Menu

26. 5. – 3. 6. 2021

LEGISLATÍVA   •   ONLINE RIEŠENIA   •   eFAKTÚRY

Daňová poradkyňa     •    Digitálne stavebníctvo    •    Doba e-shopová

Stage pre
účtovníkov a mzdárov

Stage pre
podnikateľov

Stage pre
stavbárov

Zóna 1 na 1
Online konzultácie

Festivalové leto tento rok asi nebude. Tak sme si pre vás, priatelia, pripravili vlastný. Už 26. 5. odštartujeme druhý ročník Online festivalu vzdelávania. Plný dobrých rád, zaujímavých hostí a lákavých diskusií. Prevoňaný nadšením ľudí, ktorí stoja za jeho  vznikom. A úplne zadarmo.

Spíkri a hostia festivalu

Toško Beran

Riaditeľ odboru legislatívy finančnej správy a správy daní MF SR

Od roku 2007 pracoval na Ministerstve financií SR. Prešiel rôznymi pozíciami v odbore legislatívy finančnej správy, správy daní a odboru priamych daní. Od roku 2016 je predsedom pracovnej skupiny pre daňové otázky v Rade EÚ a podpredseda pracovnej skupiny pre kódex správania (zdanenie právnických osôb). V roku 2020 sa stal viceprezidentom Finančného riaditeľstva SR. V súčasnosti pracuje na Ministerstve financií ako riaditeľ odboru legislatívy finančnej správy a správy daní.

Téma: Veľká debata k eFAKTÚRAM: Finančná správa vs ekonómovia

Andrej Révay

Prezident Slovenskej asociácie finančníkov – SAF

Má dlhoročné skúsenosti s projektovaním a aplikovaním informačných systémov v štátnej správe a bankových informačných systémov. Bol zakladajúcim akcionárom softvérovej firmy AXASOFT v ktorej pôsobil aj ako finančný riaditeľ. V roku 1996 sa aktívne zúčastnil procesu založenia Slovenskej asociácie podnikových finančníkov (SAF), v ktorej bol členom Správnej rady. V roku 2004 bol zvolený do funkcie jej prezidenta. Je členom správnej rady Európskej asociácie podnikových treasury (EACT) a členom Vedeckej rady Fakulty podnikového manažmentu EU v Bratislave.

Téma: Veľká debata k eFAKTÚRAM: Finančná správa vs ekonómovia

Bohumila Tauchmannová

Podnikateľka a občianska aktivistka

Špecializuje sa na poradenstvo a realizáciu projektov spoločenskej zodpovednosti. Je autorkou národných vzdelávacích projektov Kvalita z našich regiónov, Pýtajme si slovenské, Na veku záleží, Odpad je surovina a Remeslo má zlaté dno. Momentálne sa venuje dokončeniu vzdelávacieho muzikálu pre deti a mládež Odpad je poklad. Je členkou predstavenstva Zväzu obchodu Slovenskej republiky a zakladajúcou členkou Vidieckej platformy. V rokoch 2013, 2017 bola nominovaná na ocenenie Krištáľové krídlo v kategórii Hospodárstvo.

Téma: Aký je slovenský zákazník? Pýta si Kvalitu z našich regiónov?

Erik Tóth

Vedúci tímu Open banking, Tatra banka, a.s.

Erik má na starosti tvorbu a rozvoj stratégie v oblasti otvoreného bankovníctva. Vedie tím, ktorý je zodpovedný za vývoj API rozhraní, ktoré umožňujú klientom aj neklientom banky pristupovať k produktom a službám banky cez externé prostredia. Takýmto riešením je aj služba Premium API, ktorá umožňuje prístup k pohybom a zostatkom na účte priamo z účtovného systému. Cieľom je, aby Tatra banka bola najotvorenejšou slovenskou bankou.

Téma: Ako mať pohyby a zostatky na účte automaticky v účtovnom softvéri

Michal Král

CEO Pricemania.sk

Michal je zakladateľom popredného vyhľadávača tovaru Pricemania. V roku 2013 založil vzdelávací program pre e-commerce pod názov Pricemania Academy, v rámci ktorého top experti z praxe odovzdávajú skúsenosti majiteľom a marketérom . Michal realizuje konzultácie a dlhodobý mentoring pre ľudí, ktorý chcú byť úspešní v on-line podnikaní. Je autorom úspešného e-booku “13 najčastejších chýb e-shopov”. Michalovou víziou a zároveň snom je urobiť zo Slovenska špičku e-commerce v regióne.

Téma: Doba e-shopová: Nakopnite svoje podnikanie s e-shopom

Radek Hudák

Shoptet, CMO & Head of Partnership

Radek má na starosti všetko, čo sa točí okolo marketingu, ako aj partnerský program vzťahy s agentúrami a developermi. Baví ho online marketing a veci okolo startupov. Svoje skúsenosti zbieral napríklad aj pri vedení marketingu na Zľavomate. Vraj, „kto neumí, tak učí“, preto často o online marketingu aj prednáša.

Téma: Ako si v dobe e-shopov nenechať ujsť vlak. A jednoducho nastúpiť

Juraj Ontko

Associate Partner Indirect Tax, Ernst & Young, s.r.o.
Výkonný riaditeľ pre nepriame dane Ernst & Young, s bohatou praxou v daňovom poradenstve. Má dlhoročné skúsenosti v oblasti nepriamych daní, daňového poradenstva a výskumu. Zameriava sa na internú kontrolu kvality a rizík a na rozvoj a poradenstvo podnikateľom. Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave, je členom Slovenskej komory daňových poradcov, Výboru pre nepriame dane.

Veľká debata k eFAKTÚRAM: Finančná správa vs. ekonómovia

Iveta Demčáková

Audítorka

Celý život, od svojich 18 rokov, je ako sama vtipne hovorí, „uväznená“ v účtovníctve. Dlhé roky pôsobí v riadení audítorského tímu pre súkromné aj štátne obchodné spoločnosti. Zameriava sa najmä na riadenie výrobných procesov a controling v rôznych výrobných oblastiach ako strojárenstvo, energetika, chémia, textil, ale aj v odvetviach ako lesníctvo, poľnohospodárstvo či služby, kde má viac ako 30-ročnú prax.

Téma: Finančný príspevok na stravovanie verzus gastrolístky pohľadom audítorky

To najlepšie, čo pre vás chystáme

2. ročník festivalu

Budujeme novú tradíciu vzdelávania. Jedinečný formát online vzdelávania, aký na Slovensku chýbal. Buďte s nami pri tom. Už druhý rok.

1. deň

Gastráče či hotovosť? Čo priniesla prax od marca 2021

09:00 | Martina Tichá

Posvietime si na plusy a mínusy stravných lístkov a finančného príspevku.

Diskusia s daňovou poradkyňou: Príjmy a výdavky živnostníka v čase pandémie

14:00 | Katarína Synáková

Aký je správny postup pri daňovom posúdení príspevkov prvej pomoci či výdavkov v čase pandémie?

2. deň

Diskusia s daňovou poradkyňou: Dlhodobý majetok v otázkach a odpovediach

13:00 | Katarína Synáková

Príďte si po odpovede na najčastejšie otázky k dlhodobému majetku k daňovej poradkyni.

Prepojte si softvéry a majte jednoduchší život

14:00 | Milan Seliak

Každý manažér potrebuje komplexný prehľad nad chodom svojej firmy. Prezradíme, ako ho získať.

Sedem dní

Nabitých dobrými radami, aktuálnou legislatívou a novinkami. Začíname vždy o 9:00. Budeme vás čakať na týchto stránkach.

Zaujímavé diskusie

Známe mená, silné príbehy. Tento ročník bude bohatý na diskusie. Stretnú sa u nás odborníci z účtovnej a daňovej oblasti, machri zo sveta marketingu a e-commerce, zástupcovia bankového sektoru aj úspešní podnikatelia a občianski aktivisti.

3. deň

Doba e-shopová: Nakopnite svoje podnikanie s e-shopom

9:00 | Michal Král, Milan Seliak

Či už svoj vysnívaný e-shop máte alebo sú toto vaše prvé kroky k e-commerce, je dobré poznať trendy, čo u zákazníkov funguje.

Nestrácajte čas a expedujte efektívne s Balíkobotom

14:00 | Pavel Kročák, Milan Seliak

Príďte si po cenné rady a postupy k rýchlejšej a efektívnejšej expedícii tovaru z vášho e-shopu.

4. deň

Prehľad nad ziskovosťou zákaziek

11:00 | Milan Seliak

Máte prehľad nad ziskovosťou vašich zákaziek? Je to skôr pocit, či presné čísla? Ak chcete mať istotu, máme pre vás riešenie.

Potrebujete naceniť elektroinštalačné práce? S nami to bude malina

14:00 | Zuzana Pažická

Pozrite si, ako jednoducho vytvoríte profesionálne cenové ponuky elektroinštalačných prác s vlastným logom či zľavou.

50 spíkrov a hostí

Na druhom ročníku festivalu dostane priestor viac ako 50 rečníkov. S daňovou poradkyňou a audítorkou si posvietime na paragrafy a skúsení krosácki lektori priblížia, ako fungujú naše programy. V diskusiách sa môžete tešiť na odborníkov z praxe.

30 online webinárov

Jednoduchšie už to nebude. Stačí si uvariť dobrú kávu, vybrať tému a spustiť živé vysielanie. Je z čoho vyberať. Čaká na vás viac ako 30 online webinárov. Sú plné praktických rád, noviniek z oblasti legislatívy a vychytávok, ktoré ušetria kopec času.

5. deň

Účtovníctvo a mzdy v 21 storočí. V čom je iné?

9:00 | Lucia Pohanková, Ivana Jandzíková, Marek Polic

O digitalizácii účtovníctva v praxi sa porozprávame s majiteľkou účtovnej firmy. Prezradí, čo jej pomáha pri práci, ako zbiera doklady od klientov aj o tom, ako ELIS či e-bločky môžu klientom ušetriť náklady na vedenie účtovníctva.

Ako mať pohyby a zostatky na účte automaticky v účtovnom softvéri

14:00 | Anton Dano, Erik Tóth, Radoslav Králik

Koncept Otvorené bankovníctvo umožňuje prepojenie účtovných či fakturačných softvérov na banku. Aké výhody prináša podnikateľom a účtovníkom?

6. deň

Veľká debata k eFAKTÚRAM: Finančná správa vs. ekonómovia
09:00 | Andrej Révay, Toško Beran, Ivana Jandzíková

Nový projekt Finančnej správy eFAKTÚRY prináša veľkú zmenu podnikateľom aj účtovníkom. A veľa otázok. Príďte si po odpovede k nám.

Aký je slovenský zákazník? Pýta si Kvalitu z našich regiónov?

15:00 | Bohumila Tauchmanová

Správnym výberom jogurtu nepodporíte len svoje zdravie, ale aj slovenskú ekonomiku. O tom, ako získať ochrannú známku, ako to pomôže predaju a či to platí aj pre reštaurácie budeme diskutovať s Bohumilou Tauchmannovou.

eFAKTÚRY

Exluzívne, prvýkrát na Slovensku, sa vo verejnej diskusii k téme eFAKTÚRY stretnú zástupcovia Ministerstva financií, ekonómovia, účtovníci aj tvorcovia softvérov OMEGA, ALFA plus a KROS Fakturácie.

Lifestyleové témy

Život nie je len o číslach. Ani náš festival. Poďme myslieť na seba a svet okolo. Zistite s nami, ako si nezničiť chrbát pri sedavom zamestnaní, či ako vybrať kozmetiku, ktorá pomáha. Spoznáte život včiel, aj to, ako ich chrániť.

7. deň

Finančný príspevok na stravovanie verzus gastrolístky pohľadom audítorky

10:00 | Iveta Demčáková

Aké sú základné pravidlá pri rozhodovaní sa na strane zamestnávateľa a zamestnanca a čo ukázala prax? Príďte si po odpovede priamo od audítorky.

KROS Family: Ako si z nerodiny vytvoriť rodinu

14:00 | Jana Haderková

O tom, prečo je dôležité, aby ľudia videli zmysel svojej práce a ako sa to odráža na spokojnosti zákazníkov budeme diskutovať s riaditeľkou Jankou Haderkovou.

A ešte omnoho viac…

Stage pre
účtovníkov a mzdárov

Stage pre
podnikateľov

Stage pre
stavbárov

Zóna 1 na 1
Online konzultácie

Skúsenosti z minulého roka

Opäť vás musím len pochváliť. Ujasnila som si niektoré legislatívne informácie, tiež niektoré možnosti používania programov + som si pozrela videá ktoré by mi poslúžili pri mojej práci aj iné ktoré mali pre mňa pozitívny a informačný charakter.

Anna H.

Veľmi užitočné informácie ste poskytli okrem toho že ste ukázali rôzne spôsoby ako používať programy! Bola som spokojná!

Mária K.

Vaše prednášky sú úžasné! Každý si môže nájsť to svoje. Popri práci som si mohla vybrať, ktorá téma ma zaujíma, sledovať a aké novinky má Vaša spoločnosť. Asi v tomto roku som si mohla využiť naplno DOD online festival prvý krát, nakoľko nemusela som si naplánovať voľno a cestovať. Gratulujem Vašim tímom! 🙂

Henrieta G.

Festivalové ponožky

Potešte seba alebo svojich blízkych veselými festivalovými ponožkami. Celé vymyslené a nakreslené u nás v KROSE.

Pre účtovníkov prinášame špeciálnu edíciu Má dať/Dal-ových ponožiek, vďaka ktorým zažiarite v každej účtovnej kancelárii.

Že vám skratka MD/D nič nehovorí? Nevadí. Vymysleli sme aj krosácke rodinné ponožky. Ako poďakovanie za to, že ste súčasťou našej KROS family.

Navyše spolu urobíme dobrú vec. Celý výťažok z predaja ponožiek venujeme občianskemu združeniu Naše včely.

Prihláste sa na festival

Stačí sa prihlásiť raz a môžete si užiť program, ktorý ponúka ktorýkoľvek stage.

   

  KROS a. s. spracúva vaše osobné údaje za účelom vybavenia vašej požiadavky a v rozsahu, ktorý je nevyhnutný pre riešenie požiadavky. Vaše údaje budú spracované v interných systémoch poučenými pracovníkmi po dobu platnosti požiadavky a nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám. Viac o ochrane osobných údajov.

  Festivalové zľavy

  Počas festivalu od nás zákazníci dostanú zľavu 30 % na rozšírenie licencie programov ALFA plus, OLYMP a OMEGA. Akcia sa nevzťahuje na prenájom softvéru, predĺženie prenájmu, prenájom softvéru v Cloude, zakúpenie Balíka podpory k programu, kúpu služby HOTLINE a Doména, kúpy publikácií, školení, videoškolení a videobalíkov.

  Zľava 20 % platí na všetky vzdelávacie aktivity KROS Academy programu CENKROS 4. Akcia sa nevzťahuje na Akreditované školenie: Rozpočtovanie a kalkulovanie stavebných prác.

  Podmienky akcie sú platné v období od 26. 5. 2021 do 11. 6. 2021.

  Partneri festivalu

  KROS
  O nás
  Blog
  Kontakty