Menu

25. 5. – 1. 6. 2022

LEGISLATÍVA 2022   •   DIGITÁLNE ÚČTOVNÍCTVO   •   INFLÁCIA A RAST CIEN

E-SHOPY PO PANDÉMII     •    STAVEBNÍCTVO ONLINE    •    DAŇOVÁ PORADKYŇA

Stage pre
účtovníkov a mzdárov

Stage pre
podnikateľov

Stage pre
stavbárov

Zóna 1 na 1
Online konzultácie

Stage pre podnikateľov

Zdá sa vám, že táto doba príležitosti neponúka? Nájdite si ich sami. Inšpirujte sa, ako využiť potenciál e-commerce a ako ušetriť automatizáciou procesov. V diskusiách budeme hľadať odpoveď na to, ako zvládnuť infláciu a nárast cien bez straty zákazníkov a pozrieme sa, ako v praxi prebieha generačná výmena v slovenských firmách.

1. deň

25. 5. 2022
Streda

}

11:00

trvanie 45 minút

Milan Seliak

konzultant programu ONIX

Podnikateľská alchýmia: Kedy sa informačný systém stáva nevyhnutnosťou?

Viete, ako získať dokonalý prehľad nad zákazkami, ako ich sledovať bez zbytočnej administratívy? Túžite mať celý obchodný cyklus od cenovej ponuky až po fakturáciu pod jednou strechou, navyše jednoducho prepojený s e-shopom a účtovníctvom? Nechajte svoj biznis rásť a doprajte si jednoduchý a zároveň efektívny podnikový systém. Príďte sa pozrieť, v čom slovenským firmám pomáha ONIX a ako vie posunúť aj váš biznis.
}

12:00

trvanie 45 minút

Obedná prestávka

}

13:00

trvanie 45 minút

Diskusia

Mária Turská

konzultantka programu OMEGA

Ivo Mrena

Shoptet

Doba e-shopová: Teraz je správny čas na e-shop

Pandémia nás okrem kváskovania naučila aj viac nakupovať a predávať cez internet. Posuňte svoj e-shop znovu o krok ďalej. O tom, čo dnes od e-shopu zákazníci očakávajú, aké sú aktuálne trendy e-commerce predaja a ako ho jednoducho prepojiť s účtovným programom OMEGA budeme diskutovať so skúseným odborníkom z praxe.

2. deň

26. 5. 2022
Štvrtok

}

09:00

trvanie 90 minút

Diskusia

Lukáš Mrižo

Konzultant ekonomických programov

Petra Hladká

Architekt ekonomických programov

Ján Jantošík

Architekt webových aplikácií

Peter Mikula

Architekt aplikácie FUSHKY

Novinky v ekonomických  programoch a smelé plány do budúcna

Na čo všetko sa u nás môžete tešiť v blízkej či ďalekej budúcnosti? Príďte si pozrieť, čo sa nám podarilo vytvoriť a aké novinky pre vás ešte chystáme.

Dozviete sa, prečo si viac ako 100 000 podnikateľov vybralo krosácku online fakturáciu, čo prináša nový online KROS Sklad a ako jednoducho dostanete pod kontrolu všetky projekty vďaka novej aplikácii Fushky. Budúcnosť našich softvérov vám predstavia ti najpovolanejší – architekti a tvorcovia našich programov.

}

11:00

trvanie 45 minút

Juraj Jandzik

DATA Power

Marek Masaryk

Associate Partner KPMG

Digitalizácia účtovníctva v praxi pohľadom účtovných firiem

Na trend digitalizácie naskočili už aj účtovníci. Čo by ste mali vedieť o digitalizácii účtovníctva, aby sa z neho nestala nočná mora? Ako pomáha účtovným firmám v praxi, v čom vidia najväčší prínos digitalizácie a ako im elektronické doklady pomáhajú šetriť náklady? Čo im v praxi naopak chýba? O svoje skúsenosti sa podelia zástupcovia účtovných firiem.

3. deň

27. 5. 2022
Piatok

}

13:00

trvanie 45 minút

Diskusia

Martina Tichá

konzultantka programu OLYMP

Júlia Kyselová

legislatívna analytička

Kristína Tašková

daňová poradkyňa

Ivana Sobčáková

konzultantka programu OLYMP

Diskusia s daňovou poradkyňou: Finančný príspevok na stravovanie a stravovacie poukazy v praxi

Popri poskytovaní stravovacích poukazov sa zamestnávatelia od minulého roku pasujú aj s poskytovaním finančného príspevku na stravovanie. Na čo si dať pozor, akým chybám sa vyhnúť a ako si poskytovanie gastráčov či finančného príspevku na stravovanie čo najviac zjednodušiť?

V diskusii sa pozrieme na to, čo na túto problematiku hovorí legislatíva, ako to vyzerá v praxi aj to, ako vám s novým stravným pomôže OLYMP.

4. deň

30. 5. 2022
Pondelok
}

9:00

trvanie 90 minút

Diskusia

Miroslav Puškár

Ukrajinská spilka

Martin Brňák

Červený kríž

Martina Ďurčová

CAMP Žilina

Katarína Synáková

Daňová poradkyňa

Peter Troják

Člen predstavenstva KROS

Pomoc Ukrajine: Návod na použite pre podnikateľov

O dobrých veciach treba hovoriť. Preto prinášame diskusiu, v ktorej vám ponúkame pohľad do zákulisia pomoci Ukrajine. Nedávno nám pod nosom za noc vyrástol CAMP Žilina – najväčší tábor pre utečencov, ktorý je v plnej miere organizovaný silami dobrovoľníkov.

Ako funguje hľadanie ubytovania pre ľudí z Ukrajiny, s čím sa boria dobrovoľníci, aké povinnosti majú utečenci a ako je to so zamestnávaním Ukrajincov v slovenských firmách?

O vzácne skúsenosti z prvej línie sa podelia zakladatelia CAMPU Žilina, Ukrajinskej spilky a zástupca Červeného kríža. Prezradíme vám, čo sme sa naučili o efektívnej pomoci Ukrajine a daňová poradkyňa prinesie pohľad na výdavky podnikateľov na pomoc Ukrajine z pohľadu dane.

}

11:00

trvanie 90 minút

Diskusia

Vladimír Jacko

Generálny riaditeľ, NDS,a.s.

Michal Horváth

Hlavný ekonón, Národná banka Slovenska

Jozef Gažo

BIPower

Slavo Tuleya

KIUUB

Ako ustáť infláciu a rast cien? Pohľad slovenských podnikateľov

Dramatický rast cien prináša podnikateľom nové riziká. Ako ich vidia odborníci z praxe? Prognózy vývoja cien predstaví Michal Horváth, hlavný ekonóm Národnej banky Slovenska.

V stavebníctve vzrástli ceny materiálov aj o viac ako 100 %. Firmy odstupujú od zmlúv so štátom aj samosprávami. Receptom na zvládnutie situácie má byť nový valorizačný vzorec z dielne Úradu pre verejné obstarávanie. Ako túto situáciu vidí Vladimír Jacko, generálny riaditeľ NDS, ktorá je v súčasnosti najväčším investorom na Slovensku?

Ani mimo stavebníctva pre slovenských podnikateľov neexistuje žiadny návod na to, ako zvládnuť turbulentnú dobu. Je pre firmy reálne možné vyhnúť sa zvyšovaniu cien svojich produktov či služieb? Znamená zvýšenie cien automaticky stratu zákazníkov?

Odpovede nielen na tieto otázky budeme hľadať s Jozefom Gažom, ktorý sa podelí o dlhoročné skúsenosti v strategickom plánovaní a Slavom Tuleyom, ktorý v duchu hesla „Nič nie je staršie ako včerajší úspech“ pomáha slovenským firmám reagovať na meniace sa potreby zákazníkov aj podmienok trhu.

5. deň

31. 5. 2022
Utorok

}

09:00

trvanie
90 minút

Diskusia

Matej Oravec

EY Slovensko

Anton Dano

Tatra banka

Miroslav Kubovčík

Microsoft

Marek Polic

KROS

Tomáš Funtík

BIM asociácia Slovensko

Martin Spano

futurista

Veľká debata k digitalizácii: Nevyužitá príležitosť alebo strašiak podnikateľov?

Mnohí slovenskí podnikatelia naskočili na vlnu digitalizácie. Online fakturácia, automatické spracovanie objednávok z e-shopu, inteligentný sklad či schvaľovanie podkladov na diaľku, aj priamo z mobilu – toto všetko ponúka digitalizácia.

Viete si predstaviť digitálne účtovníctvo či mzdy spracovávané celé online? Ako digitalizácia môže uľahčiť život aj vám a ušetriť nezmyselné náklady sa dozviete v diskusii s odborníkmi z praxe.

Prvýkrát sa na Slovensku vo verejnej diskusii k téme digitalizácie stretnú zástupcovia stavebných firiem, bankového sektoru, obchodu a účtovníctva, nadšencov digitalizácie a tvorcovia softvérov.

}

11:00

trvanie 45 minút

Milan Seliak

odborník na podnikateľské prostredie

Michal Král

CEO Pricemania.sk

Milan Solík

E-commerce manager solik.sk

E-shopy po pandémii. Ako udržať predaje trvalo v dobrých číslach?

Pandémia priniesla zlatý vek e-commerce predaja. Aká je prognóza vývoja e-shopov po ústupe pandémie? V akých sektoroch je pokles predaja cez e-shopy najviac viditeľný? Nielen o týchto otázkach budeme diskutovať so skúsenými hosťami z praxe.

Predstavíme tipy na to, ako udržať e-shop trvalo v číslach ako počas pandémie a ukážeme, ako ušetriť automatizáciou e-shopu a na čo si dať pri jeho tvorbe pozor.

Prezradíme, v akej miere online predaj vstupuje do sektoru B2B a prečo a kedy zvažovať predaj cez marketplace (Alza, Mall, Aamazon). Povieme vám aj to, ako dôležitý je správny výber dopravy, platobných možnosti a kvalita zákazníckeho servisu.

}

12:00

trvanie 45 minút

Obedná prestávka

}

13:00

trvanie 45 minút

Aleš Bednařík

psychológ a spisovateľ

Zdroje šťastia a odolnosti

Skúsený rečník a psychológ sa príde podeliť so svojím návodom na to, ako robiť niečo pre šťastie svoje aj šťastie druhých. Dozviete sa, čomu sa máte venovať, aby sa vám to vrátilo tým, že budete šťastnejší a spokojnejší so svojím životom, ale zároveň aj odolnejší voči stresu a záťaži.
}

15:00

trvanie 45 minút

Milan Seliak

konzultant programu ONIX

Podnikateľská alchýmia: Kedy sa informačný systém stáva nevyhnutnosťou?

Viete, ako získať dokonalý prehľad nad zákazkami, ako ich sledovať bez zbytočnej administratívy? Túžite mať celý obchodný cyklus od cenovej ponuky až po fakturáciu pod jednou strechou, navyše jednoducho prepojený s e-shopom a účtovníctvom? Nechajte svoj biznis rásť a doprajte si jednoduchý a zároveň efektívny podnikový systém. Príďte sa pozrieť, v čom slovenským firmám pomáha ONIX a ako vie posunúť aj váš biznis.

6. deň

1. 6. 2022
Streda
}

9:00

trvanie
90 minút

Diskusia

Erika Matwij

Inštitút Rodinného Businessu

Milan Kovalančík

Majiteľ Mobilonline

Jaroslav Macík

Majiteľ Tokaj Macik Winery

Budovanie storočnej firmy môže byť realitou. Ako zvládajú slovenské firmy generačnú výmenu?

Príbehy úspešných slovenských firiem, ktoré riadi druhá či tretia generácia majiteľov svedčia o tom, že storočná firma nie je utópiou.

Čo to v praxi znamená? Myslieť pri plánovaní dopredu nie niekoľko rokov ale desaťročí a mať silu odovzdať svoje dielo ďalej. V pravý čas. A veľa odriekania, komunikácie a kompromisov. Ako zvládnuť túto náročnú výzvu a ako novej generácii uľahčiť prechod riadenia?

Spolu s expertkou na rodinné firmy Erikou Matwij budeme hľadať odpovede na otázky, kedy je ten správny čas na generačnú výmenu a čo robiť, ak v rodinných firmách nie je nasledovník. Úspešní podnikatelia sa podelia o svoje príbehy a ponúknu inšpiráciu – možno aj vám.

KROS
O nás
Blog
Kontakty