Spoľahnite sa na viac ako 25 rokov skúseností. S cenníkmi od spoločnosti CENEKON vám práca pôjde ako po masle. V CENKROSE 4 si vyberiete z 2 typov cenníkov, v štruktúre TSKP a TSP.

Štandard na trhu

Nová generácia databázy je moderný nástroj pre rýchle a jednoduché ocenenie zákaziek nielen pre súkromný sektor, ale aj pre potreby verejného obstarávania – pre obce, mestá, VÚC alebo štát. Základ tvoria smerné položky konštrukcií a materiálov, ktoré neobsahujú v popise ani v rozbore komerčný názov ani žiadne obchodné označenia. Smerné položky sú v navigácii „Kompletné zobrazenie“ vzájomne previazané so svojimi komerčnými variantami. Dostanete tak rýchly prehľad o možnej dostupnej alternatíve pre cenové porovnanie medzi príbuznými položkami v cenníku prác a v cenníku materiálov.

Databáza je intuitívna a prehľadná. Rozpočet pomocou nej vytvorený je vždy zrozumiteľný pre všetkých. Okrem porovnania je jednoduchšie aj vyhodnotenie cenových ponúk.

TSKP – Triednik stavebných konštrukcií a prác

Databáza CENEKON je uceleným systémom pre orientačné oceňovanie stavebných prác. Obsahuje popisovníky a orientačné ceny stavebných prác a zborník obstarávacích cien materiálov. Sú v nej podklady potrebné pre rozpočtára a kalkulanta, ktoré okrem orientačných cien obsahujú aj sadzby priamych nákladov a ďalšie špecifické informácie.

Spoznajte CENKROS 4

CENKROS 4 vám okrem stanovenia cien pomôže aj s ďalšími povinnosťami a uľahčí vám každodennú prácu. Presvedčte sa sami. Stiahnite si demoverziu a vyskúšajte zadarmo funkcie a výhody, ktoré program ponúka.

Vyskúšať zadarmo

Cenník

Často kladené otázky

Pozrite si, na čo sa najčastejšie pýtajú používatelia programu CENKROS 4.

KROS Academy

Máme pre vás kopec užitočných informácií, ktoré vám pomôžu pri práci. Vyberte si z ponuky školení, videonávodov alebo si dohodnite školenie na mieru.

Info KROS

Novinky v stavebníctve, tipy a dôležité informácie o zmenách v legislatíve nájdete priamo v programe. Ako prví sa dozviete aj o našich akciách a zľavách.

Balík podpory

S balíkom podpory si môžete CENKROS 4 aktualizovať a využívať službu HOTLINE. Doprajte si aj všetky prémiové funkcie.

TSP – Triednik stavebných prác

Triednik je súčasťou predpisov, ktoré určujú pravidlá pre vypracovanie popisov súťažných podkladov, resp. popisov ponukovej dokumentácie. Bol ustanovený Metodickým pokynom MVRR SR č. 1/2004 s platnosťou od 1.1.2005 a nadväzuje na „Spoločný slovník obstarávania“ (CPV), v ktorom je v uvedené aj novelizované znenie názvov a obsah jednotlivých úrovní triedenia CPV. Spoločný slovník obstarávania je v súlade so zákonom č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní platnom od 18. 4. 2016.

Základným triediacim hľadiskom Triednika je klasifikácia prác vykonávaných na stavbách, na ktorú ako doplňujúce hľadisko nadväzuje číselník stavebných konštrukcií, stavebných materiálov a stavebných technológií.

Pre mestá a obce

Databáza obsahuje množstvo položiek zameraných špeciálne pre potreby miest, obcí a krajov. Nájdete v nej položky pre letnú a zimnú údržbu, opravy ciest a chodníkov, detské ihriská a fitnes prvky, čistenie konštrukcií, ochrana proti grafitom, dopravné značenia a mnohé ďalšie. Položky sú pravidelne aktualizované a dopĺňané.

Najnovšie materiály a technológie

Stavebný softvér CENKROS 4 spolu s CENEKONOM ide s dobou a reaguje na zmeny v stavebníctve. V našich cenníkoch vždy vyberáte z aktuálnych technológií a materiálov.

Cenníková databáza zahŕňa viac ako 93 tisíc položiek stavebných prác a 125 tisíc položiek materiálov. Obsahuje tiež dôležité informácie o použití položiek, metodike rozpočtovania, tarify alebo sadzobníky.

Rozbor ceny položiek

Všetky položky prác sú zložené z rôznych materiálov, strojov a profesií, ktoré sú potrebné na ich realizáciu. S rozborom v CENKROSE 4 podrobne zistíte, čo je zahrnuté v orientačnej cene a ľahšie ju obhájite u investora. Upravte si rozbor podľa vlastnej potreby a vytvorte dobrý základ pri kalkulovaní. Jednoducho stanovte ceny materiálov, mzdy pracovníkov aj prenájom strojov.

Asistent rozpočtára

Či už ste skúsený používateľ alebo nováčik, oprieť sa môžete o Asistenta rozpočtára. Pri oceňovaní vám pomôže množstvo rozpočtových príkladov a rád.

Certifikát k programu CENKROS 4

Budujte dobré meno vašej spoločnosti a zabezpečte jej vyšší kredit vo vzťahu s obchodnými partnermi, zadávateľmi a investormi. S našim certifikátom preukážete používanie aktuálnych cenových úrovní. Zašleme vám ho bezplatne po každom obnovení Balíka podpory.

Uvažujete nad programom CENKROS 4?

CENKROS 4 vám okrem stanovenia cien pomôže aj s ďalšími povinnosťami a uľahčí vám každodennú prácu. Presvedčte sa sami. Stiahnite si demoverziu a vyskúšajte zadarmo funkcie a výhody, ktoré program ponúka.

Vyskúšať zadarmoCenník

KROS
O nás
Blog
Kontakty