Menu

KROS Dev Meetup #8

Novinky v rýchlosti webu / Nová KROS dátová analytika očami vývojára

18. október 2022 | KROS a.s. (6. poschodie), A. Rudnaya 21, Žilina

Na najbližšom KROS Dev Meetupe si predstavíme novinky zrýchľujúce webové aplikácie a ukážeme efektívne a lacné riešenie pre dátovú analytiku, ktoré v KROSE zavádzame. Po dlhej pandemickej prestávke sa na vás tešíme opäť osobne. Pivo a pizza sú zabezpečené. Účasť je ako vždy ZDARMA.

Parkovať je možné pri budove Vuralu (spoplatnené) alebo bezplatne na parkovacích miestach v priľahlých uličkách (napr. na ulici Juraja Papánka).

V prípade záujmu dostupné aj cez ZOOM.

Ak váhate, či to stojí za to, pozrite si záznamy z predošlých meetupov a posúďte sami. Sledujte nás aj na meetup.com.

Program meetupu

}

18:00

Úvod

}

18:05

Novinky v rýchlosti webu

Spíker: Martin Michálek

Vývoj technológií umožňuje v prehliadačoch robiť natívne a teda veľmi efektívne veci, ktoré predtým neboli možné. Vybral som pre vás niekoľko z nich, ktoré môžete hneď začať implementovať na produkcii. Stačí vedieť, kam sa čo hodí, a to vám na prednáške ukážem.

}

19:05

Prestávka na občerstvenie

}

19:20

Rodiaca sa nová KROS dátová analytika očami vývojára

Spíker: Marián „Majo“ Mikula

Postupným prechodom do online riešení sa do cloudového sveta snažíme dostať aj našu dátovú analytiku. Našli sme pre nás efektívne, extra lacné, serverless riešenie postavené na technológiach PowerBI, Azure Data Lake a Azure Synapse s vychytávkami ako Parquet files a Incremental Refresh. A presne o tomto vám porozprávam.

}

20:20

Voľná diskusia

Voľná diskusia a networking pri pive a inom občerstvení.

O prednášajúcich 

Martin Michálek, Frontendisti.cz

Konzultant rýchlosti webov v PageSpeed.cz, školiteľ, autor článkov a knižiek o CSS a modernom frontende na VzhuruDolu.cz.

Marián „Majo“ Mikula, KROS

Webový vývojár v KROSE od roku 2008. Prešiel si niekoľkými projektami a od fullstack vývojára sa postupne dostal až na backend. Akuálne sa zameriava hlavne na Cloud Development (ASP.NET, Azure, DevOps, …).

KROS
O nás
Blog
Kontakty