Menu

25. 5. – 1. 6. 2022

LEGISLATÍVA 2022   •   DIGITÁLNE ÚČTOVNÍCTVO   •   INFLÁCIA A RAST CIEN

E-SHOPY PO PANDÉMII     •    STAVEBNÍCTVO ONLINE    •    DAŇOVÁ PORADKYŇA

Stage pre
účtovníkov a mzdárov

Stage pre
podnikateľov

Stage pre
stavbárov

Zóna 1 na 1
Online konzultácie

Už 25. mája odštartujeme tretí ročník Online festivalu vzdelávania. Opäť bude plný dobrých rád, zaujímavých hostí a lákavých diskusií. Prevoňaný nadšením ľudí, ktorí stoja za jeho  vznikom. A úplne zadarmo.

Spíkri a hostia festivalu

Vladimír Jacko

Generálny riaditeľ NDS, a. s.

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti verí, že každá kríza nás naučí ako pracovať efektívnejšie s nákladmi. NDS je najväčším investorom na Slovensku, ktorý chce stavať. Preto hľadajú riešenia, ako sa vysporiadať s aktuálnou situáciou a zdražovaním v stavebníctve.

Téma: Ako ustáť infláciu a rast cien? Pohľad slovenských podnikateľov

Michal Horváth

Hlavný ekonóm NBS

Michalova vízia je budovať na Slovensku modernú národnú banku s dobrou medzinárodnou povesťou. Bol pri vzniku Rady pre rozpočtovú zodpovednosť, zastupoval Slovensko v hospodárskych fórach na najvyššej expertnej úrovni. Počas pôsobenia na Ministerstve financií SR zastupoval Slovensko na rokovaniach o vstupe krajiny do eurozóny a následne v Hospodárskom a finančnom výbore EÚ.

Téma: Ako ustáť infláciu a rast cien? Pohľad slovenských podnikateľov

Matej Oravec

EY Slovensko

Matej Oravec sa ako tax manager na oddelení služieb daňového poradenstva spoločnosti EY Slovensko zameriava na oblasť zdaňovania fyzických osôb a automatizácie/robotizácie procesov v oblasti daní. Je certifikovaný daňový poradca a má desaťročnú prax, v rámci ktorej asistoval domácim aj nadnárodným klientom. Aktuálne sa aktívne zúčastňuje na projektoch automatizácie procesov a hľadaní vhodných na mieru pripravených klientskych riešení.

Téma: Veľká debata k digitalizácii: Nevyužitá príležitosť alebo strašiak podnikateľov?

Erika Matwij

Prezidentka Inštitútu rodinného biznisu
Erika je expertka na stratégiu a riadenie v rodinných firmách na Slovensku, majiteľka spoločností Human Inside a Inštitút Rodinného Businessu. Vyše 9 rokov podporuje rodinné podniky v oblasti stratégií, sprevádza ich v procesoch nástupníctva. Organizuje Medzinárodné kongresy rodinných firiem, založila a vedie Akadémiu Nástupcov. Je členkou Medzinárodnej akadémie pre výskum rodinných podnikov IFERA ako jediný zástupca zo Slovenska.

Téma: Budovanie storočnej firmy môže byť realitou. Ako zvládajú slovenské firmy generačnú výmenu?

Anton Dano

Segmentový manažér pre malých a stredných firemných klientov, Tatra banka, a.s.

Tono má v banke na starosti tvorbu, rozvoj a implementáciu stratégie pre živnostníkov, malých a stredných podnikateľov s obratom do 5 mil. Eur. Jeho typickou vlastnosťou je robiť veci naplno a touto vlastnosťou infikuje svojich kolegov v banke, s cieľom prinášať neustále inovácie, ktoré pomôžu podnikateľom napredovať.

Téma: Veľká debata k digitalizácii: Nevyužitá príležitosť alebo strašiak podnikateľov?

Tomáš Funtík

Viceprezident BIM asociácie Slovensko

Tomáš je autorom viac ako 80 odborných článkov v oblasti informačného modelovania stavieb a hlavným autorom prvej knižnej publikácie o BIM na Slovensku. Je hlavným organizátorom národnej BIM konferencie a súťaže BIM CHALLENGE a aktívne pôsobí v skupinách EU BIM Task Group, CEN TC 442 BIM a ECEC.

Téma: Veľká debata k digitalizácii: Nevyužitá príležitosť alebo strašiak podnikateľov?

Marek Masaryk

Associate Partner, služby pre lokálne firmy, KPMG na Slovensku

Marek pôsobí v KPMG na Slovensku od roku 2008, aktuálne na pozícií Associate Partner na oddelení účtovných služieb. Má viac ako 10-ročné skúsenosti v oblasti auditu a účtovníctva, špecializuje sa najmä na vedenie externých účtovných a mzdových služieb. Okrem slovenských účtovných predpisov má tiež skúsenosti aj s medzinárodnými účtovnými rámcami ako napríklad IFRS.

Téma: Digitalizácia účtovníctva v praxi pohľadom účtovných firiem

Jozef Mozol

Moderátor festivalu

Jozef má viac ako 11 ročné skúsenosti s prácou redaktora. Moderovanie má v krvi, má za sebou desiatky diskusných relácií a ako sám hovorí, nevyhýba sa žiadnej téme. Do diskusií vie pretaviť aj bohaté odborné skúsenosti z praxe na pozícii poradca Ministra dopravy a výstavby SR pre región Kysuce.

To najlepšie, čo pre vás chystáme

3. ročník festivalu

Čaká vás 6 dní nabitých dobrými radami, aktuálnou legislatívou a novinkami. Začíname vždy o 9:00. Budeme vás čakať na týchto stránkach.

1. deň

Prehľad najdôležitejších legislatívnych zmien od 1. 1. 2022

10:00 | Alena Kováčiková

Mzdári u nás nájdu vždy pravidelný prísun čerstvých správ z legislatívy. Ani teraz sme nezaháľali. Príďte si vyzdvihnúť súhrn najdôležitejších zmien, ktoré priniesol rok 2022.

Podnikateľská alchýmia: Kedy sa informačný systém stáva nevyhnutnosťou?
11:00 | Milan Seliak

Viete, ako získať dokonalý prehľad nad zákazkami, ako ich sledovať bez zbytočnej administratívy? Aj vy môžete mať celý obchodný cyklus od cenovej ponuky až po fakturáciu pod jednou strechou. Príďte sa pozrieť, ako na to.

2. deň

Digitalizácia účtovníctva v praxi pohľadom účtovných firiem

11:00 | Juraj Jandzík, Marek Masaryk

Čo by ste mali vedieť o digitalizácii účtovníctva, aby sa z neho nestala nočná mora? Ako pomáha účtovným firmám v praxi, v čom vidia najväčší prínos digitalizácie a čo im naopak chýba?

Opravy chýb minulých období
14:00 | Kristína Tašková

S daňovou poradkyňou si povieme, ako postupovať, ak ste v predchádzajúcich účtovných obdobiach niektoré náklady alebo výnosy zabudli zaúčtovať, prípadne boli zaúčtované v nesprávnej výške. 

5 silných diskusií

Tento ročník bude bohatý na diskusie. Stretnú sa u nás odborníci z účtovnej a daňovej oblasti, machri zo sveta e-commerce, zástupcovia bankového sektoru aj úspešní podnikatelia z praxe.

50 spíkrov a hostí

Na treťom ročníku festivalu dostane priestor viac ako 50 rečníkov. V diskusiách sa môžete tešiť na odborníkov z praxe. S daňovou poradkyňou a audítorkou si posvietime na paragrafy a skúsení krosácki lektori priblížia, ako fungujú naše softvéry.

3. deň

Ako na daňovú optimalizáciu
10:00 | Katarína Synáková

Či ste obchodná spoločnosť, jednoosobová s.r.o alebo drobný živnostník, mali by ste poznať nástroje, ktorými je možné znížiť si daň z príjmov. Príďte si vypočuť, ako robiť legálnu daňovú optimalizáciu.

Diskusia s daňovou poradkyňou: Finančný príspevok na stravovanie a stravovacie poukazy v praxi

13:00 | Kristína Tašková, Júlia Kyselová, Martina Tichá, Ingrida Baculíková

Na čo si dať pozor, akým chybám sa vyhnúť a ako si poskytovanie gastráčov či finančného príspevku na stravovanie čo najviac zjednodušiť? Spoznajte, čo na túto problematiku hovorí legislatíva, ako to vyzerá v praxi aj to, ako vám s novým stravným pomôže OLYMP.

4. deň

Pomoc Ukrajine: Návod na použite pre podnikateľov

09:00 | Martina Ďurčová, Peter Troják

O vzácne skúsenosti z prvej línie sa podelia zakladatelia CAMPU Žilina, Ukrajinskej spilky a zástupca Červeného kríža. Prezradíme vám, čo sme sa naučili o efektívnej pomoci Ukrajine a daňová poradkyňa prinesie pohľad na výdavky podnikateľov na pomoc Ukrajine z pohľadu dane.

Ako ustáť infláciu a rast cien? Pohľad slovenských podnikateľov

11:00 | Michal Horváth, Jozef Gažo, Slavo Tuleya

Dramatický rast cien prináša podnikateľom nové riziká. Je pre firmy reálne možné vyhnúť sa zvyšovaniu cien svojich produktov či služieb? Znamená zvýšenie cien automaticky stratu zákazníkov?  Odpovede budeme hľadať s odborníkmi z praxe.

30 online webinárov

Jednoduchšie už to nebude. Stačí si uvariť dobrú kávu, vybrať tému a spustiť živé vysielanie. Je z čoho vyberať. Čaká na vás viac ako 30 online webinárov. Sú plné praktických rád, noviniek z oblasti legislatívy a vychytávok, ktoré ušetria kopec času.

Digitalizácia

Viete si predstaviť digitálne účtovníctvo či mzdy spracovávané celé online? Podnikatelia odvážne naskočili na vlnu digitalizácie. Ako digitalizácia môže uľahčiť život aj vám a ušetriť nezmyselné náklady sa dozviete v diskusii s odborníkmi z praxe.

5. deň

Veľká debata k digitalizácii: Nevyužitá príležitosť alebo strašiak podnikateľov?

9:00 | Anton Dano, Miroslav Kubovčík, Marek Polic, Tomáš Funtík, Martin Spano

Prvýkrát sa na Slovensku vo verejnej diskusii k téme digitalizácie stretnú zástupcovia stavebných firiem, bankového sektoru, nadšencov digitalizácie a tvorcovia softvérov.

Zmeny cien a novinky v cenníkovej databáze CENEKON

13:00 | Richard Miške

Prudký rast cien sa nevyhýba ani stavebnému sektoru. Príďte si pozrieť, ako jednoducho a rýchlo vyhľadáte cenu položiek a zorientujete sa v cenníkoch. To všetko nielen na počítači, ale aj v mobile. Predstavíme aj novinky, na ktoré sa môžete tešiť v pripravovanej júlovej verzii.

6. deň

Budovanie storočnej firmy môže byť realitou. Ako zvládajú slovenské firmy generačnú výmenu?

09:00 | Erika Matwij

Spolu s expertkou na rodinné firmy Erikou Matwij budeme hľadať odpovede na otázky, kedy je ten správny čas na generačnú výmenu a čo robiť, ak v rodinných firmách nie je nasledovník. Úspešní podnikatelia sa podelia o svoje príbehy a ponúknu inšpiráciu – možno aj vám.

Ako účtovať úvery, lízingy a ich splátky?

11:00 | Iveta Demčáková

Certifikovaná audítorka vás naučí, ako si poradiť s úvermi a lízingami v účtovníctve bez zbytočných vrások. Častou chybou v praxi je ich nesprávne vykazovanie v účtovnej závierke a poznámkach. Robíte ju aj vy?

Inflácia a rast cien

Dramatický rast cien prináša podnikateľom nové riziká. Ako ich vidia odborníci z praxe? Ako zvládnuť infláciu či komunikáciu zvyšovania cien a popritom nestratiť zákazníkov? V diskusii dáme priestor expertom z NBS aj zástupcom podnikateľov.

A ešte omnoho viac…

Stage pre
účtovníkov a mzdárov

Stage pre
podnikateľov

Stage pre
stavbárov

Zóna 1 na 1
Online konzultácie

Skúsenosti z minulého roka

Opäť vás musím len pochváliť. Ujasnila som si niektoré legislatívne informácie, tiež niektoré možnosti používania programov + som si pozrela videá ktoré by mi poslúžili pri mojej práci aj iné ktoré mali pre mňa pozitívny a informačný charakter.

Anna H.

Veľmi užitočné informácie ste poskytli okrem toho že ste ukázali rôzne spôsoby ako používať programy! Bola som spokojná!

Mária K.

Vaše prednášky sú úžasné! Každý si môže nájsť to svoje. Popri práci som si mohla vybrať, ktorá téma ma zaujíma, sledovať a aké novinky má Vaša spoločnosť. Asi v tomto roku som si mohla využiť naplno DOD online festival prvý krát, nakoľko nemusela som si naplánovať voľno a cestovať. Gratulujem Vašim tímom! 🙂

Henrieta G.

Partneri festivalu

 

KROS a. s. spracúva vaše osobné údaje za účelom vybavenia vašej požiadavky a v rozsahu, ktorý je nevyhnutný pre riešenie požiadavky. Vaše údaje budú spracované v interných systémoch poučenými pracovníkmi po dobu platnosti požiadavky a nebudú ďalej poskytnuté žiadnym tretím osobám. Viac o ochrane osobných údajov.

Festivalové zľavy
Počas festivalu od nás zákazníci dostanú zľavu 30 % na rozšírenie licencie programov ALFA plus, OLYMP a OMEGA.

Akcia sa nevzťahuje na prenájom softvéru, predĺženie prenájmu, prenájom softvéru v Cloude, rožšírenie licencie prenájmu, zakúpenie Balíka podpory k programu, službu Bločky a eFaktúry ELIS, službu Cloud, , kúpu služby HOTLINE plus, Doména, kúpou publikácií, školení, videoškolení.

Zľava 20 % platí na všetky vzdelávacie aktivity KROS Academy programu CENKROS 4. Akcia sa nevzťahuje na Akreditované školenie: Rozpočtovanie a kalkulovanie stavebných prác.

Akcia platí od 25. 5. 2022 do 12. 6. 2022.

KROS
O nás
Blog
Kontakty