Menu

Poznáte už 6 dôvodov, prečo povedať áno digitalizácii v stavebníctve?

Áno. Jednoznačný súhlas. No nie vždy sme si istí ho použiť. Hlavne, keď máme o niečom pochybnosti. Z každej strany sa na nás hrnie digitalizácia. S kampaňami, že máme digitalizovať, akoby sa vrece roztrhlo. Nie všetci sme tejto vlne naklonení. Je však dôležité uvedomiť si, že nám môže nevýslovne uľahčiť život. Nie je to len kampaň bánk, mobilných operátorov, či výrobcov softvérov. Digitalizovať chce aj štát. Konečne. Kopec administratívy sa odbúra a procesy sa zrýchlia. Presne k tomu smeruje aj nová stavebná legislatíva, ktorá otvára bránu k elektronizácii. Nebojte sa vstúpiť.

1. Nebojte sa elektronickej komunikácie 

Komunikácia s úradmi prechádza od apríla budúceho roka do digitálnej podoby. Dokumenty môžete viesť  či zdieľať elektronicky už dnes. Nie je žiadna novinka, že fotky si ukladáme na cloud a prístup k nemu máme viacerí. Toto funguje aj v stavebnej praxi. Všetky dokumenty k stavbe si bezpečne uložíte a zdieľate v online úložisku KROS Stavebné projekty. Viac nemusíte mať obavy, či príloha v e-maile prešla a kolega dostal, čo ste mu poslali. V inteligentom úložisku si určíte aj prístup k jednotlivým súborom. Je na vás, či môžu ostatní robiť zmeny alebo majú dáta len na čítanie.

2. Spolupráca nad zákazkou nikdy nebola jednoduchšia

Majte dokonalý prehľad nad celou stavbou. Komunikácia s ostatnými účastníkmi stavby môže byť naozaj rýchla. Zákazky môžete zdieľať,  sledovať realizáciu stavby  a pracovať nad rozpočtom priamo na webe. S aplikáciou KROS Priebeh výstavby vám počas realizácie stavby neunikne ani cent. Odbúrate zbytočné činnosti a v súpise zrealizovaných prác máte všetko prehľadne uložené.

Preneste sa už teraz do budúcnosti rozpočtovania a buďte medzi prvými, ktorým uľahčí prácu appka KROS Rozpočet. Stále ju usilovne vyvíjame a zdokonaľujeme, aby ste čoskoro mohli zostavovať rozpočty plne online.

3. Dostupnosť na 1. mieste

Dokumenty k stavbe dostupné 24 hodín 7 dní v týždni a všade. Informácie vedia mať niekedy cenu zlata a môžu vám ušetriť nielen čas, ale aj peňaženku. Doprajte si jednotné dáta v reálnom čase na jednom mieste. S appkami KROS Stavebné projekty, KROS Priebeh výstavby a KROS Rozpočet máte neustály prístup k všetkým informáciám od nacenenia až po realizáciu stavby. Inak tomu nebude ani po príchode novej legislatívy. S nami sa môžete spoľahnúť, že budete mať k dispozícii online výstupy pre nový systém URBION v požadovanom formáte.

4. Zbavte sa chýb

Človek je tvor omylný. Každý z nás by sa však chybám najradšej vyvaroval. Eliminujte odchýlky v meraní. Stavte na presné a rýchle spracovanie výmer z projektovej dokumentácie. Aplikácia KROS Výmery je teraz ešte šikovnejšia. S novými funkciami si ju môžete skúšať až do konca roka úplne zadarmo.

5. Cenové ponuky 

Dobrá cenová ponuka je často bránou k úspešnej zákazke. Aby bola aj zisková potrebujete vytvoriť ponuku s čo najaktuálnejšími cenami. S online stavebným cenníkom máte ceny od výrobcov a predajcov stavebných materiálov so sebou kdekoľvek aj v mobile. Vyskúšajte appku ONLINE Cenníková databáza s viac ako milión položkami.

6. Legislatíva

2 nové stavebné zákony boli prijaté a neodvratne sa blíži aj čas, kedy nadobudnú účinnosť. O tom, aké zmeny prinesú sme vás už informovali vo viacerých článkoch na našom blogu a venovať sa tomu budeme aj na bezplatnej online konferencii Stavebníctvo 2023: Nová legislatíva a digitalizácia už 19. októbra. Nečakajte do poslednej chvíle a pripravte sa na novú povinnosť, viesť stavebnú dokumentáciu a stavebný denník v digitálnej forme už dnes. Máme pre vás Elektronický stavebný denník.

Pustite sa digitalizovať s KROSOM

Presvedčili sme vás? Ste zasa o krok bližšie vyskúšať si, ako vám digitalizácia môže uľahčiť prácu. Vyskúšajte naše online aplikácie a buďte o krok vpred pre konkurenciou. S nami digitalizáciu stavebníctva a novú stavebnú legislatívu zvládnete.

Zdieľať
Súvisiace témy k článku
KROS
O nás
Blog
Kontakty