Časté otázky pre produkt iKROS

Všeobecné (5)

Prepojenie s ALFA plus a OMEGOU umožňuje služba iKONEKT – prepojenie účtovníctva s iKROSOM. Bližšie info o službe na www.kros.sk/iKONEKT.

Áno, ide to. Ak máte aspoň 2 firmy pod jedným účtom, môžete firmu vymazať cez horné pravé menu (ikonka ozubeného kolieska) “Vymaž firmu”. Buďte opatrný a uistite sa, či danú firmu chcete skutočne vymazať. Ak ste s dokladmi nedávno pracovali, dovolíme vám firmu vymazať až o 30 dní.

Áno, dá sa. V hornom pravom menu (ikonka ozubeného kolieska) – Nastavenia – iKROS účet – tlačidlo Vymaž iKROS účet. Do svojej e-mailovej schránky dostanete e-mail s bezpečnostným kódom  na vymazanie iKROS účtu. Kód skopírujte alebo prepíšte na stránku do bunky BEZPEČNOSTNÝ KÓD a potvrďte zeleným tlačidlo “Chcem vymazať môj iKROS účet”.

  1. Vytvorte si Hromadný export do PDF (.zip).
  2. Rozbaľte .zip archív vo svojom Windows PC.
  3. Označte rozbalené súbory.
  4. Kliknite pravým tlačidlom myši na jeden z označených súborov a z kontextového menu vyberte “Tlačiť”.
  5. Všetky dokumenty sa odošlú na tlač do tlačiarne.

iKROS je optimalizovaný a testovaný pre prehliadače Chrome, Firefox, Opera, Safari a Edge. Najlepšie je mať vždy aktuálnu verziu týchto prehliadačov.

Vlastnosti (4)

V časti “Nastavenie” – “Odosielanie e-mailu” zvoľte tretiu voľbu (môj vlastný SMTP server). Ak používate Gmail, postupujte podľa návodu.

Tip: Pokiaľ sa vám nedarí pripojiť na vlastný SMTP server (môže to byť tým, že váš server používa staršie šifrovanie, ktoré iKROS nepodporuje), v tomto prípade použite jeden z nasledujúcich spôsobov:

1. odosielanie cez náš interný server (voľba 1 alebo 2)

2. použite port 25 a zrušte zabezpečenie pripojenia (túto možnosť neodporúčame).

Urobte si obrázky tak, aby nepresahovali naše rozmery. Aby ste to zvládli, musíte byť trošku technický zbehlý. Rozmer loga je 105x105 px. Pri pečiatke je to 275x110 px. (šírka x výška). Odporúčame formáty: .png, .jpg, .gif. 

Adresa sa nezobrazuje iba na formulári pridávania faktúry. Vytlačí sa, bude aj v PDF-ku, ktoré pošlete e-mailom alebo si ho uložíte. Na formulári faktúry sa vaša adresa nezobrazuje preto, aby vás zbytočne nezaťažovala, keďže sú to údaje, ktoré poznáte.

  1. QR kód je dvojrozmerný čiarový kód v tvare štvorca, v ktorom je zakódovaná textová informácia. QR kód PAY by square je špeciálny QR kód, ktorý obsahuje údaje vyžadované pre platobný príkaz. Na jeho prečítanie potrebujete mobilnú aplikáciu vašej banky, ktorá vie QR kód prečítať a vytvoriť z neho prevodný príkaz. Zmyslom QR kódu na faktúrach je, aby zjednodušil a urýchlil platbu. V súčasnosti vie QR kód PAY by square prečítať mobilná aplikácia Slovenskej sporiteľne, ČSOB, UniCredit, Prima banky a Tatra banky.
  2. Aby sa QR kód správne tlačil, je potrebné zapnúť si ho cez menu Moja firma (Nastavenia) – Firemné údaje. Voľba dole QR kód a samotná funkcia sa volá „Tlačiť QR kód PAY by square“.
  3. V nastaveniach alebo na faktúre musíte mať správne vyplnený IBAN a SWIFT.
  4. Na formulári dokladu si v časti „Bankový účet“, alebo v časti „IBAN“ vyberte zo zoznamu ten účet, ktorý chcete uvádzať na dokladoch a prijímať naň platby.

Cena (1)

Všetkým našim používateľom iKROSU verejne garantujeme, že fakturácia BUDE NAVŽDY ZADARMO. Bez akejkoľvek odplaty sa vám zaväzujeme bezplatne poskytovať evidenciu faktúr, zálohových faktúr a partnerov, až kým nepríde koniec internetu. ヅ

iKROS však dokáže omnoho viac ako iba evidovať faktúry, zálohové faktúry alebo partnerov. Tieto prémiové funkcie sú súčasťou našich platených balíkov.

Bezpečnosť (1)

Vaše prístupové údaje sú bezpečne zašifrované. Vaše dáta sú uložené na zabezpečenom serveri podobne ako internetové bankovníctvo, takže sa k ním nikto nepovolaný nedostane. Všetko denne automaticky zálohujeme. O svoje dáta sa tak nemusíte obávať.

Previous

Next

KROS
Copy link