Menu

KROS NEWS 1/2022 pre ALFU plus: Daňové priznanie fyzických osôb za rok 2021

KROS NEWS

Objavte KROS NEWS
v nových Balíkoch podpory

Neprehliadnite januárové vydanie legislatívneho časopisu KROS NEWS pre používateľov softvéru ALFA plus, ktoré pre vás s nadšením a zápalom pripravujeme už tretí rok. Veríme, že vám opäť pomôže zvládnuť náročnú daňovú sezónu, ktorá nás čaká v najbližších mesiacoch.

Daňové priznanie fyzických osôb za rok 2021

DPFO za rok 2021 je daňovník povinný podať do 31. marca 2022. Túto povinnosť máte, ak vaše celkové zdaniteľné príjmy za rok 2021 boli vyššie ako 2 255,72 eur, ak ste dosiahli daňovú stratu alebo na základe rozhodnutia správcu dane. V najnovšom čísle časopisu KROS NEWS vás upozorníme na to, že v daňovom priznaní FO typu B nastalo niekoľko zmien. Zvýšilo sa životné minimum, ktoré má vplyv na výpočet NČZD na daňovníka a na manželku, aj na výšku daňového bonusu. Nezdaniteľná časť na kúpeľnú starostlivosť bola zrušená, upravuje sa vykazovanie daňových strát a znížila sa hranica príjmov pre uplatnenie 15 % sadzby dane. V časopise nájdete všetko potrebné pre splnenie vašej daňovej povinnosti.

V čísle 1/2022 rozoberáme aj témy:

  • Odpočet daňovej straty u fyzických osôb za rok 2021
  • Daňový bonus na dieťa
  • Osobitný spôsob úhrady DPH od roku 2022
  • Závierka účtovníctva – vysporiadanie neuhradených faktúr

KROS NEWS nájdete v KROS účte

Prístup k exkluzívnemu obsahu legislatívneho časopisu KROS NEWS získate s platným Balíkom podpory ŠTANDARD alebo PRÉMIUM. Stačí sa prihlásiť do svojho KROS účtu a stiahnuť si aktuálne číslo. Nájdete tam aj archív starších čísel, ku ktorým sa môžete kedykoľvek vrátiť.

Zdieľať
Súvisiace témy k článku
KROS
O nás
Blog
Kontakty