Menu

25. 5. – 1. 6. 2022

LEGISLATÍVA 2022   •   DIGITÁLNE ÚČTOVNÍCTVO   •   INFLÁCIA A RAST CIEN

E-SHOPY PO PANDÉMII     •    STAVEBNÍCTVO ONLINE    •    DAŇOVÁ PORADKYŇA

Stage pre
účtovníkov a mzdárov

Stage pre
podnikateľov

Stage pre
stavbárov

Zóna 1 na 1
Online konzultácie

Stage pre účtovníkov a mzdárov

Pre účtovníkov a mzdárov sme namixovali svieži kokteil legislatívy, praktických rád a šikovných funkcií, ktoré vám ušetria kopec času. Pozrieme sa na najnovšie zmeny v zákonoch a nové stravné v praxi. O svoje skúsenosti sa podelia slovenskí účtovníci a vďaka digitalizácií nazrieme aj do budúcnosti účtovníctva.

1. deň

25. 5. 2022
Streda

}

09:00

trvanie
45 minút

Miroslava Horňáková

konzultantka programu OLYMP

Nové stravné v OLYMPE

Sumy stravného sa od 1. mája 2022 po troch rokoch opäť zvyšujú. Príďte si pozrieť, ako v OLYMPE zaevidovať poskytnutie stravného formou stravných lístkov alebo formou finančného príspevku. Správne použitie aj nastavenie zložiek mzdy týkajúcich sa stravovania spolu s ľahkosťou zvládneme.

}

10:00

trvanie
45 minút

Alena Kováčiková

konzultantka programu OLYMP

Prehľad najdôležitejších legislatívnych zmien od 1. 1. 2022

Mzdári u nás vždy nájdu pravidelný prísun čerstvých správ z legislatívy. Ani teraz sme nezaháľali. Príďte si vyzdvihnúť súhrn najdôležitejších legislatívnych zmien od 1. 1. 2022. Pozrieme sa na novinky v Zákonníku práce pre výpočet nároku na dovolenku, či na zmeny, ktoré platia pri výpočte exekúcií. Zameriame sa aj na podporu v čase skrátenej práce, o ktorú môžu zamestnávatelia požiadať.

}

11:00

trvanie 45 minút

Milan Seliak

konzultant programu ONIX

Podnikateľská alchýmia: Kedy sa informačný systém stáva nevyhnutnosťou?

Viete, ako získať dokonalý prehľad nad zákazkami, ako ich sledovať bez zbytočnej administratívy? Túžite mať celý obchodný cyklus od cenovej ponuky až po fakturáciu pod jednou strechou, navyše jednoducho prepojený s e-shopom a účtovníctvom? Nechajte svoj biznis rásť a doprajte si jednoduchý a zároveň efektívny podnikový systém. Príďte sa pozrieť, v čom slovenským firmám pomáha ONIX a ako vie posunúť aj váš biznis.

}

12:00

trvanie 45 minút

Obedná prestávka

}

13:00

trvanie 45 minút

Diskusia

Mária Turská

konzultantka programu OMEGA

Ivo Mrena

Shoptet

Doba e-shopová: Teraz je správny čas na e-shop

Pandémia nás okrem kváskovania naučila aj viac nakupovať a predávať cez internet. Posuňte svoj e-shop znovu o krok ďalej. O tom, čo dnes od e-shopu zákazníci očakávajú, aké sú aktuálne trendy e-commerce predaja a ako ho jednoducho prepojiť s účtovným programom OMEGA budeme diskutovať so skúseným odborníkom z praxe.

2. deň

26. 5. 2022
Štvrtok

}

09:00

trvanie 90 minút

Diskusia

Lukáš Mrižo

Konzultant ekonomických programov

Petra Hladká

Architekt ekonomických programov

Ján Jantošík

Architekt webových aplikácií

Peter Mikula

Architekt aplikácie FUSHKY

Novinky v ekonomických  programoch a smelé plány do budúcna

Na čo všetko sa u nás môžete tešiť v blízkej či ďalekej budúcnosti? Príďte si pozrieť, čo sa nám podarilo vytvoriť a aké novinky pre vás ešte chystáme.

Dozviete sa, prečo si viac ako 100 000 podnikateľov vybralo krosácku online fakturáciu, čo prináša nový online KROS Sklad a ako jednoducho dostanete pod kontrolu všetky projekty vďaka novej aplikácii Fushky. Budúcnosť našich softvérov vám predstavia ti najpovolanejší – architekti a tvorcovia našich programov.

}

11:00

trvanie 45 minút

Juraj Jandzik

DATA Power

Marek Masaryk

Associate Partner KPMG

Digitalizácia účtovníctva v praxi pohľadom účtovných firiem

Na trend digitalizácie naskočili už aj účtovníci. Čo by ste mali vedieť o digitalizácii účtovníctva, aby sa z neho nestala nočná mora? Ako pomáha účtovným firmám v praxi, v čom vidia najväčší prínos digitalizácie a ako im elektronické doklady pomáhajú šetriť náklady? Čo im v praxi naopak chýba? O svoje skúsenosti sa podelia zástupcovia účtovných firiem.

}

12:00

trvanie 45 minút

Obedná prestávka

}

13:00

trvanie 45 minút

Dana Hrošová

legislatívna analytička

Alena Ďurošková

konzultantka programu OMEGA

Elektronické doklady a digitálny archív v podvojnom účtovníctve

Účtovníctvo bez kopy papierov – sen väčšiny účtovníkov sa postupne stáva skutočnosťou. V OMEGE máme dvere k digitálnemu účtovníctvu otvorené. Príďte sa pozrieť, ako zmena legislatívy ovplyvnila spracovávanie účtovných záznamov a koľko času vám ušetria šikovné nástroje na automatické spracovanie dokladov – ELIS a Bločky. Vďaka novému elektronickému archívu vám dokonca pomôžeme vyprázdniť ťažké police so šanónmi.

}

14:00

trvanie 45 minút

Kristína Tašková

daňová poradkyňa

Opravy chýb minulých období

Náklady a výnosy sa v zásade vždy účtujú do účtovného obdobia, s ktorým vecne a časovo súvisia. Ako to však býva, v praxi občas dochádza k chybám. Nezúfajte. S daňovou poradkyňou si povieme, ako postupovať, ak ste v predchádzajúcich účtovných obdobiach niektoré náklady alebo výnosy zabudli zaúčtovať, prípadne boli zaúčtované v nesprávnej výške. 

3. deň

27. 5. 2022
Piatok

}

09:00

trvanie 45 minút

Lenka Beniačová

konzultantka programu ALFA plus

Ako na majetok u živnostníka?

Na evidenciu majetku a správny výpočet účtovných a daňových odpisov už viac nie ste sami. Vďaka ALFE plus všetko hravo zvládnete. Príďte si pozrieť, ako postupovať pri prerušení odpisov či pri vyradení majetku napríklad preradením do osobného užívania či predajom. Posvietime si taktiež na luxusné automobily aj na to, akú sumu vypočítaných odpisov si môžete zahrnúť do základu dane.

}

10:00

trvanie 45 minút

Katarína Synáková

daňová poradkyňa 

Ako na daňovú optimalizáciu

Poznáte optimalizačné triky? Či ste obchodná spoločnosť, jednoosobová s.r.o alebo drobný živnostník, mali by ste poznať nástroje, ktorými je možné znížiť si daň z príjmov. Príďte si vypočuť, ako robiť legálnu daňovú optimalizáciu.

}

11:00

trvanie 45 minút

Zuzana Danišková

konzultantka programu OMEGA

DPH (nielen) pre začiatočníkov. Čo o DPH ešte neviete?

Príďte si pozrieť, ako ľahko s OMEGOU spracujete DPH. Ukážeme vám, aké typy súm použiť pre faktúry i opravné doklady a predstavíme šikovné automatické funkcie, ktoré program ponúka.
}

12:00

trvanie 45 minút

Obedná prestávka

}

13:00

trvanie 45 minút

Diskusia

Martina Tichá

konzultantka programu OLYMP

Júlia Kyselová

legislatívna analytička

Kristína Tašková

daňová poradkyňa

Ivana Sobčáková

konzultantka programu OLYMP

Diskusia s daňovou poradkyňou: Finančný príspevok na stravovanie a stravovacie poukazy v praxi

Popri poskytovaní stravovacích poukazov sa zamestnávatelia od minulého roku pasujú aj s poskytovaním finančného príspevku na stravovanie. Na čo si dať pozor, akým chybám sa vyhnúť a ako si poskytovanie gastráčov či finančného príspevku na stravovanie čo najviac zjednodušiť?

V diskusii sa pozrieme na to, čo na túto problematiku hovorí legislatíva, ako to vyzerá v praxi aj to, ako vám s novým stravným pomôže OLYMP.

}

14:00

trvanie 45 minút

Lukáš Ďuriš

konzultant programu OLYMP

Najčastejšie otázky mzdárov z HOTLINE

Vy sa pýtate, my odpovedáme. Príďte si k nám pre odpovede na vaše najčastejšie otázky. Pozrieme sa na rozdiely zadávania materskej a rodičovskej dovolenky u ženy a muža. Ukážeme vám, ako sa zadáva skrátený pracovný úväzok a nezabudneme ani na evidovanie rôznych druhov neprítomností. Na záver si prejdeme, ako správne evidovať zmenu a dodatok zmluvy.

4. deň

30. 5. 2022
Pondelok
}

9:00

trvanie 90 minút

Diskusia

Miroslav Puškár

Ukrajinská spilka

Martin Brňák

Červený kríž

Martina Ďurčová

CAMP Žilina

Katarína Synáková

Daňová poradkyňa

Peter Troják

Člen predstavenstva KROS

Pomoc Ukrajine: Návod na použite pre podnikateľov

O dobrých veciach treba hovoriť. Preto prinášame diskusiu, v ktorej vám ponúkame pohľad do zákulisia pomoci Ukrajine. Nedávno nám pod nosom za noc vyrástol CAMP Žilina – najväčší tábor pre utečencov, ktorý je v plnej miere organizovaný silami dobrovoľníkov.

Ako funguje hľadanie ubytovania pre ľudí z Ukrajiny, s čím sa boria dobrovoľníci, aké povinnosti majú utečenci a ako je to so zamestnávaním Ukrajincov v slovenských firmách?

O vzácne skúsenosti z prvej línie sa podelia zakladatelia CAMPU Žilina, Ukrajinskej spilky a zástupca Červeného kríža. Prezradíme vám, čo sme sa naučili o efektívnej pomoci Ukrajine a daňová poradkyňa prinesie pohľad na výdavky podnikateľov na pomoc Ukrajine z pohľadu dane.

}

11:00

trvanie 90 minút

Diskusia

Vladimír Jacko

Generálny riaditeľ, NDS,a.s.

Michal Horváth

Hlavný ekonón, Národná banka Slovenska

Jozef Gažo

BIPower

Slavo Tuleya

KIUUB

Ako ustáť infláciu a rast cien? Pohľad slovenských podnikateľov

Dramatický rast cien prináša podnikateľom nové riziká. Ako ich vidia odborníci z praxe? Prognózy vývoja cien predstaví Michal Horváth, hlavný ekonóm Národnej banky Slovenska.

V stavebníctve vzrástli ceny materiálov aj o viac ako 100 %. Firmy odstupujú od zmlúv so štátom aj samosprávami. Receptom na zvládnutie situácie má byť nový valorizačný vzorec z dielne Úradu pre verejné obstarávanie. Ako túto situáciu vidí Vladimír Jacko, generálny riaditeľ NDS, ktorá je v súčasnosti najväčším investorom na Slovensku?

Ani mimo stavebníctva pre slovenských podnikateľov neexistuje žiadny návod na to, ako zvládnuť turbulentnú dobu. Je pre firmy reálne možné vyhnúť sa zvyšovaniu cien svojich produktov či služieb? Znamená zvýšenie cien automaticky stratu zákazníkov?

Odpovede nielen na tieto otázky budeme hľadať s Jozefom Gažom, ktorý sa podelí o dlhoročné skúsenosti v strategickom plánovaní a Slavom Tuleyom, ktorý v duchu hesla „Nič nie je staršie ako včerajší úspech“ pomáha slovenským firmám reagovať na meniace sa potreby zákazníkov aj podmienok trhu.

}

13:00

trvanie 45 minút

Obedná prestávka

}

14:00

trvanie 45 minút

Lucia Dančíková

konzultantka programu OMEGA

Šikovné funkcie OMEGY, ktoré šetria čas

Spoznajte sa s OMEGOU ešte bližšie a využite šikovné funkcie, ktoré ponúka. Import BV, šikovné príkazy na úhradu, overovanie IBAN a užitočné tlačové zostavy vám každodenne ušetria kopec času. Aj keď v  OMEGE účtujete už niekoľko rokov, vždy vám môže ponúknuť niečo nové. Pretože zložíte veci robíme s OMEGOU jednoducho.

}

15:00

trvanie 45 minút

Zdenka Hrenáková

konzultantka programu OMEGA

Ako na majetok v podvojnom účtovníctve?

Evidencia majetku, od jeho obstarania až po vyradenie, bude pre vás vďaka OMEGE hračkou. Pomôžeme vám zorientovať sa v paragrafoch týkajúcich sa dlhodobého majetku. Naučíme vás správne vyhodnotiť o aký typ pohybu ide, aký spôsob predaja zvoliť, aj to, aký vplyv to bude mať na daň z príjmov PO.

5. deň

31. 5. 2022
Utorok

}

09:00

trvanie
90 minút

Diskusia

Matej Oravec

EY Slovensko

Anton Dano

Tatra banka

Miroslav Kubovčík

Microsoft

Marek Polic

KROS

Tomáš Funtík

BIM asociácia Slovensko

Martin Spano

futurista

Veľká debata k digitalizácii: Nevyužitá príležitosť alebo strašiak podnikateľov?

Mnohí slovenskí podnikatelia naskočili na vlnu digitalizácie. Online fakturácia, automatické spracovanie objednávok z e-shopu, inteligentný sklad či schvaľovanie podkladov na diaľku, aj priamo z mobilu – toto všetko ponúka digitalizácia.

Viete si predstaviť digitálne účtovníctvo či mzdy spracovávané celé online? Ako digitalizácia môže uľahčiť život aj vám a ušetriť nezmyselné náklady sa dozviete v diskusii s odborníkmi z praxe.

Prvýkrát sa na Slovensku vo verejnej diskusii k téme digitalizácie stretnú zástupcovia stavebných firiem, bankového sektoru, obchodu a účtovníctva, nadšencov digitalizácie a tvorcovia softvérov.

}

11:00

trvanie 45 minút

Milan Seliak

odborník na podnikateľské prostredie

Michal Král

CEO Pricemania.sk

Milan Solík

E-commerce manager solik.sk

E-shopy po pandémii. Ako udržať predaje trvalo v dobrých číslach?

Pandémia priniesla zlatý vek e-commerce predaja. Aká je prognóza vývoja e-shopov po ústupe pandémie? V akých sektoroch je pokles predaja cez e-shopy najviac viditeľný? Nielen o týchto otázkach budeme diskutovať so skúsenými hosťami z praxe.

Predstavíme tipy na to, ako udržať e-shop trvalo v číslach ako počas pandémie a ukážeme, ako ušetriť  automatizáciou e-shopu a na čo si dať pri jeho tvorbe pozor.

Prezradíme, v akej miere online predaj vstupuje do sektoru B2B a prečo a kedy zvažovať predaj cez marketplace (Alza, Mall, Amazon). Povieme vám aj to, ako dôležitý je správny výber dopravy, platobných možnosti a kvalita zákazníckeho servisu.

}

12:00

trvanie 45 minút

Obedná prestávka

}

13:00

trvanie 45 minút

Aleš Bednařík

psychológ a spisovateľ

Zdroje šťastia a odolnosti

Skúsený rečník a psychológ sa príde podeliť so svojím návodom na to, ako robiť niečo pre šťastie svoje aj šťastie druhých. Dozviete sa, čomu sa máte venovať, aby sa vám to vrátilo tým, že budete šťastnejší a spokojnejší so svojím životom, ale zároveň aj odolnejší voči stresu a záťaži.
}

15:00

trvanie 45 minút

Milan Seliak

konzultant programu ONIX

Podnikateľská alchýmia: Kedy sa informačný systém stáva nevyhnutnosťou?

Viete, ako získať dokonalý prehľad nad zákazkami, ako ich sledovať bez zbytočnej administratívy? Túžite mať celý obchodný cyklus od cenovej ponuky až po fakturáciu pod jednou strechou, navyše jednoducho prepojený s e-shopom a účtovníctvom? Nechajte svoj biznis rásť a doprajte si jednoduchý a zároveň efektívny podnikový systém. Príďte sa pozrieť, v čom slovenským firmám pomáha ONIX a ako vie posunúť aj váš biznis.

6. deň

1. 6. 2022
Streda
}

9:00

trvanie
90 minút

Diskusia

Erika Matwij

Inštitút Rodinného Businessu

Milan Kovalančík

Majiteľ Mobilonline

Jaroslav Macík

Majiteľ Tokaj Macik Winery

Budovanie storočnej firmy môže byť realitou. Ako zvládajú slovenské firmy generačnú výmenu?

Príbehy úspešných slovenských firiem, ktoré riadi druhá či tretia generácia majiteľov svedčia o tom, že storočná firma nie je utópiou.

Čo to v praxi znamená? Myslieť pri plánovaní dopredu nie niekoľko rokov ale desaťročí a mať silu odovzdať svoje dielo ďalej. V pravý čas. A veľa odriekania, komunikácie a kompromisov. Ako zvládnuť túto náročnú výzvu a ako novej generácii uľahčiť prechod riadenia?

Spolu s expertkou na rodinné firmy Erikou Matwij budeme hľadať odpovede na otázky, kedy je ten správny čas na generačnú výmenu a čo robiť, ak v rodinných firmách nie je nasledovník. Úspešní podnikatelia sa podelia o svoje príbehy a ponúknu inšpiráciu – možno aj vám.

}

11:00

trvanie 45 minút

Iveta Demčáková

audítorka 

Ako účtovať úvery, lízingy a ich splátky?

Spravte si jasno v problematickej oblasti úverov a lízingov. Certifikovaná audítorka vás naučí, ako si s nimi poradiť v účtovníctve bez zbytočných vrások. Pri účtovaní to však nekončí. Častou chybou v praxi je ich nesprávne vykazovanie v účtovnej závierke a poznámkach. Robíte ju aj vy?

}

12:00

trvanie 45 minút

Obedná prestávka

}

13:00

trvanie 45 minút

Jaroslava Svrčková

konzultantka programu ALFA plus

Stravovanie zamestnancov a živnostníka po novom

Na zmenu výšky stravného od 1. mája 2022 si posvietime aj z pohľadu živnostníkov. Aké zmeny nastanú v stravovaní zamestnancov a aký vplyv budú mať na daňové výdavky? Ukážeme vám, ako ručne evidovať mzdové záväzky, ale aj to, ako si viete pomôcť automatickým importom z OLYMPU. Prezradíme tiež, ako sa popasovať s účtovaním finančného príspevku na stravovanie pre živnostníka.

}

14:00

trvanie 45 minút

Andrea Kuráňová

legislatívna analytička

Júlia Ďurcová

konzultantka programu ALFA plus

Elektronické doklady a archív v jednoduchom účtovníctve

V ALFE plus máme dvere k digitalnému účtovníctvu otvorené. Príďte sa pozrieť, ako zmena legislatívy ovplyvnila spracovávanie účtovných záznamov a koľko času vám ušetrí šikovný nástroj na automatické spracovanie pokladničných dokladov – Bločky. Vďaka novému elektronickému archívu vám dokonca pomôžeme vyprázdniť ťažké police so šanónmi.

KROS
O nás
Blog
Kontakty