Menu

25. 5. – 1. 6. 2022

LEGISLATÍVA 2022   •   DIGITÁLNE ÚČTOVNÍCTVO   •   INFLÁCIA A RAST CIEN

E-SHOPY PO PANDÉMII     •    STAVEBNÍCTVO ONLINE    •    DAŇOVÁ PORADKYŇA

Stage pre
účtovníkov a mzdárov

Stage pre
podnikateľov

Stage pre
stavbárov

Zóna 1 na 1
Online konzultácie

Spíkri a hostia festivalu

Michal Horvát

Michal Horvát

Hlavný ekonóm NBS

Michalova vízia je budovať na Slovensku modernú národnú banku s dobrou medzinárodnou povesťou. Veľkú časť svojho štúdia a akademickej práce na univerzitách v Yorku a Oxforde venoval otázkam, ktoré súviseli s menovou a rozpočtovou politikou. Výsledky svojej práce publikoval v renomovaných medzinárodných časopisoch a prezentoval konferenciách po celom svete. Bol pri vzniku Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, zastupoval Slovensko v hospodárskych fórach na najvyššej expertnej úrovni. Počas pôsobenia na Ministerstve financií SR zastupoval Slovensko na rokovaniach o vstupe krajiny do eurozóny a následne v Hospodárskom a finančnom výbore EÚ.
Erika Matwij

Erika Matwij

Prezidentka Inštitútu rodinného biznisu

Erika je expertka na stratégiu a riadenie v rodinných firmách na Slovensku, majiteľka spoločností Human Inside a Inštitút Rodinného Businessu. Vyše 9 rokov podporuje rodinné podniky v oblasti stratégií, sprevádza ich v procesoch nástupníctva a generačnej výmeny, vedie rodinné rady v rodinných firmách a spisuje rodinné ústavy. Organizuje Medzinárodné kongresy rodinných firiem, založila a vedie Akadémiu Nástupcov, podporuje nielen zakladateľov, ale aj nástupcov v procese preberania rodinnej firmy. Je členkou Medzinárodnej akadémie pre výskum rodinných podnikov IFERA ako jediný zástupca zo Slovenska.

Matej Oravec

Matej Oravec

EY Slovensko

Matej Oravec sa ako tax manager na oddelení služieb daňového poradenstva spoločnosti EY Slovensko v Bratislave zameriava na oblasť zdaňovania fyzických osôb a automatizácie/robotizácie procesov v oblasti daní. Je certifikovaný daňový poradca a má desaťročnú prax, v rámci ktorej asistoval domácim aj nadnárodným klientom v širokej škále odvetví vrátane farmaceutického priemyslu, informačno-komunikačných technológií a výrobného priemyslu. Aktuálne sa aktívne zúčastňuje na projektoch automatizácie procesov a hľadaní vhodných na mieru pripravených klientskych riešení.
Anton Dano

Anton Dano

Segmentový manažér pre malých a stredných firemných klientov, Tatra banka, a.s.

Tono má v banke na starosti tvorbu, rozvoj a implementáciu stratégie pre živnostníkov, malých a stredných podnikateľov s obratom do 5 mil. Eur. Taktiež koordinuje a dohliada na jednotlivé aktivity, ktoré pripravuje banka pre podnikateľov tak, aby im na konci dňa pomohla zjednodušiť podnikateľský život. Jeho typickou vlastnosťou je robiť veci naplno a touto vlastnosťou infikuje svojich kolegov v banke, s cieľom prinášať neustále inovácie, ktoré pomôžu podnikateľom napredovať.

Ivo Mrena

Ivo Mrena

Country Lead Shoptet SK

Ivo má na starosti fungovanie Shoptetu na Slovensku. Začínal v reklamnej agentúre, neskôr prešiel do maketingu a pracoval napríklad pre Škoda Auto, T-mobile CZ alebo Home Credit. V Shoptete postupne buduje na Slovensku SAAS platformu číslo 1.

Tomáš Funtík

Tomáš Funtík

Viceprezident BIM asociácie Slovensko

Tomáš je autorom viac ako 80 odborných článkov v oblasti informačného modelovania stavieb a hlavným autorom prvej knižnej publikácie o BIM na Slovensku. Je hlavným organizátorom národnej BIM konferencie a súťaže BIM CHALLENGE a aktívne pôsobí v skupinách EU BIM Task Group, CEN TC 442 BIM a ECEC.

Marek Masaryk

Marek Masaryk

Associate Partner, služby pre lokálne firmy, KPMG na Slovensku

Marek pôsobí v KPMG na Slovensku od roku 2008, aktuálne na pozícií Associate Partner na oddelení účtovných služieb. Má viac ako 10-ročné skúsenosti v oblasti auditu a účtovníctva, špecializuje sa najmä na vedenie externých účtovných a mzdových služieb. Medzi jeho klientov patria spoločnosti z rôznych odvetví, akými sú sektor nehnuteľností, farmaceutické spoločností, spoločnosti v oblasti nových technológií, začínajúce spoločnosti, lokálne investičné skupiny, pobočky zahraničných spoločností a iné. Okrem slovenských účtovných predpisov má tiež skúsenosti aj s medzinárodnými účtovnými rámcami ako napríklad IFRS.

Katarína Synáková

Katarína Synáková

Daňová poradkyňa

Dane a účtovníctvo sú neodmysliteľnou súčasťou jej profesijného života. Vždy od vás rada počuje, že na legislatívu v softvéroch od KROSU sa môžete spoľahnúť. Jej lektorské zručnosti vysvetlia zložité témy zrozumiteľne pre každého. Odbornými vedomosťami prispieva do časopisu KROS NEWS a legislatívnych infospráv. Je členkou Slovenskej komory daňových poradcov.
Michal Král

Michal Král

CEO Pricemania.sk

Michal je zakladateľom popredného vyhľadávača tovaru Pricemania. V roku 2013 založil vzdelávací program pre e-commerce pod názov Pricemania Academy, v rámci ktorého top experti z praxe odovzdávajú skúsenosti majiteľom a marketérom . Michal realizuje konzultácie a dlhodobý mentoring pre ľudí, ktorý chcú byť úspešní v on-line podnikaní. Je autorom úspešného e-booku “13 najčastejších chýb e-shopov”. Michalovou víziou a zároveň snom je urobiť zo Slovenska špičku e-commerce v regióne.
Jaro Macik ml.

Jaro Macik ml.

CEO, vinár a vinohradník, PR & Marketing, TOKAI MACIK WINERY

4. generácia vinárov v rodine. Je tvárou vinárstva, aj keď sám hovorí, že celý obraz tvorí rodina. Už viac ako 25 rokov spolu s manželkou Erikou tvoria nerozlučnú dvojicu mladšej generácie v TOKAJ MACIK WINERY. Jaro, ako mladá krv priniesol moderné vína, no s rešpektom k tradícií sa venuje aj tradičným Tokajom. Venuje sa aj vinohradom, kde preberá skúsenosti po svojom otcovi. Študoval na City University v Seatle, Business Institute v Prahe, prešiel Vinárskou akadémiou a pýši sa aj titulom Someliér profesionál.

Slavo Tuleya

Slavo Tuleya

Zakladateľ customer experience štúdia Kiuub a CEO ZAKA.vc

Väčšinu svojho pracovného života strávil pri inováciách a startupoch, či už doma v Európe alebo Ázií. Pre automobilové a energetické korporácie pomáhal vytvárať nové produkty a služby, prípadne zakladať inovačné laboratória. Po návrate na Slovensko založil v roku 2019 inovačné štúdio Kiuub a taktiež je riaditeľom family venture housu ZAKA.vc, ktorý investuje do startupov naprieč strednou Európou. V investíciách sa okrem startupov venuje aj atraktivite tzv. „boring“ businessov a svoje myšlienky o týchto odvetviach zdieľa prostredníctvom newslettra CaffeineCapitalist.com.

Iveta Demčáková

Iveta Demčáková

Audítorka

Celý život, od svojich 18 rokov, je ako sama vtipne hovorí, „uväznená“ v účtovníctve. Dlhé roky pôsobí v riadení audítorského tímu pre súkromné aj štátne obchodné spoločnosti. Zameriava sa najmä na riadenie výrobných procesov a controlling v rôznych výrobných oblastiach ako strojárenstvo, energetika, chémia, textil, ale aj v odvetviach ako lesníctvo, poľnohospodárstvo či služby, kde má viac ako 30-ročnú prax.

Martin Spano

Martin Spano

Počítačový vedec a popularizátor umelej inteligencie

Prednáša na technologických konferenciách a aktívne sa zapája do verejnej diskusie o umelej inteligencii. Je autorom elektronickej knihy Umelá inteligencia v orechovej škrupinke, ktorá sa stala bestsellerom na AMAZON.com. V súčasnosti spolu s Marekom Policom z KROSU vydal knihu Nasleduj svoju vášeň.

Milan Solík

Milan Solík

E-commerce manager solik.sk

Značku Solík netreba vo zváracom svete zvlášť predstavovať. Milan je najmladší zo synov a najnovší Solík v rodinnej firme, kde sa tretí rok venuje online predaju. Využitá príležitosť s ochranným sortimentom počas pandémie rozbehla vlnu zmien a obrat eshopu v roku 2021 narástol medziročne o viac než 100%. Sila značky sa ukazuje aj vo veľkoobchode a zmeny procesov a použitých technológii, ktoré Milan koordinuje, nastávajú v celej firme. Najmladší z rodiny spolupracuje taktiež na najväčšom technologickom festivale v strednej Európe – Future Port Prague a v minulosti pomáhal s marketingovým veľtrhom Reshoper.

Peter Troják

Peter Troják

Člen predstavenstva KROS

Dohliada na víziu, dlhodobé zámery projektov a firmy, i na to, aby ľudia v nej šli spoločným smerom. Venuje sa podnikovým systémom, zavádzaniu a zlepšovaniu SCRUMU v KROSE, smerovaniu webového vývoja, sponzoringu a synchronizácií zložiek vedenia. Baví ho implementácia softskillových metód ako koučing či PCM, podporovanie šikovných ľudí a vytváranie priestoru pre dosahovanie ich cieľov. Takmer všetok voľný čas venuje svojim deťom, rád hrá hokej a spieva v Žilinskom miešanom zbore.

Kristína Tašková

Kristína Tašková

Daňová poradkyňa

Nezávislá daňová poradkyňa, ktorá svoje odborné skúsenosti získavala najmä v medzinárodnej daňovo-poradenskej spoločnosti. Tu sa zameriavala na poskytovanie širokého spektra daňového poradenstva prevažne v oblasti dane z príjmov a dane z pridanej hodnoty pre obchodné spoločnosti pôsobiace v rôznych výrobných oblastiach ale i služieb. Od roku 2015 je daňovou poradkyňou a členkou Slovenskej komory daňových poradcov. Momentálne vykonáva daňové poradenstvo prostredníctvom súkromnej praxe.
Marek Polic

Marek Polic

Člen predstavenstva KROS

Marek je člen vedenia spoločnosti KROS. Vo svojich rukách drží smerovanie ekonomických programov. Cieľ má jasný – spokojný zákazník 21.storočia. Je nadšencom digitalizácie a umelej inteligencie a webových riešení. Chce prinášať riešenia, ktoré výrazným spôsobom uľahčia prácu a život podnikateľom. V súčasnosti s Martinom Spanom vydal knihu Nasleduj svoju vášeň.

Aleš Bednařík 

Aleš Bednařík 

Psychológ,  rečník, spisovateľ a happytarián

Viac ako 25 rokov sa venuje komunikačným tréningom pre organizácie. Prednáškami pre firmy, verejnosť aj médiá popularizuje zaujímavé výskumy o tom, čo nás robí šťastnými, ako riešiť konflikty či ako pracovať s emóciami. Píše blog a publikuje knihy ako Sila pozitívnych emócií, Kurz vďačnosti. Venuje sa pozitívnej psychológii a učí ako byť happytariánom, čiže človekom, čo robí niečo pre šťastie svoje a šťastie druhých.

Juraj Jandzík

Juraj Jandzík

DATA Power, s.r.o. 

Od roku 2010 sa špecializuje ako senior konzultant na implementácie softvérov a optimalizácie firemných procesov. Medzi jeho úspešné projekty okrem iných patrí aj nastavenie softvérových procesov v skupine OHL ŽS, tunel Višňové a Ovčiarsko. Posledné tri roky má svoju vlastnú účtovnú a consultingovú spoločnosť, kde aplikuje moderný a inovatívny prístup k spôsobom účtovania aj veľkým klientom. Vo voľnom čase rád bicykluje, chodí na turistiku, skialpuje.

Milan Seliak

Milan Seliak

Odborník na podnikateľské prostredie

Manažér s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti riadenia a predaja. Viac ako 25 rokov sa venuje podnikateľskému prostrediu v oblasti B2B dát. Je aktívny vo viacerých asociáciách a pôsobí tiež ako Brand Cauncil v Superbrand. Cíti sa pohodlne v práci, ktorá dáva zmysel a má úžitok pre zákazníka a zamestnávateľa. Pomáha firmám rásť, hľadať obchodný potenciál a nových zákazníkov.
Ivana Jandzíková

Ivana Jandzíková

Business product owner

Ivka pracuje v KROSE od roku 2011. Počas pôsobenia na konzultáciách k programu OMEGA mala možnosť spoznať a navnímať potreby zákazníkov. Svoje skúsenosti teraz úročí na pozícii Bussiness product owner. Jej cieľom je prinášať inovatívne riešenia do obchodovania a vytvárať zaujímavé spolupráce, ktoré budú podporovať celkový úspech ekonomických programov od Krosu. Officeovú prácu vo voľnom čase vyvažuje adrenalínovým horským bicyklovaním.

KROS
O nás
Blog
Kontakty