Menu

KROS Dev Meetup #4

Ako na Infrastructure as Code využitím Terraformu / Vytvorenie API Gateway s pomocou frameworku Ocelot

13. október 2020 18:00 | online prostredníctvom platformy ZOOM

O pár dní nás čaká ďalší online KROS Dev Meetup, tento raz venovaný témam Infrastructure as a Code a Api Gateway pattern. Pridajte sa k nám 13. októbra o 18-tej cez ZOOM. Účasť je ako vždy ZDARMA.  

Ak váhate, či to stojí za to, pozrite si záznamy z predošlých meetupov a posúďte sami. Sledujte nás aj na meetup.com. 

Program meetupu

}

18:00

Uvítanie

}

18:05

Ako na Infrastructure as Code využitím Terraformu  

Spíker: Šimon Gašpar

Vytvorenie kópie produkčného prostredia a časti infraštruktúry je kľúčové pri zlepšovaní produktu Kontent. S nástrojom Terraform je tento proces jednoduchší a navyše máme istotu, že sme na nič nezabudli. Na meetupe sa s vami podelíme o naše skúsenosti s prácou s nástrojom Terraform. 

}

19:00

Vytvorenie API Gateway s pomocou frameworku Ocelot  

Spíker: Milan Martiniak

Pri návrhu mikroslužieb narážame na nové otázky, ktoré sme pri monolite nemali. Jednou z nich je aj „Ako má klient komunikovať s takým množstvom služieb?“. Odpoveďou je API Gateway pattern. Ukážeme si, ako pomocou frameworku Ocelot takýto API Gateway vytvoriť. A pomocou knižnice MMLib.SwaggerForOcelot zjednotíme dokumentáciu celého systému. 

}

20:00

Virtuálne pivo

Voľná diskusia pri dobrom pive (alebo inom obľúbenom nápoji)

O prednášajúcich 

Šimon Gašpar

Pracuje ako DevOps Specialist vo firme Kentico. Kentico mu pred necelým rokom dalo šancu ako juniorovi pracovať na úspešných produktoch Kontent a Xperience. Okrem DevOps má skúsenosti aj v rôznych iných oblastiach ako machine learning, webový aj herný vývoj. 


Milan Martiniak

Od 2007 pôsobí ako .NET vývojár v spoločnosti KROS a.s. V minulosti sa venoval vývoju desktopových aplikácií (WinForms a WPF). Posledných pár rokov sa sústreďuje na Cloud Development (ASP.NET Core, AZURE,…). 


KROS
O nás
Blog
Kontakty