Menu

Prepojenie KROS Fakturácie s bankou pre automatické spracovanie pohybov na účte

S novou funkciou Automatické párovanie platieb používateľ KROS Fakturácie získava možnosť prepojiť svoj bankový účet (alebo viaceré bankové účty) priamo s aplikáciou KROS Fakturácia.

Jednotlivé úhrady tak nebude musieť zapisovať ručne – transakcie sa automaticky spárujú s vystaveným dokladom. Aktuálne podporujeme prepojenie na 6 bánk: Tatra banka, ČSOB, Reiffeisen banka, Slovenská sporiteľňa, FIO banka a VÚB banka.

Ako vytvoriť prepojenie

V časti Nastavenia/Bankové účty/Automatické párovanie platieb kliknutím na Prepojiť používateľ aktivuje prepojenie svojej KROS Fakturácie na bankový účet:

Sekcia Bankové účty

Tlačidlo Prepojiť presmeruje používateľa do rozhrania Tatra banky, v ktorom zrealizuje Sprístupnenie prepojenia so svojou bankou, ktorú využíva v KROS Fakturácii. Na výber má dve možnosti:

  • Vytvoriť prepojenie s KROS Fakturáciou ako klient Tatra banky
  • Vytvoriť prepojenie s KROS Fakturáciou ako klient inej banky.

Pokiaľ je používateľ klientom inej banky ako Tatra banky, vyberá si možnosť Nie som klientom.

 

Sprístupnenie účtov

Po výbere možnosti používateľ zadá emailovú adresu, na ktorú mu bude zaslaný verifikačný kód/heslo pre potvrdenie prepojenia:

Sprístupnenie účtov: Registrácia

Zadáte heslo do zobrazeného okna:

Sprístupnenie účtov: Zadanie hesla k emailu

Po zadaní overovacieho hesla používateľ dokončí registráciu vyplnením povinného formulára, ktorého súčasťou je i Súhlas s návrhom zmluvy o poskytovaní služby One banking a Súhlas s využitím údajov. Tento registračný formulár vypĺňajú len používatelia, ktorí majú iný bankový účet, ako Tatra Banku.  Oba dokumenty je potrebné prečítať pre úspešné dokončenie registrácie:

Sprístupnenie účtov: Registračné údaje

Po vyplnení a odoslaní registračného formulára obdrží používateľ informáciu o vytvorení prepojenia:

Dokončenie registrácie

Dokončením registrácie v službe One Banking si užívateľ KROS Fakturácie prepojí jeden alebo viaceré bankové účty, ktoré využíva pri vystavovaní faktúr. Výberom konkrétnej banky je užívateľ presmerovaný do svojho internetbankingu, kde prepojenie potvrdí:

Sprístupnenie účtov: Výber účtov
Zoznam podporovaných bánk

Jednotlivé bankové prepojenia je možné pridávať priebežne. Platnosť prepojenia s bankou ostáva aktívna vždy 3 mesiace od jeho vytvorenia. Po tomto období je potrebné spárovanie s bankou obnoviť jednoduchým povolením prístupu k bankovému účtu a predĺžením na nové obdobie:

Pridanie účtu

Sekcia Bankové účty rovnako umožňuje zrušiť párovanie banky na KROS Fakturáciu alebo pridať ďalší účet cez možnosť Zmeniť prepojené účty:

Zmena prepojených účtov

Po prvotnom prepojení bankového účtu, KROS Fakturácia stiahne transakcie iba za posledné 3 mesiace. Pokiaľ prepájate KROS Fakturáciu s bankovým účtom v Tatrabanke, transakcie sa stiahnu v reálnom čase – akonáhle transakcia pribudne na bankovom účte. V prípade ostatných bánk sa transakcie stiahnu do KROS Fakturácie 4 krát za deň v časoch:

Letný čas: 01:00, 11:00, 16:00, 20:00

Zimný čas: 00:00, 10:00, 15:00, 19:00

Fakturácia novej generácie

Naskočte s nami na online vlnu a fakturujte v novej KROS Fakturácii. Prekvapí vás svojou jednoduchosťou, intuitívnosťou a moderným dizajnom. Vyskúšajte ju skôr, než ostatní.

CenníkVyskúšať zadarmo

Kategórie Funkcie, KROS Fakturacia
Tags: automatické úhrady faktúr, párovanie platieb, prepojenie s bankou
Zdieľať

Vzdelávajte sa s KROS academy

Uzávierka roka a daňové priznanie 2023
Uzávierkové operácie, ktoré súvisia s ukončením roka, ovplyvňujú koncoročný základ dane. Čerpali ste príspevky prvej pomoci? Vzniká vám povinnosť p...

Uzávierka roka a daňové priznanie 2023

Legislatívna TOUR 2023/2024
3. ročník Legislatívnej TOUR bude už tradične plný dôležitých informácií a legislatívnych zmien, ktorým sa v najbližších mesiacoch nevyhneme. Negoo...

Legislatívna TOUR 2023/2024

Škola DPH
Zákon o DPH je bezpochyby najnáročnejší daňový zákon. Školíte sa, študujete a aj napriek tomu máte plnú hlavu informácií, ktorým nerozumiete? Pripr...

Škola DPH

DPH z pohľadu živnostníka
Zaujíma vás, ako funguje DPH v ALFE plus? Kedy vzniká povinnosť registrácie za platiteľa DPH, čo sa zmení v programe a aké povinnosti pribudnú? Ako...

DPH z pohľadu živnostníka

Daňové priznanie právnických osôb 2022 bez stresu
Podávate daňové priznanie po prvýkrát? Alebo sa účtovníctvu venujete už niekoľko rokov? V každom prípade určite oceníte, keď máte poruke dobrý ťahá...

Daňové priznanie právnických osôb 2022 bez stresu

Exekučné zrážky v OLYMPE
V novom e-booku si prečítate o základnej legislatíve a pojmoch, s ktorými sa môžete stretnúť pri realizácii exekučných zrážok zo mzdy zamestnanca.

Exekučné zrážky v OLYMPE

Verejná správa v OLYMPE
V novom e-booku si osvojíte všetky informácie spojené s výpočtom miezd zamestnancov odmeňovaných podľa zákona o výkone práce vo verejnom záujme.

Verejná správa v OLYMPE

Majetok bez chýb z pohľadu audítorky a daňovej poradkyne
Opäť prichádza čas, kedy zrejme budete riešiť majetok a jeho účtovné a daňové odpisovanie. Pozrite si videozáznam legislatíveho webinára v podaní r...

Majetok bez chýb z pohľadu audítorky a daňovej poradkyne

Osobitná úprava DPH – OSS z pohľadu legislatívy a programu
Predávate tovar cez e-shop alebo poskytujete služby pre zákazníkov z EÚ, ktorí nemajú pridelené IČ DPH? Týkajú sa vás legislatívne zmeny platné od ...

Osobitná úprava DPH – OSS z pohľadu legislatívy a programu

Osobitná úprava DPH – OSS z pohľadu legislatívy a programu
Predávate tovar cez e-shop alebo poskytujete služby pre zákazníkov z EÚ, ktorí nemajú pridelené IČ DPH? Týkajú sa vás legislatívne zmeny platné od ...

Osobitná úprava DPH – OSS z pohľadu legislatívy a programu

Pozrite si celú ponuku

Webináre

Online vzdelávanie odkiaľkolvek
Ebooky

Ebooky a príručky

Príručky pre používateľov
Videoskolenia

Videoškolenia

Rady odborníkov na žiadané témy
KROS
O nás
Blog
Kontakty