Menu

Ako povoliť SMTP pre Gmail?

Pre všetkých, ktorí využívajú službu Gmail a zároveň chcú využívať ich SMTP server na odosielanie e-mailov sme pripravili tento článok. Ak chcete v iKROSe nastaviť odosielanie e-mailov cez Gmail, je potrebné v Gmaili túto službu povoliť nasledujúcimi krokmi.

  • V iKROSe v časti Nastavenie – Odosielanie e-mailu nastavte všetko potrebné pre SMTP. Po stlačení tlačidla „Otestuj nastavenie”. Vám Gmail doručí mail o aktivite na vašom účte. Nemusíte klikať na linky v e-maili, stačí ak kliknete na tie, ktoré sú v tomto návode.
  • V prehliadači sa prihláste do svojho Gmail účtu.
  • Otvorte stránku https://myaccount.google.com/security a v jej spodnej časti v sekcii Povolenie menej bezpečných aplikácií je VYPNUTÉ kliknite na prepínač a voľbu zapnite.

Na stránke https://accounts.google.com/DisplayUnlockCaptcha?hl=sk povoľte prístup do účtu. Stlačíte tlačidlo Pokračovať.

  • Vráťte sa do webovej appky Gmail na stránke https://gmail.com a odošlite nový e-mail na ľubovoľnú e-mailovú adresu.

Používate 2-faktorové prihlasovanie do Gmailu?

Ak používate 2-faktorové prihlasovanie do Gmailu (overovanie pomocou SMS kódu alebo mobilnej aplikácie Google), potom potrebujete vykonať aj tieto nasledujúce kroky:

  1. Otvorte stránku “Heslá aplikácií” na adrese https://security.google.com/settings/security/apppasswords?hl=sk

  1. Na zobrazenej stránke klinite na tlačidlo “Vyberte aplikáciu”
  2. Zvoľte možnosť “Iné (vlastný názov)”
  3. Zadajte “iKROS” a kliknite na tlačidlo “Generovať”
  4. Google vám vygeneruje a zobrazí špeciálne 16-miestne heslo.
  5. Zobrazené heslo zadajte bez medzier do poľa Heslo v nastaveniach SMTP v iKROS webovej appke a kliknite na tlačidlo “HOTOVO”.

Hotovo. Teraz môžete v iKROSe v časti Nastavenie – Odosielanie e-mailu stačiť tlačidlo „Otestuj nastavenie”. Všetko by už malo fungovať a rovnako by sa už mali dať odosielať e-maily.


Súvisiace témy k článku:
Komentáre k článku:
KROS
5 Shares
Copy link