Menu

3 najčastejšie problémy rozpočtárov a ich riešenie

Odmerať, zapísať, vypočítať. Hlavne sa nepomýliť. O tom, že aj malá chybička môže znamenať veľké komplikácie, by vedel rozprávať nejeden rozpočtár i projektant.

Veľká časová náročnosť

Spracovanie výkazu výmer zaberie more času a vyžaduje si stopercentnú pozornosť. Náročná práca so sebou prináša aj kopec problémov. Preklep pri prepisovaní hodnôt, či nesprávne odmeraná dĺžka urobí nejednu vrásku na tvári. Keď sa k tomu pridajú chýbajúce kóty, nepresnosti a dodatočné výpočty, problémy narastajú.

Stále prepisovať a prepisovať

Nástroje na tvorbu či prezeranie výkresov neukladajú merania. Síce si niečo zmeriate, no keď sa k tomu chcete vrátiť, začínate odznova. Neviete, čo ste už odmerali a čo nie a kde ste skončili. Ak ste si to samozrejme nepoznačili niekde inde. Ak ale nemáte záľubu v značení si každého kroku, je to oveľa zložitejšie. Nehovoriac o tom, že prepisovanie údajov je cesta k ešte väčšej chybovosti.

Mizerná prehľadnosť

Čo si z výkazu výmer nezapíšete, nemáte. Merania sa vám neukladajú, chýbajú kóty vo výkresoch alebo siahate po pravítku? Kráčajte s dobou a vymeňte pravítko za riešenie, ktoré vám naozaj uľahčí prácu.

Dá sa to robiť aj inak

Predstavte si, že len otvoríte prehliadač, načítate výkres v PDF-ku či DWG-čku a jedným klikom odmeriate dĺžku , obsah aj obvod. Vlastne, už si to nemusíte len predstavovať. V aplikácii KROS Výmery je to realita. Navyše, všetky merania automaticky uložíme do tabuľky meraní. Viete sa k nim kedykoľvek vrátiť. Vždy vidíte, čo už je odmerané, ako ste to pomenovali a čo ešte treba domerať. Zabudnite na ručné prepisovanie a stratu nameraných hodnôt.

Zjednodušte si prácu

Zabudnite na prikladanie pravítka k monitoru. S aplikáciou KROS výmery sa môžete spoľahnúť na presné a rýchle merania. Ušetrite si kopec času a nervov. Vyskúšajte beta verziu aplikácie KROS Výmery teraz zadarmo.

Zdieľať
Súvisiace témy k článku
KROS
O nás
Blog
Kontakty