Menu

25. 5. – 1. 6. 2022

LEGISLATÍVA 2022   •   DIGITÁLNE ÚČTOVNÍCTVO   •   INFLÁCIA A RAST CIEN

E-SHOPY PO PANDÉMII     •    STAVEBNÍCTVO ONLINE    •    DAŇOVÁ PORADKYŇA

Stage pre
účtovníkov a mzdárov

Stage pre
podnikateľov

Stage pre
stavbárov

Zóna 1 na 1
Online konzultácie

Stage pre stavbárov

Nazrite spolu s nami do digitálneho stavebníctva. Práca viacerých ľudí na projektoch, zdieľané dokumenty, výkresy či fotky stavby v reálnom čase v rôznych kútoch Slovenska. To je len malá ochutnávka toho, čo pre vás máme. Pozrieme sa aj na to, ako zvládnuť infláciu a nárast cien a prezradíme, aké novinky nájdete v online cenníkovej databáze CENEKON.

1. deň

25. 5. 2022
Streda

}

11:00

trvanie 45 minút

Milan Seliak

konzultant programu ONIX

Podnikateľská alchýmia: Kedy sa informačný systém stáva nevyhnutnosťou?

Viete, ako získať dokonalý prehľad nad zákazkami, ako ich sledovať bez zbytočnej administratívy? Túžite mať celý obchodný cyklus od cenovej ponuky až po fakturáciu pod jednou strechou, navyše jednoducho prepojený s e-shopom a účtovníctvom? Nechajte svoj biznis rásť a doprajte si jednoduchý a zároveň efektívny podnikový systém. Príďte sa pozrieť, v čom slovenským firmám pomáha ONIX a ako vie posunúť aj váš biznis.
}

12:00

trvanie 45 minút

Obedná prestávka

}

13:00

trvanie 45 minút

Diskusia

Mária Turská

konzultantka programu OMEGA

Ivo Mrena

Shoptet

Doba e-shopová: Teraz je správny čas na e-shop

Pandémia nás okrem kváskovania naučila aj viac nakupovať a predávať cez internet. Posuňte svoj e-shop znovu o krok ďalej. O tom, čo dnes od e-shopu zákazníci očakávajú, aké sú aktuálne trendy e-commerce predaja a ako ho jednoducho prepojiť s účtovným programom OMEGA budeme diskutovať so skúseným odborníkom z praxe.

}

14:00

trvanie 45 minút

Marcel Barčík

konzultant programu CENKROS 4

Novinky online riešení pre stavbárov

U nás sa nezaháľa. Prinášame vám novú archiváciu stavby na webe s možnosťou nahratia do CENKROS 4, ako aj nový prehliadač rozpočtov dostupný online. Ukážeme vám, ako tvoriť súpis realizovaných prác či komunikovať nad rozpočtom z akéhokoľvek miesta, kde sa nachádzate aj z mobilu či tabletu. Priebeh výstavby teraz jednoducho prepojíte s online KROS Fakturáciou. A určite poteší aj nová fotogaléria k stavbám.

}

15:00

trvanie 45 minút

Adam Pribela

architekt programu CENKROS 4

Ako jednoduchšie pracovať s výkresovou dokumentáciou

Aké problémy s výkresovou dokumentáciou aktuálne riešite a ako sa s nimi dokážete vysporiadať? Prezradíme vám, ako lepšie pochopiť, čo oceňoval rozpočtár a čo oceňovala stavebná firma. Predstavíme zdieľanie projektovej dokumentácie s výpočtami výmer, ku ktorému majú prístup v reálnom čase všetci zo stavby (investor, rozpočtár, projektant, zhotoviteľ). A to zďaleka nie je všetko.

4. deň

30. 5. 2022
Pondelok
}

9:00

trvanie 90 minút

Diskusia

Miroslav Puškár

Ukrajinská spilka

Martin Brňák

Červený kríž

Martina Ďurčová

CAMP Žilina

Katarína Synáková

Daňová poradkyňa

Peter Troják

Člen predstavenstva KROS

Pomoc Ukrajine: Návod na použite pre podnikateľov

O dobrých veciach treba hovoriť. Preto prinášame diskusiu, v ktorej vám ponúkame pohľad do zákulisia pomoci Ukrajine. Nedávno nám pod nosom za noc vyrástol CAMP Žilina – najväčší tábor pre utečencov, ktorý je v plnej miere organizovaný silami dobrovoľníkov.

Ako funguje hľadanie ubytovania pre ľudí z Ukrajiny, s čím sa boria dobrovoľníci, aké povinnosti majú utečenci a ako je to so zamestnávaním Ukrajincov v slovenských firmách?

O vzácne skúsenosti z prvej línie sa podelia zakladatelia CAMPU Žilina, Ukrajinskej spilky a zástupca Červeného kríža. Prezradíme vám, čo sme sa naučili o efektívnej pomoci Ukrajine a daňová poradkyňa prinesie pohľad na výdavky podnikateľov na pomoc Ukrajine z pohľadu dane.

}

11:00

trvanie 90 minút

Diskusia

Vladimír Jacko

Generálny riaditeľ, NDS,a.s.

Michal Horváth

Hlavný ekonón, Národná banka Slovenska

Jozef Gažo

BIPower

Slavo Tuleya

KIUUB

Ako ustáť infláciu a rast cien? Pohľad slovenských podnikateľov

Dramatický rast cien prináša podnikateľom nové riziká. Ako ich vidia odborníci z praxe? Prognózy vývoja cien predstaví Michal Horváth, hlavný ekonóm Národnej banky Slovenska.

V stavebníctve vzrástli ceny materiálov aj o viac ako 100 %. Firmy odstupujú od zmlúv so štátom aj samosprávami. Receptom na zvládnutie situácie má byť nový valorizačný vzorec z dielne Úradu pre verejné obstarávanie. Ako túto situáciu vidí Vladimír Jacko, generálny riaditeľ NDS, ktorá je v súčasnosti najväčším investorom na Slovensku?

Ani mimo stavebníctva pre slovenských podnikateľov neexistuje žiadny návod na to, ako zvládnuť turbulentnú dobu. Je pre firmy reálne možné vyhnúť sa zvyšovaniu cien svojich produktov či služieb? Znamená zvýšenie cien automaticky stratu zákazníkov?

Odpovede nielen na tieto otázky budeme hľadať s Jozefom Gažom, ktorý sa podelí o dlhoročné skúsenosti v strategickom plánovaní a Slavom Tuleyom, ktorý v duchu hesla „Nič nie je staršie ako včerajší úspech“ pomáha slovenským firmám reagovať na meniace sa potreby zákazníkov aj podmienok trhu.

5. deň

31. 5. 2022
Utorok

}

09:00

trvanie
90 minút

Diskusia

Matej Oravec

EY Slovensko

Anton Dano

Tatra banka

Miroslav Kubovčík

Microsoft

Marek Polic

KROS

Tomáš Funtík

BIM asociácia Slovensko

Martin Spano

futurista

Veľká debata k digitalizácii: Nevyužitá príležitosť alebo strašiak podnikateľov?

Mnohí slovenskí podnikatelia naskočili na vlnu digitalizácie. Online fakturácia, automatické spracovanie objednávok z e-shopu, inteligentný sklad či schvaľovanie podkladov na diaľku, aj priamo z mobilu – toto všetko ponúka digitalizácia.

Viete si predstaviť digitálne účtovníctvo či mzdy spracovávané celé online? Ako digitalizácia môže uľahčiť život aj vám a ušetriť nezmyselné náklady sa dozviete v diskusii s odborníkmi z praxe.

Prvýkrát sa na Slovensku vo verejnej diskusii k téme digitalizácie stretnú zástupcovia stavebných firiem, bankového sektoru, obchodu a účtovníctva, nadšencov digitalizácie a tvorcovia softvérov.

}

12:00

trvanie 45 minút

Obedná prestávka

}

13:00

trvanie 45 minút

Aleš Bednařík

psychológ a spisovateľ

Zdroje šťastia a odolnosti

Skúsený rečník a psychológ sa príde podeliť so svojím návodom na to, ako robiť niečo pre šťastie svoje aj šťastie druhých. Dozviete sa, čomu sa máte venovať, aby sa vám to vrátilo tým, že budete šťastnejší a spokojnejší so svojím životom, ale zároveň aj odolnejší voči stresu a záťaži.
}

14:00

trvanie 45 minút

Richard Miške

Cenekon Bratislava

Zmeny cien a novinky v cenníkovej databáze CENEKON

Prudký rast cien sa nevyhýba ani stavebnému sektoru. V mimoriadnej májovej verzii cenníkovej databázy CENEKON preto nájdete nanovo aktualizované ceny materiálov a technológii. Príďte si pozrieť, ako jednoducho a rýchlo vyhľadáte cenu položiek a zorientujete sa v cenníkoch. To všetko nielen na počítači, ale aj v mobile. Predstavíme aj novinky, na ktoré sa môžete tešiť v pripravovanej júlovej verzii.
}

15:00

trvanie 45 minút

Milan Seliak

konzultant programu ONIX

Podnikateľská alchýmia: Kedy sa informačný systém stáva nevyhnutnosťou?

Viete, ako získať dokonalý prehľad nad zákazkami, ako ich sledovať bez zbytočnej administratívy? Túžite mať celý obchodný cyklus od cenovej ponuky až po fakturáciu pod jednou strechou, navyše jednoducho prepojený s e-shopom a účtovníctvom? Nechajte svoj biznis rásť a doprajte si jednoduchý a zároveň efektívny podnikový systém. Príďte sa pozrieť, v čom slovenským firmám pomáha ONIX a ako vie posunúť aj váš biznis.

6. deň

1. 6. 2022
Streda
}

9:00

trvanie
90 minút

Diskusia

Erika Matwij

Inštitút Rodinného Businessu

Milan Kovalančík

Majiteľ Mobilonline

Jaroslav Macík

Majiteľ Tokaj Macik Winery

Budovanie storočnej firmy môže byť realitou. Ako zvládajú slovenské firmy generačnú výmenu?

Príbehy úspešných slovenských firiem, ktoré riadi druhá či tretia generácia majiteľov svedčia o tom, že storočná firma nie je utópiou.

Čo to v praxi znamená? Myslieť pri plánovaní dopredu nie niekoľko rokov ale desaťročí a mať silu odovzdať svoje dielo ďalej. V pravý čas. A veľa odriekania, komunikácie a kompromisov. Ako zvládnuť túto náročnú výzvu a ako novej generácii uľahčiť prechod riadenia?

Spolu s expertkou na rodinné firmy Erikou Matwij budeme hľadať odpovede na otázky, kedy je ten správny čas na generačnú výmenu a čo robiť, ak v rodinných firmách nie je nasledovník. Úspešní podnikatelia sa podelia o svoje príbehy a ponúknu inšpiráciu – možno aj vám.

}

12:00

trvanie 45 minút

Obedná prestávka

}

15:00

trvanie 45 minút

Diana Kimáková

vedúca oddelenia znaleckých programov

Top novinky pre znalcov. Na čo sa môžete tešiť?

Vo verzii 20.00 sa môžete tešiť na nové rozpočtové ukazovatele a novú funkciu pri nájme pozemkov porovnaním. Prezradíme vám viac aj o našej pripravovanej šikovnej aplikácii, ktorá znalcom výrazne zjednoduší prácu pri vykonávaní obhliadok v teréne. Rozhodne sa máte na čo tešiť.

KROS
O nás
Blog
Kontakty