Program Daňové priznania 2013

Daňové priznania je bezplatný program, ktorý slúži na vyplnenie daňového priznania k dani z príjmov FO typu A a B a daňového priznania z motorových vozidiel za rok 2013. Obsahuje aktuálne tlačivá za rok 2013!

Daňové priznanie FO za rok 2013 pripravené.

TIP 1: Pripravili sme aj tlačenú publikáciu Daňové priznanie 2013, ktorá vám pomôže vyplniť DPFO typ B. 

TIP 2: Ak potrebujete tlačivá daňových priznaní právnických osôb (DPPO), vyskúšajte program OMEGA.

TIP 3: Stiahnite si zadarmo aj prehľad 2014 01 Sadzby dane k DPMV za rok 2013.pdf

Aktuálne tlačivá daňových priznaní 2013:

Súbory na stiahnutie:

Pred stiahnutím súborov vyplňte, prosím, nasledovné údaje:

* povinná položka

Prečo využiť program Daňové priznanie 2013

  • Program je bezplatný a rovnako aj všetky jeho aktualizácie.
  • V programe môžete spracovať 10 priznaní DPFO typu A, 10 priznaní DPFO typu B a 2 priznania k dani z motorových vozidiel za každý kraj.
  • Nemusíte zháňať tlačivá, z programu jednoducho vytlačíte daňové priznanie, podpíšete a odovzdáte (je akceptované daňovými úradmi).
  • Každé daňové priznanie je uložené v samostatnom súbore, môžete teda vytvárať priznania pre viaceré fyzické osoby a tiež daňové priznania k dani z motorových vozidiel pre viaceré vozidlá.
  • Vaše priznania máte uložené, môžete ich editovať alebo sa k nim kedykoľvek vrátiť. Daňové priznania môžete uložiť do PDF a poslať emailom alebo podať elektronicky pomocou exportu do XML (DPFO typ B). 
  • Program Vám pomôže s vyplnením daňového priznania - niektoré údaje sám prepočíta a doplní.
  • Program Daňové priznanie je podľa serveru www.zive.sk najpoužitelnejší pre vyplnennie daňových priznaní. Aj v roku 2012 získal program Daňové priznania v teste na serveri zive.sk 8 z 10 bodov!
  • Nestíhate podať daňové priznanie do 31.3.2014? V tomto roku môžete požiadať o predlženie lehoty na podanie DP. Stačí túto informáciu oznámiť daňovému úradu. Daňové priznanie je možné podať najneskôr do 30.6.2014 alebo do 30.9.2014, ak máte príjmy zo zahraničia. Predĺženie nie je možné pri firmách v likvidácii.  

 

Informácie pre používateľov programov ALFA, ALFA plus a OMEGA:

  • Používatelia programu ALFA (verzia 19.50 a vyššia) a ALFA plus (verzia 4.20 a vyššia) si môžu vytlačiť daňové priznania z motorových vozidiel za rok 2013 priamo v ich programe! Používatelia programu OMEGA (verzia 17.00 a vyššia) môžu vytlačiť daňové priznanie z motorových vozidiel priamo z programu OMEGA so zakúpeným modulom Kniha jázd.
  • Program Daňové priznania 2013 je súčasťou programu ALFA plus, no spúšťa sa cez samostatnú ikonu na ploche. Ak máte v počítači nainštalovaný program Daňové priznania z minulého roka, je potrebné znovu stiahnuť aktuálny program z tejto stránky, pretože v starom programe je možné vyplniť iba daňové priznania za rok 2012!

 

Publikácia Daňové priznanie 2013

 • Pripravili sme pre Vás ďalšiu pomôcku - sprievodcu vyplnením priznania k dani z príjmov FO typ B s príkladmi. Cena tlačenej verzie je 9,90 € s DPH + poštovné a balné 2 € s DPH.
 • Viac informácií

Objednať

Postup na inštaláciu programu

 • Stiahnite súbor z tabuľky, spustite ho a postupujte podľa inštrukcií inštalátora.
 • Program spustíte kliknutím na ikonu Daňové priznania na ploche.

danove priznanie.ico

Pre správne fungovanie programu Daňové priznania je potrebné, aby ste mali nainštalovaný program Adobe Reader verzie 8.x alebo vyšší s lokalizáciou pre Stredoeurópske jazyky (CE). Program Adobe Reader si môžete stiahnuť aj z tejto stránky. Program Daňové priznania sa nainštaluje ako súčasť programu ALFA plus - jednoduché účtovníctvo, môžete ho však bezplatne používať, aj keď nebudete viesť účtovníctvo v programe ALFA plus.

Ako vyplniť daňové priznanie za rok 2013? 

danove priznanie.ico

 • Spustite program Daňové priznania pomocou ikony na ploche.

 • V úvodnom okne vyberte typ daňového priznania, ktoré chcete vyplniť a stlačte tlačidlo Pokračuj.

 • V tejto chvíli je k dispozícii aktuálne tlačivo daňového priznania k dani z motorových vozidiel (DPMV) za rok 2013.
 • Daňové priznania FO A a FO B zatiaľ nevypĺňajte - aktuálne tlačivá budú k dispozícii v novej verzii programu 20.2.2014.

Daňové priznanie k dani z motorových vozidieľ za rok 2013

 • Cez tlačidlo Pridaj vytvorte nové daňové priznanie a vyplňte potrebné údaje. 

Daňové priznania z roku 2012

 • Ak potrebujete vidieť / spustiť Vaše daňové priznania z roku 2012 alebo iných rokov, je potrebné ich otvoriť v staršom programe Daňové priznania.

 

Užitočné pomôcky a tipy pri práci s programom Daňové priznanie

  • Súčasťou programu Daňové priznania sú aj poučenia pre vypĺňanie vo formáte PDF. K poučeniu sa dostanete cez tlačidlo "Poučenie" priamo pri vytváraní daňového priznania.
  • V daňových priznaniach vypĺňate len biele polia. Šedé polia nevypĺňate, sú neprístupné. Väčšinou sú to súčtové riadky, ktoré program sám vypočíta a vyplní.
  • Program pomáha pri dopĺňaní odpočítateľných položiek na daňovníka a na manželku (manžela) od základu dane. V daňovom priznaní FO typu A sa v riadku 37 a 38 nachádzajú voľby na daňovníkana manželku (manžela). Po ich zapnutí program automaticky doplní príslušné sumy odpočtu od základu dane (sumu odpočtu na manželku / manžela vyplní na základe r. 30). V daňovom priznaní FO typu B sa tieto voľby nachádzajú v riadku 77 a 78.
  • V niektorých riadkoch daňového priznania FO si môžete vyplniť vlastnú sumu, môžete prepísať sumu vypočítanú programom. Sú to napr. riadok pre uvedenie zaplatenia 2 % dane, riadok pre uvedenie paušálnych výdavkov v riadku 11 tabuľky č. 1 v daňovom priznaní typ B a pod. Pre vyplnenie vlastnej sumy najskôr zapnite voľbu Vlastná suma, následne sa zmení šedé pole na biele a môžete ho editovať.
  • Pripravujeme aj tlačenú publikáciu Daňové priznanie 2013, ktorá vám pomôže vyplniť DPFO typ B.
  • Stiahnite si zadarmo aj prehľad 2014 01 Sadzby dane k DPMV za rok 2013.pdf

 

Odber e-mailových noviniek

 • Prihláste sa na bezplatný odber emailových noviniek k programu Daňové priznania. Budeme vás priebežne informovať o nových verziách programu. Prihlásenie na odber (zaškrtnite Daňové priznania).

 PRIHLÁSIť

Názory používateľov

 • Dobrý deň Ing. Králik, veľmi si vážim Vašu ochotu, že ste môj mail odovzdali kompetentným a že si vážite každého zákazníka. P.Dingová mi poslala radu ako si DP vytlačiť. Touto cestou chcem Vám a vašim spolupracovníkom zo srdca poďakovať za ohromnú pomoc pri vypĺňaní daňového priznania. Je to úžasné, že si vypíšem základné údaje a všetky riadky, ktoré je potrebné vyplniť, program  urobí za mňa. Čítať 13 strán, študovať §, na to naozaj nemám čas. Veľmi pomáhate všetkým ľudom, ktorí potrebujú vyplniť daňové priznanie. Vo vašom programe sa pracuje oveľa lepšie ako v programe finančnej správy. Ešte raz ďakujem [p. Alena Kadlečíková, 26. 3. 2014]

 • Ďakujem spoločnosti KROS, vďaka ktorým som aj tento rok mohla vyplniť daňové priznanie rýchlo a zadarmo.. [p. Silvia Nováková, 26. 3. 2014]

 • Ďakujem za tento e-mail , ANO svoje DP som už VYPLNIL a odovzdal , práve cez Vaše interaktívné tlačivo,ktoré som si už skor stiahol. Ďakujem vám za tuto možnosť, nakoĺko vaše tlačivo je v súčasnosti JEDINÉ na trhu, ktoré je absolutne bez problémov použiteĺné pre laických použivateľov internetu /BU/ ako som ja. Ešte raz veĺká a srdečná VĎAKA ! [p. Ladislav Černega, 23. 3. 2014]

 • Dakujem za bezplatny softver DP FO. Veľmi pomohlo. Vďaka :) [p. Ivana Mlynárová, 22. 3. 2014]

 • Dobrý deň, stiahla som si váš program DB, je to úžasná služba vašej firmy pre drobných živnostníkov a veľmi rýchla, nakoľko všade sú zatiaľ len tlačivá na ručné vypísanie.Vyplnila som ho na základe vášho poučenia bez problémov. Mnohokrát ďakujem a prajem pekný a úspešný deň. [p. Macková, 26.2.2014]

 • Rád by som vyjadril mimoriadnu spokojnosť a poďakovanie za bezplatný program Daňové priznanie 2013. Hoci nie som podnikateľ, musím si daňové priznanie podávať sám a s týmto programom je to "hračka". Vložím vstupné údaje a všetko sa vypočíta automaticky. Veľmi mi to uľahčilo podanie DP. Ešte raz ďakujem a ostávam s pozdravom. [p. Pavlovič, 26.2.2014]

 • Ste fantastickí, s Vašim programom som si mohla odsúhlasiť DP. Držím palce a pokračujte aj tak ďalej. DRSR na Vás nemá. Škoda, že som o Vás nevedela skôr. Srdečná vďaka! [p. Králiková, 25.3.2013]

 • Dobrý deň, ďakujeme za tlačivá DPFO 2012, ste spoľahlivejší ako DRSR !!!! Prajem príjemný deň. [p. Faktorová, 4.2.2013]

 • Milí KROSáci, nedá mi nepodeliť sa s Vami o svoje pocity: Ste úžasní, práca s Vašim softvérom človeka napĺňa radosťou a pocitom spokojnosti, je bezproblémová, užívateľa vedie presne krok za krokom správnym smerom... Máte môj obdiv! Želám Vám všetkým príjemné sviatky! :-) Ste SUPER !!! :-)  [M. Pecniková, 1.4.2010]

 • Som predseda spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov a ako dôchodcovia  podávame s ekonómkou daňové priznania. Po konzultácií na daňovom úrade vo Zvolene musím konštatovať, že bez Vášho programu by sme daňové priznanie neboli schopní podať nakoľko ich informácie a požiadavky nesedeli s vysvetlivkami vyplňovania tlačiva a už vôbec sa nedali realizovať vo Vašom programe. Nakoniec sme daňové vyplnili podľa Vášho programu a na daňovom úrade uznali, že sa mýlili. Chcel by som poďakovať za dobrú prácu, pretože taký program nemajú ani na portáli Daňového riaditeľstva SR, p. Samuel Sondík.