Menu

Microsoft ukončil podporu Windows 7

Pravdepodobne ste už postrehli, že spoločnosť Microsoft ukončila 14. januára 2020 technickú podporu populárneho operačného systému Windows 7, ktorý tým prišiel o dôležité aktualizácie. Čo to pre nás i vás znamená?

Je možné Windows 7 používať aj naďalej?

Áno. Musíte však rátať s tým, že keďže viac nebude podporovaný a príde o  bezpečnostné aktualizácie, bude zraniteľnejší voči vírusom a stane sa lákadlom pre hackerov. Tí sa môžu prostredníctvom škodlivého kódu pokúsiť dostať k vašim dátam. Budete sa tiež musieť viac spoliehať na antivírový softvér. Navyše, mnohé programy, ktoré teraz používate, v budúcnosti prestanú vydávať verzie kompatibilné s Windows 7.

Praktické dosahy ukončenia podpory na krosácke programy

Keďže v KROSE pri vývoji programov využívame produkty Microsoftu, ukončením podpory Windows 7 prichádzame o možnosti vývoja a podporu vývoja pre tento systém. Programy od KROSU na systéme Windows 7 síce pôjdu aj naďalej, nemôžeme však viac zabezpečovať plnohodnotný servis.

Pozrite si odporúčanú konfiguráciu k programom od KROSU:

Prejsť na najnovší Windows?

Microsoft nabáda svojich používateľov, aby prešli na vyšší Windows a ochránili tak svoje dáta. Pre plnú podporu krosáckych programov je tiež ideálne postupne prejsť na Windows 10. Viac informácií o dôvodoch ukončenia podpory zo strany Microsoftu aj o možnostiach prechodu na Windows 10 zistíte na ich oficiálnych stránkach.

Zdieľať
KROS
O nás
Blog
Kontakty