Menu

KROS NEWS 4/2021 pre ALFU plus: Finančný príspevok na stravu

KROS NEWS

Objavte KROS NEWS
v nových Balíkoch podpory

Ani horúčavy, ktoré udreli v plnej sile, nás neodradia dokončiť letné číslo legislatívneho časopisu KROS NEWS. Už o pár dní vám prinesieme kopec užitočných tém, ktoré uľahčia prácu každému účtovníkovi a používateľovi softvéru ALFA plus. Pozrite sa, na čo sa môžete tešiť.

Finančný príspevok na stravu z pohľadu živnostníka

Aké má živnostník možnosti a aké výdavky si v súvislosti so stravou môže zahrnúť do daňových výdavkov? Kedy si SZČO nemôže uplatniť výdavky na vlastné stravovanie? Odpovede nielen na tieto otázky pre vás dala dokopy legislatívna analytička Ing. Miroslava Horňáková. Prezradí vám tiež, že v národnej rade je práve návrh novely Zákonníka práce aj zákona o dani z príjmov, podľa ktorého by živnostníci nemuseli od 1. januára 2022 preukazovať výdavky na stravné dokladom. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne.

V čísle 4/2021 pripravujeme aj témy:

 • Finančný príspevok na stravu z pohľadu zamestnávateľa
 • Internetový predaj tovaru od 1. 7. 2021
 • Internetový predaj od 1. 7. 2021. Ako na to v ALFE plus?
 • Tvorba a čerpanie sociálneho fondu v jednoduchom účtovníctve
 • Bločky – digitálny archív a účtovanie v ALFE plus

  KROS NEWS nájdete v KROS účte

  Prístup k exkluzívnemu obsahu legislatívneho časopisu KROS NEWS získate s platným Balíkom podpory ŠTANDARD alebo PRÉMIUM. Stačí sa prihlásiť do svojho KROS účtu a stiahnuť si aktuálne číslo. Nájdete tam aj archív starších čísel, ku ktorým sa môžete kedykoľvek vrátiť.

  Zdieľať
  Súvisiace témy k článku
  KROS
  O nás
  Blog
  Kontakty