Menu

KROS Dev Meetup #6

Roslyn C# Source Generators / Bicep – Infrastructure as Code

28. september 2021 17:00 | online, ZOOM

Na najbližšom online KROS Dev Meetupe si priblížime C# Source Generators a povieme si aj o spravovaní infraštruktúry pomocou nástroja Bicep. Tešíme sa na vás 28. septembra o 17-tej cez ZOOM: https://us02web.zoom.us/j/83430269392

Účasť je ako vždy ZDARMA.

Ak by ste chceli vedieť, aké sú naše meetupy, nakuknite do záznamov z tých predošlých: https://www.youtube.com/playlist?list=PLuLCIjnOyIav8FRwQzwgdhVHTa8aEWleQ

Sledujte nás aj na Meetup.com.

Program meetupu

}

17:00

Uvítanie

}

17:05

Roslyn C# Source Generators (Milan Martiniak)

C# Source Generators sú relatívna novinka v .NET ekosystéme. Umožňujú zbaviť sa mechanicky písaného kódu, ktorý sa v projekte často opakuje.
Vysvetlíme si, ako fungujú a pozrieme sa, na ktoré scenáre sú vhodné. Na reálnom demo príklade ukážeme, ako sa takýto generátor dá vytvoriť.

}

18:00

Bicep – Infrastructure as Code (Stano „Gabo“ Peťko)

Pred necelým rokom sme mali prednášku Infrastructure as Code s využitím Terraformu. Tentokrát vám ukážeme, ako sa dá infraštruktúra spravovať pomocou nástroja Bicep a v čom sú rozdiely oproti Terraform-u.

}

19:00

Virtuálne pivoVoľná diskusia pri dobrom pive (alebo inom obľúbenom nápoji).

O prednášajúcich 

Milan Martiniak, KROS

Od 2007 pôsobí ako .NET vývojár v spoločnosti KROS a.s. V minulosti sa venoval vývoju desktopových aplikácií (WinForms a WPF). Posledných pár rokov sa sústreďuje na Cloud Development (ASP.NET Core, AZURE, …).

Stano „Gabo“ Peťko, KROS

Od roku 2004 pracuje ako .NET vývojár v spoločnosti KROS a. s. V minulosti pracoval na vývoji desktopových aplikácií. Posledných pár rokov .NET Core a orientácia na API služby. Popri tom čiastočne DevOps (Azure).

KROS
O nás
Blog
Kontakty