Menu
  1. HYPO
  2. Všeobecná hodnota

Výpočet všeobecnej hodnoty

Potrebujete stanoviť všeobecnú hodnotu pre stavby, pozemky, porasty alebo stavby na odstránenie? Spoľahnite sa na znalecký program HYPO, ktorý vám ju pomôže určiť.

Vyskúšajte zadarmo

Cenník

Na určenie všeobecnej hodnoty stavieb a pozemkov využite metódu polohovej diferenciácie, porovnávaciu metódu alebo kombinovanú metódu.

 

Metóda polohovej diferenciácie

HYPO za vás vypočíta všeobecnú hodnotu pomocou koeficientu polohovej diferenciácie. Správne zadať koeficient vám pomôže číselník doporučených priemerných koeficientov predajnosti.

 

Porovnávacie metóda

S porovnávacou metódou stanovíte komplexnú všeobecnú hodnotu pre stavby, byty a nebytové priestory. V prípade bytov oceníte funkciu Inzeráty Online, ktorá vám vyhľadá a automaticky vyplní údaje v tabuľke Porovnateľné nehnuteľnosti.

 

Kombinovaná metóda

Pomocou kombinovanej metódy v programe HYPO určíte všeobecnú hodnotu váhovým priemerom medzi výnosovou a technickou hodnotou nehnuteľnosti výlučne pre stavby.

HYPO vám pomôže pri ohodnocovaní nehnuteľností a uľahčí tak každodennú prácu. Presvedčte sa sami. Stiahnite si demoverziu a vytvorte zadarmo až 10 posudkov.

Vyskúšajte zadarmo Cenník

KROS
O nás
Blog
Kontakty